Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
10. 8. 2009

Firma

Sto s. r. o.

Sto s. r. o.
Čestlice 271
Dobřejovice
251 70Další novinky

 
  Další informace o firmě Sto s. r. o.

 

Soklové profily pro zateplené fasády

 

Nízkoenergetické a pasivní domy vyžadují speciální konstrukční detaily, aby se u nich minimalizoval výskyt tepelných mostů. Jaká řešení existují pro ukončení soklu u fasádních zateplovacích systému?

Investoři vyžadují vzhledem k rostoucím nákladům na energii stále častěji minimalizaci energetických ztrát budov, což se také odráží v narůstajících tloušťkách izolačních materiálů u opláštění budov. Takto provedené nízkoenergetické stavby nebo pasivní domy však vyžadují při zateplovaní fasády technická řešení, která maximálně zamezují vzniku tepelných mostů. Důležitým prvkem jsou takzvané soklové profily, které buď tvoří zakončení fasádního zateplovacího systému na dolním okraji, nebo se umisťují mezi tepelnou izolaci fasády a obvodovou izolaci.

Soklové profily splňují několik funkcí: zajišťují vodorovné vyrovnání izolace, tvoří podporu pro první řadu izolačních desek a v případě ustupujícího soklu zajišťují potřebnou ochranu hrany. Pokud se sokl budovy nezatepluje, protože stavebník nepočítá s vytápěním spodního podlaží, a rozhodl se proto tepelně izolovat strop sklepa, není problémem osadit tepelnou izolaci fasády na běžný soklový profil z hliníku. Budou-li se však prostory sklepního podlaží rovněž vytápět, představují takovéto soklové profily tepelně vodivé spojení mezi materiálem vlastní stěny a venkovním vzduchem.

V takovémto případě je potřeba použít soklový systém nevytvářející mosty, který se skládá z více částí. V ideálním případě je vhodný jak pro případ, kdy se nejprve zateplí fasáda a návazně teprve sokl, tak pro variantu, kdy se tepelná izolace fasády osazuje na již provedenou izolaci soklu.

Má-li se začít s izolací fasády, je nejprve potřeba úhelníkový profil, na který lze osadit první řadu izolačních desek. Zde lze v závislosti na tloušťce a hmotnosti desek použít 55 mm široké profily z plastu (např. Sto-Startprofil PH-P), případně 60 mm široké profily z hliníku (Sto-Startprofil PH-AL). U obou profilů je díky malé šířce vodorovného ramena jisté, že při dostatečné tloušťce izolačního materiálu „zmizí“ v kontaktním tepelněizolačním systému a tudíž nepředstavují tepelný most.

Pro ochranu hran u ustupující izolace soklu slouží plastový soklový profil Sto-Sockelprofil PH-A. Než se odspodu napojí izolace soklu, fixuje se k hraně izolační desky samolepicí páskou.

Pro případ, že lze tepelnou izolaci fasády osadit na stávající izolaci soklu, je potřeba pouze ochrana hrany. K tomu slouží soklový profil Sto-Sockelprofil PH, který se jednoduše vsune mezi izolaci soklu a fasády. Minimální tloušťka izolačního materiálu musí být 60 mm.

Při zateplování budov by se měly využívat všechny technické možnosti k tomu, aby se zamezilo vzniku tepelných mostů, nebo aby se tepelné mosty alespoň minimalizovaly. K tomu mohou výrazně napomoci vhodné soklové systémy.
podle podkladů firmy Sto, s. r. o.

U budov s vytápěnými sklepními prostory představují běžné soklové lišty z hliníku tepelný most (obr. 1a). Použitím dvojdílného systému skládajícího se z počátečního profilu Sto-Startprofil PH-AL a soklového profilu Sto-Sockelprofil PH je proudění tepla mezi materiálem vlastní stěny a venkovním vzduchem minimalizováno (obr. 1b).
U budov s vytápěnými sklepními prostory představují běžné soklové lišty z hliníku tepelný most (obr. 1a). Použitím dvojdílného systému skládajícího se z počátečního profilu Sto-Startprofil PH-AL a soklového profilu Sto-Sockelprofil PH je proudění tepla mezi materiálem vlastní stěny a venkovním vzduchem minimalizováno (obr. 1b).

URL:
http://www.sto.cz

Žádost o více informací od firmy Sto s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Sto s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.