Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
26. 3. 2009

Firma

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
Bucharova 2641/14
Praha 5
158 00Další novinky

 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

 

Rekonstrukce bývalé školky v Praze-Bohnicích

 

Shluk přízemních pavilonů, situovaných na „dvoře“ panelového sídliště v Praze-Bohnicích jako mateřská školka, nefunguje už mnoho let. Změna provozního účelu na lékařské laboratoře však zatím stavbu jako takovou příliš nepoznamenala. Až v loňském roce investor a majitel soukromé společnosti Lékařské laboratoře, s. r. o., Ing. Jan Tomášek přistoupil k celkové rekonstrukci objektu. Dokončena je první etapa, která se týkala dvou ze čtyř pavilonů a parkovacích stání u objektů.

Rekonstrukci prováděla společnost Ikareal. Zadání znělo zvětšit prostor pro provoz laboratoří a jejich zázemí a zajistit přitom, aby investice byla co nejefektivnější, aby dávala prostor do budoucna pro případné rozšíření nebo změny laboratoří a aby po provozní stránce byl objekt co nejúspornější. To se řešilo nástavbou jednoho podlaží u objektu D a dvou podlaží u objektu C.

Projekt ponechal základy a nosné konstrukce přízemních podlaží stávajících staveb. Měnily se však u nich rozmístění a výplň oken. Bylo také zapotřebí podřezat základy, aby mohla být obnovena spodní izolace objektů, a nově se položily podlahy. Nástavby jsou tvořeny ocelovou konstrukcí s obvodovým zdivem z plynosilikátových tvárnic. Vyznačují se nápadnou střechou ve tvaru rozmáchlé, dynamické vlny s hydroizolační fólií různých barev, aby byl zvýrazněn architektonický výraz.

Kompletně byla vyměněna fasáda objektů. Pro zlepšení tepelněizolačních vlastností použil Ikareal dvou izolačních systémů: kontaktního a provětrávaného. Hlavním izolačním materiálem je v obou případech minerální vlna Knauf Insulation, konkrétně izolační lamely z kamenné vlny NOBASIL FKL, která se vyznačuje vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi, nízkým difuzním odporem, zvýšenou požární odolností a v neposlední řadě vynikajícími akustickými vlastnostmi. Kontaktní systém spočívá v tom, že se tato vlna lepí přímo na zdivo. Pro bezkontaktní systém se napřed na zdivo sestrojí rošt, jenž se vyplní izolační vlnou, překryje se pojistnou fóliovou izolací (membránou) a teprve na ni se pokládají fasádní desky. Kontaktní izolaci je použita na celé spodní podlaží. Nadstavbová patra jsou kryta tepelnou izolací částečně aplikovanou kontaktním způsobem a částečně provětrávaným. Předěl mezi nimi je patrný na obloucích ocelové nadstavby.

Kromě toho, že se tepelněizolační vlastnosti objektu zlepšily řádově o sto procent, působí nová fasáda velmi esteticky, dům výrazně pozvedl celé okolí. A ačkoliv do přísně pravoúhlé sídlištní zástavby vnesl nápadné tvary, působí dojmem, jako by tu stál odjakživa.

Investor nešetřil ani na systému vytápění a zásobování teplou vodou a pořídil moderní, úsporné zařízení.

Centrální velká laboratoř je nyní umístěna v přízemí budovy D. Je vybavena čtyřiadvaceti odběrnými místy zabudovanými v podlaze, přívody vody a demineralizované vody, odpady a přípojkami se silnoproudem a slaboproudem ke každému jednotlivému pracovišti. Tím vznikl velmi variabilní prostor, který se dá snadno přizpůsobit práci na různých úkolech současných i budoucích. Ve stejném podlaží se nachází i technické zázemí centrální laboratoře. Další laboratorní pracoviště byla zřízena také v horním patře této budovy a v přízemním podlaží budovy C, kde se rovněž nachází ordinace praktického lékaře. Dvě další poschodí v sobě ukrývají kanceláře a zázemí pro zaměstnance. Zbývající dva objekty A a B čekají na rekonstrukci ve druhé etapě. Počítá se s ní počátkem příštího roku.

Architektonický návrh přestavby objektů Lékařské laboratoře vytvořil Ing. arch. Jan Řeřicha, projekt zpracovala firma IKA Vin 112, sesterská společnost realizátora stavby, společnosti Ikareal, dodavatelm izolalací je Knauf Insulation, spol. s r. o.
podle podkladů firmy Knauf Insulation, spol. s r. o.

Rekonstrukce bývalé školky v Praze-Bohnicích

URL:
http://www.knaufinsulation.cz

Žádost o více informací od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.