Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 3. 2009

Firma

VELUX Česká republika, s. r. o.

VELUX Česká republika, s. r. o.
Sokolova 654/1d
Brno
619 00Další novinky

 
 
 
 
  Další informace o firmě VELUX Česká republika, s. r. o.

 

VELUX INTEGRA – inteligentní střešní okno

 

Dostatek světla a přístup čerstvého vzduchu jsou nezbytné pro kvalitní bydlení v podkroví. Mimo tyto dvě základní funkce mohou některé typy střešních oken plnit i řadu dalších funkcí, jako jsou:

 • pohodlné ovládání více střešních oken najednou nebo vysoko umístěných oken (např. v hřebenu střechy) z jakéhokoliv místa v domě,
 • automatické uzavření střešního okna v případě deště,
 • regulace intenzity světla či tepla prostřednictvím zastiňovacích doplňků nainstalovaných na daném střešním okně. Všechny tyto požadavky dokáže plně uspokojit elektricky ovládané střešní okno VELUX INTEGRA®, které letos Mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2008 získalo Zlatou medaili.

  Základní popis
  Střešní okno VELUX INTEGRA® je kyvné střešní okno s ventilační klapkou, a to buď dřevěné, nebo s polyuretanovou úpravou povrchu, vybavené elektrickými komponenty. Lze je instalovat do střechy se sklonem 15–90 stupňů do jakékoli střešní krytiny. Vnější oplechování se dodává v provedení lakovaný hliník, měď nebo titan-zinek. V nabídce jsou dále různé typy energeticky úsporného zasklení.

  Elektrické ovládání
  Střešní okno INTEGRA® je vybaveno v horní části vestavěným elektrickým motorem s možností otevření křídla o 20 cm (obr. 1). Dále je součástí okna dešťový senzor pro automatické uzavření okna v případě deště (obr. 2), příprava pro jednoduché připojení dalších elektrických doplňků VELUX (obr. 3) a dálkový ovladač (obr. 4). Okno se připojuje do sítě 230 V pomocí 7,5 m dlouhého kabelu a zástrčky, alternativně je možno kabely připojit „napřímo“ do elektrického rozvodu. Motory pracují v režimu 24 V stejnosměrného proudu, komunikace probíhá pomocí radiofrekvenčního signálu s dosahem cca 300 m ve volném a cca 30 m v zastavěném prostoru.

  Detailní popis jednotlivých funkcí
  Elektrický motor

  Motor pro otevření okna je ukryt pod horním dílem oplechování, při zavřeném okně tedy není viditelný. Při otevírání okna se řetěz motoru spojí s ventilační klapkou, a naopak při zavírání se od ventilační klapky odpojí – okno tedy může být ovládáno i manuálně.

  Elektrické ovládání otevírá možnosti použití nejen pro vysoko umístěná okna, ale i pro ovládání oken v dosahu s využitím komfortních programovatelných funkcí, jak je uvedeno dále.

  Připojení dalších elektricky ovládaných prvků VELUX
  Pro instalaci vnitřních elektricky ovládaných rolet nebo žaluzií je na křídle okna zabudován konektor (obr. 5). Zastiňovací doplněk se proto montuje srovnatelně s manuálně ovládaným doplňkem.

  Vnější elektricky ovládané zastínění (předokenní roleta, markýza) se připojuje jednoduchým způsobem do svorkovnice, umístěné v horní části okna.

  Dálkový ovladač – programování
  Ovladač umožňuje základní nastavení, nastavení elektricky ovládaných střešních oken a zastiňovacích doplňků v domě a dále možnost programování. V základním nastavení lze navolit a upravit tyto funkce: jazyk, čas a datum, osvětlení displeje, bezpečnostní přístupový kód a zamknutí klávesnice.

  Ovladač umožňuje rozdělení oken, respektive zastiňovacích doplňků do skupin dle jednotlivých místností, částí domu nebo skupin výrobků. Je tedy možné ovládat jednotlivé výrobky zvlášť, samostatně v určených pokojích, stejně jako například ovládat v jedné chvíli všechny rolety v domě.

  V ovladači je možno nastavit program, který na základě zvoleného času ovládá vybrané skupiny výrobků. Program může být instalován trvale nebo může být aktivován jedním stisknutím tlačítka na ovladači.

  S rozvojem inteligentních domácích systémů se rozšiřují i požadavky na zapojení ovládání střešních oken a rolet na nich umístěných do těchto systémů. V takových případech je nutné použít rozhraní VELUX, a to vždy jedno rozhraní pro každou skupinu příkazů. Rozhraní komunikuje se střešním oknem INTEGRA® v režimu radiofrekvenčního signálu, není tedy nutné propojení kabelem. Komunikace s externím připojením pracuje na principu beznapěťového spojení kontaktů v rozhraní.

  Spolupráce výrobců ve stavebnictví, kteří začnou v blízké budoucnosti používat dálkové ovladače, umožní sdružení různých funkcí do jediného ovládání – bude tedy možno jedním ovladačem stahovat rolety nejen na střešních, ale i na fasádních oknech, případně nastavovat režim vytápění.
  podle podkladů společnosti VELUX ČR

  VELUX INTEGRA – inteligentní střešní okno

 • URL:
  http://www.velux.cz

  Žádost o více informací od firmy VELUX Česká republika, s. r. o.
   
  Další informace získáte od firmy VELUX Česká republika, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.