Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
6. 11. 2009

Firma

Lindab, s. r. o.

Lindab, s. r. o.
Na Hůrce 1081/6, 161 00, Praha 6-Ruzyně
Výrobní závod Hustopeče, Javorová 1A/788, Hustopeče
Praha
161 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Lindab, s. r. o.

 

Program obvodových a vnitřních stěn LindabConstruline Fermacell

 

Švédská společnost Lindab vyvinula ve spolupráci se společností Fermacell GmbH, organizační složka nový program obvodových a vnitřních stěn LindabConstruline Fermacell. Tento systém nabízí nejen zvětšení užitné plochy budovy, ale i zlepšení akustických parametrů stěn, vysokou požární odolnost a tepelný odpor obvodových stěn, nízkou hmotnost všech konstrukcí a krátké termíny výstavby díky vysoké rychlosti montáže suchým procesem.

Získat více vnitřního prostoru při stejné zastavěné ploše je přáním všech uživatelů budov. Ve skeletových budovách je řešením použití lehkých stavebních konstrukcí nejen na vnitřní příčky, ale i na obvodový plášť budovy. Samozřejmě při zachování nebo zlepšení tepelně-technických, požárních a akustických požadavků, které jsou na ně kladeny. Pro splnění těchto požadavků byl vyvinut program LindabConstruline FERMACELL.

Skladba stěny
Obvodová stěna se skládá ze sádrovláknitých desek FERMACELL a nosné spodní konstrukce z tenkostěnných pozinkovaných ocelových profilů LINDAB SKY a LINDAB RY. Prostor mezi profily je vyplněn minerální izolací v celé šířce a z vnitřní strany je provedena parozábrana. Před ní je instalační prostor z profilů LINDAB RZ pro jednoduché protažení všech instalací bez porušení parozábrany, případně doplnění další vrstvy tepelné izolace. Na vodorovné profily LINDAB RZ, stejně jako na profily LINDAB ze strany exteriéru je upevněna sádrovláknitá deska FERMACELL.

Celková tloušťka nosné stěny s dvouvrstvými deskami FERMACELL z obou stran je 175 mm, u jedné vrstvy desek FERMACELL z obou stran pak dosahuje tloušťka stěny 150 mm. Úspora v tloušťce obvodové stěny, ve srovnání s cihlami PTH 44 P+D představuje pro stavebníka (při ceně 25 000 Kč/m2 užitné plochy) zisk minimálně 2200 Kč na každý běžný metr obvodové stěny. Další výhodou (při 50mm tloušťce vnějšího zateplovacího systému) je mimořádně nízký součinitel prostupu tepla U = 0,162 W/K.m2, což je hodnota vhodná pro nízkoenergetickou výstavbu. Tato vlastnost systému LindabConstruline FERMACELL přináší nezanedbatelnou úsporu také v nákladech na vytápění objektu a větší vrstvou izolace na fasádě ji lze ještě výrazně vylepšit.

Požární odolnost
Obvodové a vnitřní stěny a stropy LindabConstruline FERMACELL prošly v červnu 2008 (stěny) a březnu 2009 (stropy) zkouškami požární odolnosti. Zkoušky probíhaly ve zkušebně FIRES Batizovce a podle Protokolu o klasifikaci požární odolnosti PKO–09–006/AO 204 vykázaly sledované vlastnosti obvodových stěn – nosnost, celistvost a izolace – požární odolnost 71 minut bez porušení (zkouška byla ukončena v 72. minutě). Nosné obvodové stěny se dvěma vrstvami desek FERMACELL (15 + 12,5 mm) jsou tak podle tohoto protokolu z vnitřní strany konstrukcemi typu REW 60 DP1, z vnější strany pak REI 60 DP1. Vnitřní stěny jsou konstrukcemi typu REI 60 DP1. Protokol PKO-09-005/AO 204 potvrdil, že konstrukce s jednou vrstvou desek FERMACELL tl. 15 mm jsou konstrukcemi typu REI 30 DP1 – zkouška byla ukončena ve 40. minutě. Březnové zkoušky stropních konstrukcí LindabConstruline FERMACELL osvědčily požární odolnost REI 60 DP1.

Lindab a FERMACELL jsou tak prvními výrobci v Evropě, kteří mají zkoušky na nosné stěny a stropy dle platných evropských norem. Tyto zkoušky navíc prokázaly vynikající chování materiálů a produktů Lindab a FERMACELL z hlediska požární odolnosti. Bližší informace najdete na www.lindab.cz nebo www.fermacell.cz.

podle podkladů společnosti Lindab

Obvodové a vnitřní stěny LindabConstruline Fermacell
Obvodové a vnitřní stěny LindabConstruline Fermacell

URL:
http://www.lindab.cz

Žádost o více informací od firmy Lindab, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Lindab, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.