Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
5. 10. 2009

Firma

FERONA THYSSEN PLASTICS, s. r. o.

FERONA THYSSEN PLASTICS, s. r. o.
ČSA 730
Velká Bystřice
783 53


Fasádní desky MAX Exterior

 

Rakouská společnost Funder-Max GmbH vyrábí fasádní desky MAX Exterior dle EN 438, typ EDF, která jednoznačně a striktně popisuje kritéria pro HPL desky určené do venkovních prostor. Fasádní desky Max Exterior jsou vysokotlaké dekorativní lamináty (HPL) vyráběné na bázi termosetických pryskyřic. Desky se sestavují z vrstev vláknité výztuže. Vrstvy jsou impregnovány tvrditelnou pryskyřicí a jsou lisovány při vysoké teplotě, tlaku a po určitý čas. Povrchová vrstva pak vykazuje dekorativní barvu či vzor a je chráněna akryl-polyuretanovou vrstvou (viz obr.)

Fasádní desky Max Exterior neobsahují žádné organické sloučeniny halogenů (chlor, brom, jod atd.), které se vyskytují v pohonných plynech, nebo PVC, dále pak neobsahují azbest, ochranné přípravky na dřevo, jako jsou pesticidy a fungicidy, stejně jako neobsahují síru, rtuť nebo kadmium. Jakýkoliv negativní vliv na životní prostředí v důsledku výroby a výrobních procesů fasádních desek Max Exterior je vyloučen.

Fasádní desky jsou mimořádně tvrdé a mimo jiné odolné proti oděru, poškrábání, nárazu, chemikáliím běžně používaným v domácnostech, vodě, vodní páře, mrazu a horku. V nabídce má firma i fasádní desky, které mají pod povrchovou vrstvu vloženou hliníkovou fólii, čímž je nejen zvýšena samonosnost a pevnost desky, ale je také docíleno možnosti perforovat desku k získání dekorativního efektu bez potřeby využití silnější tloušťky desky. V nabídce společnosti Funder-Max je více než 95 dekorů, splňujících náročné podmínky stanovené normou pro použití v exteriéru. Současně firma nabízí i možnost výroby fasádních desek Max Exterior s výběrem dekoru dle přání zákazníka (Individualdekor) při zachování všech vlastností desek odpovídajících normě EN 438, typ EDF.

Fasádní desky Max jsou stálé a odolné teplotám od –80 °C do 180 °C, což je bez výhrad předurčuje k použití ve středoevropském klimatu. Jejich odolnost proti povětrnostním vlivům a kyselým dešťům je jedinečná zejména díky ochranné akryl-polyuretanové vrstvě a tzv. dvojitě vytvrzenému povrchu. Tato uzavřená ochranná vrstva, která je tvořena vysoce zhuštěnou akryl-polyuretanovou pryskyřicí, trvale chrání dekor ležící pod ní, a to nejen před povětrnostními vlivy, slunečním UV zářením a kyselými dešti, ale také před postřikem barvou (tzv. antigrafitti efekt). Grafitti jsou jednoduše a snadno omyvatelná jakýmkoliv rozpouštědlem, např. acetonem, aniž by se nějakým způsobem poškodil povrch desky.

Fasádní desky Max Exterior jsou vyráběny ve třídě hořlavosti B-s2,d0 dle normy EN 13501-1. Jejich čištění a údržba jsou velice jednoduché: běžně v domácnostech používaným saponátem a vlažnou vodou, popř. acetonem (v případě grafitti) a následným omytím vlažnou vodou nejlépe zase za pomocí běžně používaných saponátů.

Aplikace fasádních desek Max Exterior musí vždy splňovat základní kritéria – fasáda musí být odvětraná (spodní konstrukce hliníková nebo dřevěná) a při práci s fasádními obklady musí být brána v potaz roztažnost materiálu (cca 2 mm/bm v příčném i podélném směru). Ostatní zásady jsou popsány ve firemní Technické knize – Fasádní obklady, včetně možných způsobů uchycení fasádních prvků – tj. přiznaným uchycením na spodní konstrukci (šroubem, nýtem) nebo skrytým uchycením (lepená fasáda, zavěšené fasády).

podle podkladů společnosti Ferona Thyssen Plastics

Stavba fasádní desky Max Exterior a tabulka základních vlastností
Stavba fasádní desky Max Exterior a tabulka základních vlastností

URL:
http://www.feronathyssen.cz

Žádost o více informací od firmy FERONA THYSSEN PLASTICS, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy FERONA THYSSEN PLASTICS, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.