Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
16. 2. 2009

Kapaliny a přísady Den Braven do stavebních směsí

 

Stavební chemie zažívá v posledních letech velký boom. Poptávka po výrobcích se rok co rok zvyšuje. V tuto chvíli existuje na trhu přes 400 typů produktů zařazených do této kategorie. Do komodity stavební chemie například patří montážní pěny, tmely, lepidla, kotvicí přípravky, fasádní stěrky, omítkoviny a ochranné nátěry atd.

Dnes si už málokdo vzpomene, že prvními produkty stavební chemie byly kapaliny a přísady do stavebních směsí. Tyto výrobky patří i po desetiletích stále k nejprodávanější a nejžádanější části sortimentu společnosti Den Braven, která je lídrem na tuzemském trhu stavební chemie. „S nadsázkou by se dalo říct, že pokud bychom hledali ty pravé reprezentanty skutečného významu slova stavební chemie, museli bychom ukázat právě na kapaliny a přísady do stavebních směsí,“ tvrdí marketingový ředitel společnosti Kamil Šmidák.

Den Braven tyto produkty rozděluje do pěti podskupin:
První podskupinu tvoří hydroizolační nátěry. Největším hitem posledních let je Tekutá lepenka S-T 8. Jedná se o ideální výrobek pro hydroizolaci zděných, betonových, železobetonových konstrukcí i lehčených betonů. Trvale pružná dvousložková hydroizolační těsnicí hmota na bázi polymercementové suspenze je ideální k hydroizolaci pod obklady a dlažbu v koupelnách, bazénech či terasách a díky extrémně vysoké přilnavosti k podkladům je vhodná i k antikorozním nátěrům ocelových konstrukcí.

Druhou podskupinou jsou penetrační nátěry, resp. příměsi. Ikonou v tomto segmentu je Příměs do stavebních směsí S2802A. Jedná se o nízkoviskózní kapalinu, mísitelnou s vodou, která se používá jako přísada do vápenných, vápennocementových, cementových a nastavovaných omítkových malt. Důvodem četného používání S2802A je fakt, že tato příměs zkvalitňuje stavební směs, zvyšuje přídržnost k podkladu a pružnost a otěruvzdornost.

Další podskupinou klasické stavební chemie jsou hydrofobizační nátěry. Sem patří i impregnační a ochranné nátěry zdiva. Tyto ¬výrobky jsou velmi užitečné jako ochrana ¬porézních materiálů před nepříznivými povětrnostními vlivy, před vnikáním vody či špíny z ovzduší. Ochraňují povrchy např. před růstem mechu.

Nejširší nabídku výrobků stavební chemie lze nalézt v podskupině nazvané přísady do betonu a malt. Tyto výrobky dokáží výrazným způsobem zlepšit vlastnosti stavebních hmot, například zhutnit betonovou směs nebo zkrátit dobu tuhnutí či čas vyzrávání betonu. „Zajímavé na nich je to, že si stavbaři nemohou přímo vyzkoušet jejich účinnost. Proto raději sahají po produktech ověřených v praxi a důvěřují známým výrobkům a značkám, jako jsou například Duvilax nebo naše nemrznoucí přísada do stavebních hmot,“ říká Kamil Šmidák.

Právě Nemrznoucí přísada do stavebních hmot bývá v podzimním a zimním obdobím velmi žádaným zbožím. Tento produkt je totiž ideální pro zpracování betonu při nočních poklesech teploty až do –10 °C. Při betonování při minusových teplotách doporučujeme našim zákazníkům použít nejlépe portlandský cement třídy 42,5 nebo 52,5 s vysokou počáteční pevností. Tento cement se vyznačuje rychlým hydra¬tačním procesem, který nemrznoucí přísada ještě urychlí. Samozřejmostí při betonování v zimě musí být očištění bednění od sněhu a námrazků a také fakt, že povrch podkladu, na který se betonuje, musí mít teplotu nejméně +5 °C. Kapalnou nemrznoucí přísadu je možné přidávat do záměsové vody nebo přímo do betonové směsi. Z důvodu rovnoměrného rozložení přísady je nutné důkladné mísení, cca 2 minuty při 1 m3 směsi. Spotřeba nemrznoucích směsí závisí na okolní teplotě. Při teplotách do –5 °C je poloviční než při –10 °C.

Důležitými výrobky v této podskupině jsou také Separátor bednění k snadnějšímu a rychlejšímu oddělení betonu od obednění nebo odstraňovač zbytků cementových skvrn, který skvěle funguje na pracovní nástroje a umožňuje je udržovat v bezvadném stavu.

Poslední podskupinou, která dnes patří do komodity klasické stavební chemie, jsou prostředky biocidní ochrany jako Likvidátor plísní nebo Ochranné nátěry na dřevo.
podle podkladů společnosti Den Braven

Kapaliny a přísady Den Braven do stavebních směsí

Viz také:
10. - Barvy, stavební chemie

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.