Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
12. 9. 2008

Firma

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Plachého 388/28
České Budějovice
370 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

 

Komplex Brno-Kamechy – Využití broušených cihel POROTHERM CB

 

Výstavba komplexu Brno-Kamechy je za polovinou plánovaného rozsahu. Rozpočet projektu, zahrnujícího realizaci zhruba čtyřiceti bytových domů, dům s pečovatelskou službou a mateřskou školou, přesahuje jednu miliardu korun. Celkem by mělo vzniknout více než 750 bytových jednotek, v plánu je i vytvoření prostor pro drobné podnikání a služby. Nový bytový komplex navazuje na starší zástavbu sídliště Brno-Bystrc. Umístěn je ve velmi atraktivní lokalitě v severozápadní části Brna, v rekreační oblasti města nedaleko Brněnské přehrady.
Výstavba komplexu Brno-Kamechy probíhá ve čtyřech fázích. Při prvních dvou, které již byly dokončeny, vzniklo 404 bytových jednotek. V nynější, třetí etapě bude do počátku roku 2010 vybudováno dalších 220 bytů. Celý komplex by měl být dokončen v roce 2011. 

Zdivo na tenkou spáru
Celý komplex je dílem ateliéru arch. Hroše a ateliéru Tišnovka. Hlavním investorem se stala společnost JET IMPERA, a. s. Generálním dodavatelem je ŽSD, a. s., na výstavbě se podílejí také firmy MANĎÁK, a. s., REKO, a. s., Mittag, a. s., a Jan Němeček. Dům s pečovatelskou službou je investicí města Brna, stavebně byl realizován společností ESOX, spol. s r. o.
Všechny objekty jsou kompletně provedeny ze systému POROTHERM. Obvodové zdivo a vnitřní příčky jsou vystavěny z broušených cihel POROTHERM CB. Při vlastní realizaci byla použita technologie zdění na tenkou spáru, při níž má ložná spára tloušťku pouze 1 mm. Do zdiva je tak vnášeno minimum vlhkosti a stavba proto rychleji vysyychá. Minimální tloušťka spár navíc téměř eliminuje vznik případných tepelných mostů. Vnější zdivo se díky parametrům broušených cihel, které s rezervou vyhovují požadavkům norem na tepelněizolační vlastnosti, obejde bez dodatečného zateplení. Pro mezibytové stěny byly zvoleny speciální zvukoizolační cihly POROTHERM 25 AKU P+D, jež účinně zabraňují šíření zvuku zdivem.
Celkový objem zakázky představoval cca 24 000 m3 zdiva POROTHERM v hodnotě zhruba 90 mil. Kč.

Obytné vnitrobloky pro relaxaci
Pro Kamechy jsou typické nižší stavby, které zaujmou jak svojí barevností, tak celkovou koncepcí, která klade důraz na včlenění do přírody. Tomu odpovídá využití přírodní svažitosti terénu k vytvoření terasových skoků. Zatravněním střech podzemních garáží vznikl prostor pro obytné vnitrobloky určené k odpočinku.
Nový komplex bude nabízet bydlení od garsoniér až po čtyř- a pětipokojové byty a mezonety. Základem celkového řešení se stalo využití slunečního svitu. Do bytů se slunce dostává prosklenými stěnami obývacích pokojů a lodžiemi, v rohových bytech vznikly oblíbené zimní zahrady. Rozšířené balkóny v posledním patře jsou ohraničeny zábradlím v podobě velkoprostorových květináčů.

Střešní výhled
Soulad s přírodou se projevuje i v případě domu s pečovatelskou službou. Na jeho střeše, která byla rovněž ozeleněna, vyrostla relaxační zastíněná terasa, umožňující výhled na okolní lesnatou krajinu. V objektu jsou nyní čtyři bezbariérové byty, v celkovém konceptu je však počítáno s možností, že na bezbariérové lze velmi jednoduše upravit v případě požadavků budoucích obyvatel všechny. Informace o projektu naleznete na www.imperaline.cz.
podle podkladů firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Komplex Brno-Kamechy – Využití broušených cihel POROTHERM CB

URL:
http://www.wienerberger.cz

Žádost o více informací od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.