Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
12. 9. 2008

Firma

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
Bucharova 2641/14
Praha 5
158 00Další novinky

 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

 

Knauf Insulation TP 115 v hotelu Ruby

 

Dlouhých šest let stál na rušné pražské ulici prázdný skelet rozestavěné administrativní budovy. Před časem se však rozhodla vdechnout nový život stavbě společnost Con Invest. Ticho a klid na prázdných podlažích v polovině března vystřídal čilý stavební ruch, který by měl skončit už letos na Vánoce, kdy se pražský designový hotel Ruby otevírá.
Projekční tým z kanceláře F2 architekti a partneři dostal za úkol vytvořit projekt designového hotelu pro náročnou klientelu. Autoři se své role zhostili především s důrazem na výrazné ztvárnění partií v parteru a také hlavní fasády orientované do Sokolovské ulice, které by měly dát hotelu charakteristický výraz – zapamatovatelný a budovu jednoznačně identifikující. Průčelí v parteru je řešeno v kombinaci plných (kámen) a prosklených ploch s předsazenými otvíravými okenicemi. Díky tomu lze akusticky odclonit hluk z ulice pro klid a soukromí hostů. Toto řešení navíc umožňuje neustálé proměny „živé“ uliční fasády, která se mění otevíráním a zavíráním okenic.
Protože nebylo možné překročit objem budovy daný rozestavěným objektem, autoři využili dvou nejvyšších ustupujících pater pro vytvoření exteriérového pobytového prostoru. Stínicí prvky přitom zůstávají v jedné fasádní linii a vhodně doplňují celkový architektonický výraz objektu. Severní fasáda je pak pravidelně členěna okenními otvory v duchu estetické střídmosti.
Vlastní objekt tvoří sedmipodlažní betonový skelet, jehož betonové obvodové konstrukce a lité stropy doplňují cihlové vyzdívky. Jelikož se v původním projektu počítalo s využitím budovy pro administrativní účely, otevřená, nedělená podlaží umožňovala poměrně velkou variabilitu využití prostoru.
Suterén (dvě podlaží) a první nadzemní podlaží by měly v budoucnu sloužit pro provoz hotelu – počítá se s umístěním lobby, restaurace, kuchyně, parkování a dalšího zázemí. Zbylá podlaží patří pokojům – architekti našli v objektu místo pro 86 pokojů. Aby se prostor využil co nejhospodárněji, všechny příčky jsou ze sádrokartonu s hliníkovou rámovou konstrukcí. Projektanti dobře odhadli základní požadavky budoucích hotelových hostů – komfort za přijatelnou cenu a především pocit soukromí. Proto byla jako akustická izolace vnitřních dělicích příček zvolena skelná vlna Knauf Insulation TP 115. Díky tomu že TP 115 dosahuje měrného odporu při proudění vzduchu ≥ 5 kPa.s/m2, splňuje požadavky na akustickou izolaci příček a podhledů. Při měření se zjistilo, že akustické hodnoty daleko přesahují požadavky norem i klienta.
Vzhledem k tomu, že TP 115 vykazuje také mimořádné hodnoty jako tepelná izolace (tepelná vodivost λ = 0,037 W/(m.K)), dochází navíc i k energetickým úsporám. Skelná vlna není karcinogenní, hygroskopická ani vzlínavá, je nehořlavá, takže splňuje i požadavky požární izolace. Nepodporuje množení bakterií, je chemicky neutrální a nezpůsobuje korozi. Neobsahuje nečistoty ani jiné částice. Dodává se v deskách o šířce 625 mm a v tloušťkách 40 až 220 mm. Pokud se u příček dodrží osová vzdálenost kovových profilů 625 mm, není nutno desky řezat. V jiných případech je nutno uříznout šířku o 10 mm větší, než je světlá vzdálenost svislých sloupků. Na stavbě Hotelu Ruby se použilo na 7000 m2 skelné vlny TP 115. Rozsáhlá vzduchotechnika byla izolována kamennou vlnou Nobasil, která bude tvořit i vnější plášť budovy.
Do otevření dalšího z pražských hotelů hlásících se k přívlastku „design“ sice zbývá ještě několik měsíců, přesto lze říci, že ambice stát se novou dominantou pražských Vysočan bude naplněna. Střídmá, jasně definovaná estetika architektonického výrazu ve spojení se špičkovou technologií a kvalitním provedením dávají tušit, že v sousedství moderních rezidenčních objektů vyroste atraktivní a moderní hotel, který se stane ozdobou nejen této pražské čtvrti, ale celé metropole.

Název stavby: Hotel Ruby Praha
Popis stavby: Rekonstrukce nedostavěného objektu na hotel
Místo stavby: Praha, Sokolovská ulice
Autoři projektu: Ing. arch. Lucie Fousková, Ing. arch. Jan Svoboda, F2 Architekti a Partneři, a. s.
Začátek přestavby: 3/2008
Plánované ukončení výstavby: 12/2008
Podlažní plocha: 5000 m2 (2 podzemní a 7 nadzemních podlaží, 86 pokojů, konferenční sály, apartmá, zázemí)

podle podkladů firmy Knauf Insulation

Knauf Insulation TP 115 v hotelu Ruby

URL:
http://www.knaufinsulation.cz

Žádost o více informací od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.