Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 11. 2009

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

Membrány pro stavební konstrukce

 

Společnost CIUR, a. s., přivádí na trh materiály Pro clima®, od německé firmy MOLL, která je poněkud výjimečná přístupem k vlastnostem vyráběných membrán i ke všem detailům.

Účinnost všech tepelných izolací je založena na vzduchových komůrkách v izolačním materiálu (celulózové vločky, korek, minerální vlákna, nebo jiné materiály). Předpokladem izolačního účinku těchto komůrek je jejich ochrana před pohyby vzduchu. Proto je v ideální izolační konstrukci izolační materiál ze všech stran uzavřen: zevnitř neprodyšně – zvenčí větrotěsně.

Sebemenší netěsnosti v parobrzdné izolační vrstvě, ať již způsobené vadnými lepenými spoji přesahů pásoviny nebo napojeními na konstrukce, mají dalekosáhlé následky. Takováto vadná místa mají stejný účinek jako například spára mezi okenním rámem a zdivem. Takovouto spáru by nikdo nebyl ochoten tolerovat. Právě tak si pozornost zaslouží spáry v parobrzdné nebo parotěsné izolaci.

Netěsnosti zvyšují odpovídající měrou náklady na vytápění, které vedou k nižší rentabilitě tepelné izolace pro stavebníka. Navíc dochází k vyšším emisím CO2, než by docházelo při vytápění neprodyšně zaizolovaného objektu. Dle studie Institutu stavební fyziky ve Stuttgartu se hodnota U tepelněizolační konstrukce zhoršuje o faktor 4,8. Přeneseno do reality to znamená, že dům o obytné ploše 80 m2, u něhož existují netěsnosti v neprodyšné izolační vrstvě, potřebuje k vytápění tak velké množství energie jako neprodyšně zaizolovaný dům o obytné ploše 400 m2. Tento problém stavebních konstrukcí je daleko významnější, než se obecně připouští.

Domy ve střední Evropě spotřebují dle studie z roku 2000 v průměru přepočteno na topný olej 22 litrů na 1 m2 (220 KWh/m2) obytné plochy na vytápění, pasivní dům spotřebuje jen 1 litr, nízkoenergetický tzv. třílitrový dům, jak již jeho jméno napovídá, spotřebuje 3 litry na 1 m2 – vše za předpokladu perfektní neprodyšnosti. Spáry v neprodyšné izolační vrstvě objektů vedou ke zmnohonásobení spotřeby energie na každý m2 obytné plochy.

Často pozorovaný fenomén suchého vzduchu v interiéru během zimních měsíců vzniká tím, že chladný vzduch zvenku vniká spárami do domu. Ohřeje-li se chladný vzduch vytápěním, snižuje se objem jeho relativní vlhkosti. Proto domy se špatnou neprodyšností mají v zimě sklon k suchému vzduchu v interiéru, jehož vlhkost se i pomocí zvlhčovačů vzduchu téměř nenechá zvýšit. V létě se objekt tímto vlivem zase nadmíru přehřívá. Následkem je nepříjemné klima v interiéru.

Ke standardní difúzi dochází díky rozdílu tlaku mezi interiérem a exteriérem. Přitom nemá docházet k této výměně přes spáry, nýbrž skrze monolitickou, neprodyšnou vrstvu materiálu. Difúze směřuje v zimě zpravidla zevnitř ven a v létě zvenku dovnitř. Transport vlhkosti do konstrukce je závislý na difuzním odporu materiálu (hodnota sd). Období teplých venkovních podmínek je ve střední Evropě delší než období se zimními teplotami, takže z konstrukce může vyschnout více vlhkosti.

„Inteligentní“ chování parobrzdy s proměnnou hodnotou závislou na vlhkosti intello ®, činí izolační konstrukce velmi bezpečné, i při nepředvídaném proniknutí vlhkosti do konstrukce, např. nepříznivými klimatickými podmínkami, netěsnostmi, boční difúzí nebo zvýšenou montážní vlhkostí stavebního dřeva nebo izolace. Parobrzdy s variabilní hodnotou závislou na vlhkosti od pro clima fungují jako čerpadla k odvodu vlhkosti, aktivně odvádějí ze stavebního dílu vlhkost, která se v něm případně i nepředvídaně vyskytla.

