Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
9. 9. 2009

Firma

KM Beta, a. s.

KM Beta, a. s.
Dolní Valy 267/2
Hodonín
695 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě KM Beta, a. s.

 

Zdicí prvek KMB SENDWIX zeštíhlel

 

KMB SENDWIX od největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel společnosti KM Beta je prvním uceleným a certifikovaným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Byl navržen pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Jeho základem je vápenopísková cihla nebo kvádr, které se používají ke zdění vnitřní nosné a v některých variantách také vnější pohledové stěny. Zdicí prvek KMB SENDWIX je zhotoven z vápna a přírodního křemičitého písku a je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku. Součástí systému jsou také prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo, zdicí a spárovací malty, lepidla a pomocný materiál. Lícové prvky jsou vyráběny jak v přírodní bílé barvě, tak v barevných odstínech.

Společnost KM Beta dosud dodávala zdicí prvek KMB SENDWIX 8DF pro nosné stěny o tloušťce 240 mm, letos však začala vyrábět nejužší vápenopískovou cihlu pro nosné zdivo na trhu, nové zdicí prvky KMB SENDWIX 12DF a 6DF s tloušťkou pouze 175 mm a pevností 15 MPa. Menší tloušťka obvodových stěn v první řadě znamená značné rozšíření užitné plochy domu oproti jiným jednoplášťovým konstrukcím. Další přednosti se týkají např. úspory lepicích malt, nákladů na logistiku či jednoduší manipulaci se subtilnějším zdicím prvkem. Tepelně-technické, akustické i statické parametry i tohoto užšího zdiva dosahují dokonce lepších hodnot, než doporučují normy, a i proto jsou vhodné pro stavby nízkoenergetických či pasivních domů.

Zdicí prvky KMB SENDWIX 12DF a 6DF jsou dalším dílem do systému KMB SENDWIX. Výškově dodržují metrický modul 250 mm, proto je lze kombinovat s ostatními zdicími prvky, např. pro zdivo (8DF či 4DF). Systém doplňuje i překlad k této tloušťce 175 mm s označením „překlad SENDWIX 6DF“.

KMB SENDWIX výstavbu značně urychluje – zdicí prvky se pokládají na pero a drážku a lepidlem se natírá jen ložná plocha, takže pracnost zdění je nižší a výstavba přesnější. Pro lepení se používá cementová vysokopevnostní lepicí malta pro tenkovrstvé zdění Flex SX-L. Dalšími praktickou předností vápenopískových cihel je, že zdi jsou hladké, takže vnitřní omítky lze aplikovat pouze jako tenkovrstvé. Z toho plyne jednoznačná materiálová úspora lepicích i omítkových malt a s tím spojené nižší náklady na logistiku a dopravu materiálu.

Přednosti systému KMB SENDWIX spočívají v nadstandardních tepelně-technických, akustických a statických hodnotách. Systém je koncipován tak, aby tepelné vlastnosti zdiva vysoce překračovaly i hodnoty doporučované ČSN 73 0540-1 až 4 Tepelná ochrana budov (R = 3,0–6,67 m2.K/W nebo U = 0,32–0,15 W/m2.K).

Systém KMB SENDWIX byl certifikován od vnitřní omítky po vnější zdivo včetně lepidel, celý systém sestává ze tří základních variant obvodových konstrukcí, které se navzájem liší použitými materiály i výsledným vzhledem fasádní vrstvy: KMB SENDWIX L je systém s lícovou přizdívkou, v systému KMB SENDWIX M je použitým izolantem kontaktní minerální izolace s venkovní povrchovou úpravou v podobě šlechtěné omítky a v systému KMB SENDWIX P je použitým izolantem kontaktní stabilizovaný polystyren.

podle podkladů společnosti KM Beta, a. s.

Realizace stavby s použitím nových zdicích prvků KMB SENDWIX 12DF a 6DF
Realizace stavby s použitím nových zdicích prvků KMB SENDWIX 12DF a 6DF

URL:
http://www.kmbeta.cz

Žádost o více informací od firmy KM Beta, a. s.
 
Další informace získáte od firmy KM Beta, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.