Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
29. 1. 2009

Firma

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
Bucharova 2641/14
Praha 5
158 00Další novinky

 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

 

Materiály Knauf Insulation v obchodním centru Arkády

 

Přímo v centru Pankráce, kde dříve stála tržnice, která v průběhu času ztratila své využití, se vzniklo nové obchodní centrum. Život stavbě vdechly společnosti Unibail-Rodamco a ECE Projektmanagement Praha, s. r. o., ve spojení se společností Spoj projekt. Stavební ruch započal v červnu roku 2007 a skončil v listopadu 2008, kdy do budovy obchodního centra Arkády vstoupili první zákazníci. Na stavbu obchodního centra bylo použito celkem 20 000 m2 izolace do sádrokartonových příček, která ochrání návštěvníky nejen před výkyvy venkovních teplot.

Tým projektantů ve spolupráci s předním světovým architektem Richardem Meyerem dostal za úkol vytvořit budovu, která se po architektonické stránce přizpůsobí modernímu stavebnímu stylu celé zastavěné oblasti. Velké prosklené plochy vytvářejí dojem otevřenosti a galerie díky nim získává lehký a vzdušný ráz. V budoucnu se vedle centra Arkády Pankrác plánuje stavba administrativní budovy.

Vlastní objekt tvoří trojpodlažní železobetonový skelet o celkové prodejní ploše 45 000 m2, který nabízí velkou variabilitu využití prostoru. Nákupní galerie nabídnou 140 nových obchodů, součástí komplexu je i 1100 parkovacích míst. Aby se zákazníci i obchodníci cítili v prostorách bezpečně a komfortně, byla pro akustickou izolaci vnitřních sádrokartonových příček v celém objektu zvolena novinka v sortimentu Knauf Insulation, izolace Decibel (TI 140), která výrazně přispívá k neprůzvučnosti konstrukce. Pro bezpečí návštěvníků v požárně nebezpečných prostorech, jako jsou únikové cesty nebo schodiště, byl jako zvuková i požární izolace použit výrobek Nobasil MPE – čedičová vlna se zvýšenou požární odolností v konstrukci.

Produkt Decibel (TI 140) byl původně společností Knauf Insulation vyvinut jako izolace příček (šíře role 624 mm) se zlepšenými akustickými parametry, což se beze zbytku povedlo. Akustické testy provedené ve spolupráci s firmou Knauf potvrzují zvýšený izolační účinek produktu. Navíc se ukázalo, že materiál má vysokou pružnost, což usnadňuje zpracování a zlepšuje tepelněizolační parametry. Z tohoto důvodu se používá i pro další aplikace, například jako izolace mezi krovy, a Knauf Insulation jej nabízí i v šíři role 1200 mm. Výhodou použité izolace je i snížení nákladů na vytápění díky redukci tepelných ztrát stěnami a střechou (tepelná vodivost je 0,040 W/m.K).

Na vnější plášť budovy o rozloze cca 4000 m2 byla použita izolace Nobasil FKD, také z portfolia Knauf Insulation. Tento typ minerální vlny je určen pro tepelnou, zvukovou a protipožární izolaci fasád. Deska Nobasil FKD má nízký součinitel tepelné vodivosti a vynikající izolační vlastnosti. Je nehořlavá, absorbuje dopadající zvukovou energii a splňuje řadu dalších podmínek na kvalitní a odolný materiál. Tloušťka produktu je 20–160 mm, šířka 600 mm, délka 1000 mm.

Do otevření obchodního centra, zbývá již jen pár měsíců. Lze říci, že Arkády mají ambici stát se výraznou dominantou pražské Pankráce.
podle podkladů firmy Knauf Insulation

Materiály Knauf Insulation v obchodním centru Arkády

URL:
http://www.knaufinsulation.cz

Žádost o více informací od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.