Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
18. 11. 2008

Firma

ABC - American Bohemian Corporation, s. r. o.

ABC - American Bohemian Corporation, s. r. o.
Ledárenská 57
Brno
620 00


Praktické světlovody pro každou stavbu

 

Tubusové světlovody ODL se objevily na českém trhu již začátkem roku 2000. Jednalo se o teprve druhou značku, která se začala prodávat. Od této doby se výrobců světlovodů vyrojilo jako hub po dešti. Tak se bohužel začaly objevovat i světlovody, které zdaleka neodpovídají požadovaným parametrům a svojí kvalitou jsou řazeny do druhé či třetí třídy, jedná se o tzv. šerovody. Z těchto důvodů je důležité si před koupí světlovodu ověřit kvalitu výrobku, dále jeho pravý původ a nabízený kompletní servis.
Společnost ABC – American Bohemian Corporation je na světlovody specializovaná. Nabízí kompletní škálu průměrů, ze kterých si vybere prakticky každý. Jako nejmenší jsou nabízeny světlovody o průměru 230 mm a největší dosud prodané na českém trhu jsou světlovody o průměru 1000 mm. Obecně nejžádanějším světlovodem v ČR a celé střední Evropě je světlovod s typovým označením SV14. Jedná se o světlovod ODL průměru 356 mm, což je průměr vhodný pro osvětlení běžných místností o velikosti 12–17 m2, prakticky nejčastější velikosti místností v rodinných domech.
Dalším silným argumentem proč instalovat světlovod SV14 je jeho snadná montáž. Je dodáván v základní sadě, která již automaticky obsahuje dva klouby s možným sklonem 0 až 45 °, takže si člověk ve všech běžných případech montáže vystačí. Navíc je v sadě dodávána střešní průchodka univerzální, která se do střechy zabudovává stejně snadno jako střešní výlez či střešní okno. O zajištění dostatečné délky se postarají prodlužovací díly potrubí, které lze dodat v délce 51 cm nebo jedinečných 122 cm. Tak dlouhé prodlužovací díly v nabídce nemá žádný jiný výrobce světlovodů. Nezapomínejme, že každý spoj potrubí může snížit účinnost systému, proto čím méně spojů v systému, tím lépe.
Zcela unikátní částí světlovodu SV14 je jeho optika. Optikou se rozumí střešní kopule, která má atypický tvar se speciálním drážkováním, zabezpečujícím nejvýhodnější lom paprsku do systému a jeho trojnásobné zesílení. Kopule má systém lomu paprsků patentovaný s označením SolarLens. Zjednodušeně se jedná o čirou optiku s vybroušením, podobně jako jsou reflektory u automobilů.
Dalším unikátem na světlovodu ODL SV14 je jeho difuzér, což je stropní kryt, který zprostředkuje rozptyl slunečních paprsků po celé místnosti v maximálně rovnoměrném rozkladu. Navíc je spodní kryt dvouvrstvý, tzv. tepelněizolační, což umožňuje instalaci světlovodů i do nízkoenergetických domů.
U světlovodů hraje také velkou roli orientace střechy na světové strany, kam bude světlovod instalován. Nezapomínejte, že na severní stranu dopadá v průměru jen 30 % slunečních paprsků, proto je pro světlovody doporučena instalace na jižní stranu. Světlovod lze také velmi snadno zabudovat i do ploché střechy, takže sklonem střechy není světlovod limitován.
Cena tohoto profesionálního světlovodu SV14 se pohybuje u hranice 12 750 Kč.
Pokud uvažujete o použití světlovodů, vyžádejte si u dodavatele kompletní podklady, protože při návrhu je nejdůležitější zvolit vhodný typ světlovodu, jeho průměr a celkovou délku. Kvalifikovaný prodejce dokáže obratem doporučit kompletní systém světlovodu tak, aby zcela odpovídal vašim požadavkům. Technické informace naleznete také na www.abcweb.cz.
Radim Otýpka, technický poradce ABC

Praktické světlovody pro každou stavbu

URL:
http://www.abcweb.cz

Žádost o více informací od firmy ABC - American Bohemian Corporation, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy ABC - American Bohemian Corporation, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.