Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
4. 6. 2009

Firma

SWN Moravia s. r. o.
Mladoňovice 65
Třebelovice
675 32Další novinky

 
  Další informace o firmě SWN Moravia s. r. o.

 

Nabídka schodišť SWN Moravia

 

Společnost SWN Moravia, s. r. o. představuje novou nabídku dřevěných a kombinovaných schodišť. Snahou designérů a architektů, kteří se na této kolekci podíleli, je nabídnout zákazníkům moderní a zcela originálně řešené schodiště,
při maximálním využití přírodních materiálů a s jeho pomocí vnést do interiérů kvalitní design a osobitý styl.

Interiérová schodiště
Interiérová schodiště bývají velmi často dominantou rodinných domů, obchodních prostor, bank, hotelů apod. A svým charakterem, tvarem, zábradlím, konstrukcí nebo již jen použitým materiálem (např. dřevo, ocel, nerez, sklo), ovlivňují celý interiér.

Exteriérová schodiště
Schodiště umístěná v exteriéru jsou vystavována extrémním podmínkám. V létě mohou teploty dosahovat až 40 °C, v zimě naopak i –20 °C a více. Počítat se musí také s vlivem dešťů. Z těchto důvodů je potřeba vybírat vhodné materiály, které výkyvy počasí vydrží. Co do materiálu je výběr exteriérových schodišť oproti interiérovým poněkud omezenější, lze vybírat
ze schodišť kovových či nerezových.

Zábradlí
Zábradlí je pro schodiště podle platné normy povinné. Na zábradlí je nutno pamatovat už při přípravě schodiště. Je třeba předem promyslet detaily kotvení, napojení na galerie či kombinace materiálů s interiérem a další. Podle použitého materiálu může být zábradlí: dřevěné, kovové, nerezové, lankové a skleněné.

Dřevěná a kombinovaná schodiště:
 • Se schodnicemi zadlabanými: Nejčastější a nejoblíbenější typ dřevěného schodiště. Nášlapy jsou zadlabány a vklíženy do vnitřní a vnější schodnice.
 • Se schodnicemi sedlovými: Dříve velmi rozšířený typ schodiště, který je oblíbený i dnes pro svoji lehkost. Nášlapy a zábradlí jsou posazeny na schodnici.
 • Bezschodnicové schodiště: Nově, až futuristicky vyhlížející provedení schodiště, kombinuje masivní dřevo s nerezovou ocelí.
 • Vřetenové schodiště: Architektonicky zajímavý a především prostorově úsporný typ schodiště, často umístěný ve volném prostoru.

  Kovová schodiště:
 • Interiérová: Speciální kolekce kovových schodišť, která jsou samonosným a navíc účelově použitým stavebním prvkem. Díky velkému výběru zábradlí, dřevěných nášlapů a madel vytvářejí individuální způsob řešení propojení poschodí v rodinných, bytových či veřejných budovách.
 • Exteriérová: Schodnicové lomené schodiště umožňuje jak vedlejší přístup v průmyslových halách, tak i spojení mezi patry jako nouzový výstup, nebo rychlý přístup z domu na zahradu.
 • Vřetenové schodiště se vyznačuje všestranností v použití a odolnou konstrukcí. Splňuje nejvyšší nároky na materiál a zpracování.

  Výběr schodiště:
 • Výběr konkrétního typu schodiště by měl proběhnout již v době, kdy vznikají plány rodinného domu.
 • Pro schodiště mohutnější – zámeckého typu, s řezbou nebo bohatým soustružením, se musí v plánech počítat s dostatečně velkým místem a umístit je nejlépe v otevřeném prostoru – mnohem efektněji působí totiž schodiště vedoucí z prostorné haly než stísněné v úzkém prostoru mezi zdmi.
 • Tam, kde je naopak nutno s prostorem šetřit, je vhodnější schodiště jednodušší, odlehčené.
 • Malé, ale pohodlné schodiště zalomené o 180° zabere prostor o půdorysu 230x250 cm. Proti tomu schodiště s podestou zabere mnohem více místa, komfort výstupu se ale příliš nezmění.
 • Jedním z hlavních kritérií při výběru schodiště je samozřejmě kromě jeho tvaru, který byl již vymezen prostorem, také druh dřeva.
 • Někteří stavebníci si v rámci úspor vybírají schodiště co nejobyčejnější s tím, že je „za čas“ vymění. Taková provizória se ale nevyplácejí.

  podle podkladů společnosti SWN Moravia, s. r. o.

  1) SIMPLE je název nového interierového schodiště; 2) Schodiště Harmonie
  1) SIMPLE je název nového interierového schodiště; 2) Schodiště Harmonie

 • Žádost o více informací od firmy SWN Moravia s. r. o.
   
  Další informace získáte od firmy SWN Moravia s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.