Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
8. 1. 2009

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Produkt

Climatizer Plus

Climatizer Plus


Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

Dřevostavby s celulózovou izolací Climatizer plus

 

Za posledních deset let přibylo mnoho dřevostaveb postavených s důrazem na parotěsnost konstrukcí směrem z interiéru, ale současně se objevilo i mnoho staveb s difuzně otevřenou konstrukcí. Životnost obou typů je postavena na správném řazení materiálů. Velmi vhodné jsou například difuzně otevřené konstrukce využívající jako tepelný izolant celulózovou izolaci Climatizer plus.

Problematika volby vhodných materiálů se týká jak stěn dřevostaveb, tak střešních konstrukcí obecně u ostatních typů objektů. Z hlediska četnosti výskytu je v současnosti významnější u střech, jejichž vnitřní prostor je určen jako obytný. Nedílnou součástí střechy nad obytným podkrovím je správně provedená tepelná izolace.
Obvykle se její životnost a správná funkce spojovaly jen s instalací dokonalé parotěsné zábrany, která je instalována ze strany interiéru pod izolací. Hlavním úskalím této zcela nepropustné parotěsné vrstvy je kvalita instalace. Dokonalé spoje se v praxi obtížně realizují.
Druhou variantou jsou parobrzdy s regulovaným množstvím průchozích par, které redukují nebezpečí dlouhodobě uzavřené kondenzované vody.
Pro obě varianty však platí, že praktická instalace by měla být co nejdokonalejší, aby se předešlo hromadění vlhkosti v místech porušení nebo špatného spojení. Základní funkcí obou totiž je, udržet v zimním období teplý vlhký vzduch v interiéru a nepustit jej do míst v izolačním souvrství, kde by vlhkost kondenzovala na vodu a tepelné izolace i dřevěné konstrukce by znehodnotila.

Správnou volbou je Climatizer plus
Dobrou metodou provedení tepelněizolačního souvrství je kombinace dřevovláknitých desek jako pojistné hydroizolační vrstvy, foukané tepelní izolace Climatizer plus a parobrzdy typu Proclima Intello (obr. 1) nebo DB+. Toto souvrství v současné době poskytuje zajímavé výhody. Mezi ně patří velmi komfortní prostředí pro obývání. Jelikož je celá konstrukce difuzně otevřená (páry mohou regulovaně procházet konstrukcí), napomáhá stabilní regulaci teploty a vlhkosti v obývaném interiéru. Izolace Climatizer plus má velmi dobrou absorpci tepla, díky své podstatě (dřevitému vláknu) řádově dvojnásobnou než uměle vyráběné izolace. To přispívá k vyrovnané tepelné pohodě jak v zimě, tak zejména v letních horkých dnech. Teplo se z větší části v denní době absorbuje do izolace a v noci se správně navržená konstrukce opět ochladí. V zimě, díky akumulační schopnosti Climatizeru, se interiér pomaleji ochlazuje a je tak značně omezena nevýhoda lehké konstrukce střechy i stěny.

Dalším stále častějším způsobem provádění parobrzdy je použití konstrukčních desek OSB na pero a drážku ze strany interiéru s přelepením spojů speciální páskou Proclima Rapid cell. Takto je zaručena celoplošně shodná neprůvětrnost a odolnost vůči průchodu vodních par jak střešních (obr. 2), tak i stěnových konstrukcí (obr. 3). Riziko poškození při výstavbě či následných úpravách je minimální. Všechny spoje desek i případné aplikační otvory pro foukanou izolaci musí být přelepeny. Z vnější strany této skladbě vyhovují difuzně otevřené desky (např. EGGER Formline, STEICO, Kronotec MDF apod.).

Vzhledem k tomu, že Climatizer plus je foukanou izolací, je jeho výhodou dokonalé vyplnění všech detailů konstrukcí bez tepelných mostů. Zároveň dobře přilne ke všem konstrukčním prvkům. Je tak velmi snížena šance, že by se venkovní studený vzduch dostal mezerou v izolaci do přímého kontaktu s interiérovou deskou nebo obkladem. Pro jeho aplikaci, která ve střešních konstrukcích vyžaduje zvýšenou objemovou hmotnost od 40 do 55 kg/m3, je ideální současný trend použití desek Formline DHF nebo Kronotec DP50, odolných vůči vlhkosti a přitom otevřených pro vodní páry. Tento systém konstrukcí s parobrzdou v interiéru je zároveň velmi bezpečný z hlediska nebezpečí kondenzace a akumulace vlhkosti. V letním období, kdy převažuje trend difuze vodních par z exteriéru do interiéru, umožňuje ne zcela těsná parobrzda dokonalé vyschnutí i obráceným směrem do interiéru. Přidanou hodnotou při použití dřevovláknitých desek je rovněž přerušení tepelných mostů, které u dobře izolované střechy představují krokve, u stěny pak stojky nosné konstrukce. Tepelně izolační vlastnosti těchto desek jsou totiž i při vyšší objemové hmotnosti (cca 550 Kg/m3) velmi dobré (λ = 0,049–0,09 W/m.K, dle výrobce a typu). Při volbě materiálů je dnes široká škála možností. Je dobré zvážit veškeré aspekty spojené s užíváním objektu. Výše uvedená volba skladby materiálů je jednou z optimálních ekonomických variant. U pasivního standardu zejména ve formě dřevostaveb se s úspěchem využívají i další materiály s náročnější technologií provádění.

Vedle sádrokartonových systémů v interiéru poskytuje ještě lepší komfort v kombinaci s celulózovou izolací například hliněná omítka (obr. 6). Její samoregulační schopnosti z hlediska vlhkosti i akumulace tepla se s Climatizerem plus dobře doplňují. Vnější strana je opláštěná difuzně otevřenou deskou Steico Protect s omítkou firmy STO (návrh atelier Brotánek) nebo jakoukoli odvětranou fasádou. Více informací k této problematice najdete na www.climatizer.cz.
podle podkladů společnosti Ciur

Dřevostavby s celulózovou izolací Climatizer plus

URL:
http://www.ciur.cz

Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
 
Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.