Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
1. 10. 2009

Klimatizační jednotky Daikin VRV III se zpětným získáváním tepla

 

V roce 2008 rozšířil Daikin Airconditioning úspěšnou řadu produktů VRV o VRV II se zpětným získáváním tepla (VRV II Heat Recovery). Tento systém v sobě díky zpětnému získávání tepla snoubí flexibilitu 3. generace VRV systémů s úsporami energie a nákladů.

Úspora energie
VRV systém umožňuje přenos nadbytečného tepla z jedné části budovy do druhé, kde je toto teplo potřeba. Venkovní jednotka dodává vždy jen dodatečně potřebné teplo. V případě, kdy se tento poměr vytápění ku chlazení blíží k 50:50, dosahuje hodnot CO P vyšších než 7.

Vysoký komfort
Vedle nejlepších energetických ukazatelů v oboru nabízí VRV III zároveň nejvyšší komfort. Například vytápění bez přerušování (i během intervalů odmrazování venkovních jednotek), neboť každý systém je vybaven minimálně dvěma výměníky tepla. Dále je to rychlá změna mezi vytápěním a chlazením a možnost přesné kontroly vnitřního klimatu pro definované zóny. Velmi podstatným faktorem je pro vlastníky budov a nájemce hlučnost venkovní jednotky, kterou je možné redukovat ve třech stupních až na 45 dB (A), což odpovídá hlučnosti jedné splitové venkovní jednotky.

Flexibilita
Na nový VRVIII systém se zpětným získáváním tepla je nyní možné napojit až 64 vnitřních jednotek, na výběr je 14 druhů různých modelů. S výkony od 8 do 48 HP (22–135 kW) dle modelu mohou hodnoty EER v režimu chlazení dosahovat 4, 2 a hodnoty COP v režimu topení od 4, 4. Až 1000 m dlouhé potrubí je nejdelším v oboru, maximální délka od venkovní k vnitřní jednotce 165 m, výškový rozdíl mezi jednotkami může být až 90 m. Provozní rozsah chlazení je od –5 do +43 °C, pro technické chlazení volitelně až do –20 °C. V režimu topení může být systém využíván od –20 do +16 °C.

Široká možnost použití
Nový VRV systém je obzvlášť zajímavý pro moderní budovy se skleněnými fasádami. V těchto budovách je často nutný celoroční provoz chlazení, zatímco jiné prostory v budově mohou být současně vytápěny.

Ochrana životního prostředí
Daikin striktně dodržuje a často předjímá nařízení v oblasti ochrany životního prostředí. Systém VRV III umožňuje automatické přepočítání a doplnění potřebného chladiva při uvedení do provozu. Aktivací elektronické kontroly obsahu chladiva z řídicí PCB desky je možné kdykoli zkontrolovat obsah chladiva. Po ročním úspěšném provozu v pobočkách Daikin ve Velké Británii nebo Nizozemí přichází VRV III se zpětným získáváním tepla také do ČR.

podle podkladů společnosti Daikin Airconditioning

Klimatizační jednotky Daikin VRV III
Klimatizační jednotky Daikin VRV III

Žádost o více informací od firmy DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE - CZECH REPUBLIC, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE - CZECH REPUBLIC, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.