Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
9. 9. 2009

Firma

BAUMIT, spol. s r. o.

BAUMIT, spol. s r. o.
Průmyslová 1841
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
  Další informace o firmě BAUMIT, spol. s r. o.

 

Nový tepelněizolační systém Baumit Premium fasáda

 

To nejlepší z původně samostatných inovací v oblasti vnějších tepelněizolačních systémů Baumit je nyní shrnuto do certifikované systémové skladby nazvané Baumit Premium fasáda. Patentově chráněné tepelněizolační desky z perforovaného polystyrenu Baumit open reflect v sobě spojují snadnou zpracovatelnost a finanční výhodnost polystyrenových fasádních desek s prodyšností desek minerálních. Přiblížení difuzních vlastností všech komponentů (μ = cca 10) cihelnému zdivu jako nejrozšířenějšímu podkladu, ale i sladění všech důležitých charakteristik jednotlivých vrstev navzájem (paropropustnost, nasákavost, přídržnost) výrazně omezují riziko kondenzace vodních par v této systémové skladbě, umožňují mnohem rychlejší vysychání stavby směrem ven a vedou k dosažení příznivého a zdravého mikroklimatu v interiéru mnohem dříve.

Použití nejnovějších poznatků z oblasti práškových nanotechnologií při výrobě fasádního polystyrenu Baumit open reflect umožnila zvýšit tepelněizolační vlastnosti oproti běžným fasádním izolantům o více než 20 % (= 0,031 W/m.K). Stejného přínosu jako 20 cm izolace klasickým polystyrenem lze nyní dosáhnout pouhými 16 cm polystyrenu Baumit open reflect. Ten je navíc opatřen antireflexní povrchovou úpravou, která snižuje teplotně dilatační namáhání desek při osvitu sluncem po dobu provádění.

Spojení osvědčených silikátových omítek s dalšími objevy z oblasti nanotechnologií umožnilo vyvinout skutečný Anti-Aging pro fasádu, využívající přirozeného samočisticího efektu. Mikroskopicky hladký povrch, snížený elektrostatický náboj, nanoporézní struktura a vysoká prodyšnost Baumit Nanopor omítky znesnadňují zachytávání špíny na fasádě, vytvářejí nepříznivé podmínky pro růst mikroorganismů a posilují plynulé a samovolné čištění vlivem přirozených okolností a přírodních sil (bez nutnosti periodického omývání fasády nebo preventivního natírání speciálními nátěry). Při dlouhodobých srovnávacích testech ve skutečných extrémních podmínkách vydržely fasády s Baumit Nanopor omítkou nejméně dvakrát tak déle krásné než fasády s jinými omítkami.

Nová generace lepicích kotev Baumit KlebeAnker zlepšuje statickou bezpečnost vnějšího tepelněizolačního systému na starších i nových fasádách a odstraňuje tepelné a difuzní mosty, které vznikají při prostupu běžných hmoždinek tepelným izolantem. Dochází tím k dalšímu zvýšení tepelněizolačních vlastností systému až o 15 %. „Bonus“ pro stavební firmy představuje fakt, že pro kotvení zateplovacích systémů různých tlouštěk se použije vždy stejně dlouhá kotva Baumit KlebeAnker.

Každou z výhod těchto objevů a inovací v oblasti vnějších tepelněizolačních systémů je možné nadále využívat samostatně jako dílčí vylepšení dosavadních standardních zateplovacích systémů nebo nyní vše současně v rámci certifikované systémové skladby nazvané Baumit Premium fasáda.

Tento systém:

 • umožňuje rychlé vysychání stavby při zachování finančních a zpracovatelských výhod tepelné izolace z polystyrenových desek;
 • umožňuje zmenšit tloušťku tepelného izolantu o 20 % při zachování stejných tepelněizolačních vlastností;
 • udržuje povrch fasády v čistém stavu a prodlužuje interval nutný k jeho renovaci nejméně o 100 %;
 • při použití lepicích kotev Baumit KlebeAnker zcela eliminuje vliv tepelných mostů od hmoždinek,
  čímž odstraňuje riziko prokreslování hmoždinek na fasádě a zvyšuje tepelný odpor o dalších až 15 %.

  podle podkladů společnosti Baumit

  Obr. 1) Komponenty tepelněizolačního systému Baumit Premium fasáda; Obr. 2) Řez stěnou s Premium fasádou; Obr. 3) Referenční objekt – rodinný dům Doubí u Turnova
  Obr. 1) Komponenty tepelněizolačního systému Baumit Premium fasáda; Obr. 2) Řez stěnou s Premium fasádou; Obr. 3) Referenční objekt – rodinný dům Doubí u Turnova

 • URL:
  http://www.baumit.cz

  Žádost o více informací od firmy BAUMIT, spol. s r. o.
   
  Další informace získáte od firmy BAUMIT, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.