Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
20. 8. 2009

Firma

HENKEL ČR, spol. s r. o.

HENKEL ČR, spol. s r. o.
U Průhonu 700/10
Praha 7
170 04Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě HENKEL ČR, spol. s r. o.

 

Omítky a nátěry Ceresit s recepturou BioProtect

 

Fasáda, kromě toho, že má zdobit a reprezentovat objekt, má také řadu dalších významných funkcí. Jednou z nich je i ochrana stavby před působením škodlivých povětrnostních vlivů, např. vody a vlhkosti, a před nepříjemnými dopady jejich přítomnosti – vzniku zdraví ohrožujících mikroorganismů a plísní. Maximální možnou úroveň ochrany fasády dnes nabízí omítky a nátěry Ceresit s recepturou BioProtect.

Výkvěty na fasádě domu sice neohrožují samotnou fasádu, na které se uchytily, ale spolehlivě kazí estetický vzhled celé stavby. Podle celosvětových výzkumů společnosti Henkel patří evropské země mezi ty oblasti světa, které jsou nejvíce ohroženy výskytem mikroorganismů. Dostatek srážek a vysoká vlhkost jim v těchto oblastech skutečně svědčí, díky globálnímu oteplování, masovému vytápění v objektech a tlaku na nízké ceny stavebních materiálů (ty nutí řadu výrobců nepřidávat do svých produktů nákladné aktivní látky) mají mikroorganismy v současnosti „zlaté časy“. Naše podnebí vyhovuje i dalšímu nepříteli hezkých a zdravých fasád – plísním. Ty mají optimální podmínky při vysoké vlhkosti a teplotách od 20 do 35 şC, přičemž za minimum se považuje teplota 10 şC. Jsou však známy i plísně, kterým se daří při teplotě – 10 şC. Plísně lehce pronikají porézními materiály do stavebních konstrukcí a poměrně snadno překonávají i omítky a barevné nátěry. Jejich spóry pak ohrožují zdraví lidí v objektu.

Ale faktorů, které kromě srážek, teploty a vlhkosti ovlivňují nadměrný výskyt mikroorganismů a plísní na fasádě, je samozřejmě daleko víc – patří mezi ně např. nepravidelné čištění fasád, absence pravidelných kontrol a údržby fasád, módní trendy v barevných odstínech, které zvyšují tepelnou absorpci a akumulaci, či hrubý povrch omítek, který usnadňuje zachycení vody či prvků s organickými látkami. Nezbývá než hledat ochranu před mikroorganismy a plísněmi. A tou jsou omítky a nátěry Ceresit s recepturou BioProtect.

Receptura Ceresit BioProtect odpovídá každému typu omítky a nátěrů Ceresit s cílem poskytnout efektivní ochranu před biologickou korozí. To znamená, že typ a objem použitých účinných látek a hydrofobizačních aditiv odpovídá individuálním parametrům jednotlivých omítek, např. jejich absorpci a chemické reaktivnosti. Receptura BioProtectbyla vyvíjena s cílem co nejlepší úrovně ochrany fasády včetně délky působení, vše samozřejmě s maximálním ohledem na ochranu životního prostředí. Účinnost receptury byla dlouhodobě a pečlivě testována a její kvalitu potvrdila řada významných laboratoří, státních institucí či zkušeben.

Mezi omítkami a nátěry s recepturou BioProtect najdeme např. akrylátové omítky Ceresit CT 60, 63 a 64, silikon-silikátové omítky CT 174 a 175, silikátové omítky CT 72 a 73, silikonové omítky CT 74 a 75 nebo fasádní nátěry CT 48 a CT 54. Všechny tyto a další produkty s recepturou Bio-Protect charakterizuje odolnost vůči biologickému napadení, odolnost vůči povětrnostním vlivům, znečištění a UV záření, zvýšená pevnost, prodloužení celkové životnosti fasády a ohleduplnost k životnímu prostředí. Omítky Ceresit BioProtect jsou součástí certifikovaných vnějších tepelněkompozitních systémů Ceresit Ceretherm.

Více informací najdete na www.ceretherm.cz.

podle podkladů společnosti Henkel ČR, spol. s r. o.

Omítky a nátěry Ceresit s recepturou BioProtect

URL:
http://www.ceresit.cz

Žádost o více informací od firmy HENKEL ČR, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy HENKEL ČR, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.