Velmi vhodnou metodou provedení tepelněizolačního souvrství je kombinace těchto nových membrán s izolací na bázi celulózových vloček. Příkladem může být souvrství tvořené kontaktní pojistnou vrstvou SOLITEX PLUS, foukanou tepelnou izolací Climatizer plus a parobrzdou typu Pro clima ®, Intello. Toto souvrství poskytuje zajímavé výhody, např. velmi komfortní prostředí pro obývání. Napomáhá stabilní regulaci teploty a vlhkosti v obývaném interiéru.

Izolace Climatizer plus má velmi dobrou absorpci tepla díky své podstatě (dřevitému vláknu), řádově dvojnásobnou než uměle vyráběné izolace. To přispívá k vyrovnané tepelné pohodě jak v zimě, tak zejména v letních horkých dnech. Teplo se z větší části v denní době absorbuje do izolace a v noci se správně navržená konstrukce opět ochladí. V zimě se stěny s větší akumulací díky Climatizeru pomaleji ochlazují a je tak značně omezena nevýhoda případné lehké konstrukce střechy stěn i stropů. Difuzní odpor membrány SOLITEX je rovněž variabilní. Při nebezpečí tvorby kondenzátu se snižuje Sd na hodnotu pod 0,02 m. Pásovina pak umožňuje extrémně rychlý a aktivní transport vlhkosti a chrání konstrukci optimálně proti kondenzátu a tvorbě plísní. Když voda v konstrukci zkondenzuje, může na izolační pásovině (pokud není dostatečně propustná), resp. spodní konstrukci střechy, dojít v chladném zimním období k tvorbě námrazy nebo ledu. Voda a led jsou pro vodní páry nepropustné a mohou z izolační pásoviny učinit parobrzdu na nevhodné venkovní straně konstrukce. Tomu SOLITEX® účinně brání a zároveň zajišťuje vzduchotěsnost. Transport vody je zajišťován funkcí speciálního polymeru membrány a průchod vzduchu není pro transport vlhkosti vůbec potřebný.

Vlastnosti membrány SOLITEX PLUS ®:

 • vysoká odolnost proti vytržení z hřebíků,
 • vysoká teplotní stabilita,
 • vysoká bezpečnost proti prošlápnutí,
 • použití pro stěny,
 • použití pro střechy bez záklopu i se záklopem,
 • neporézní membrána.

  Difuzní odpor parobrzdy INTELLO ®, byl nastaven tak, aby pásovina mohla mít v zimním klimatu hodnotou Sd větší než 10 m. To má za následek, že v zimě, když je vlhkostní tlak na konstrukci nejvyšší, nepropustí parobrzda do stavebního dílu téměř žádnou vlhkost. To platí i v extrémních klimatických podmínkách jako například v horách, při studených a dlouhých zimách. Membránou INTELLO®, je vybaven i nejvýše položený pasivní dům v Evropě Schiestlhaus ve výšce 2154 m nad mořem. Difuzní odpor INTELLO ®, naopak může v letním klimatu klesnout na hodnotou Sd> 0,25 m. To umožňuje rychlé vysychání vlhkosti, která se případně nalézá v konstrukci, směrem dovnitř. V teplých dnech má difuzní tok obrácenou tendenci, a potenciál vyschnutí vlhkosti směrem do interieru je tudíž vysoký. Podle spádu tlaku páry odpovídá kapacitě vysychání 5–12 g/m˛ H20 za hodinu, což znamená cca 80 g/m˛ H2O za den, resp. 560 g/m˛ H2O za týden. Tato vysoká potenciální kapacita vysychání má za následek, že stavební díl rychle vysychá již na jaře. Vlhkost, která v něm vlivem extrémních zimních podmínek nebo poruchou konstrukce mohla být uzavřena, se rychle vysuší bez destruktivních následků. Skladba materiálů zde představených je zaručeně jednou z optimálních variant. Celý systém materiálů proclima®, který obsahuje řešení všech běžných detailů staveb, je k dispozici na www.ciur.cz.

  podle podkladů společnosti CIUR

  Membrány pro stavební konstrukce

 • URL:
  http://www.ciur.cz

  Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
   
  Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.