Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
11. 12. 2009

Firma

ROTO střešní okna s. r. o.

ROTO střešní okna s. r. o.
Průmyslová 1306/7
Praha 10
102 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě ROTO střešní okna s. r. o.

 

Roto Designo a Roto Sunroof

 

Mezi dominantními výrobky, které společnost ROTO stavební elementy prezentovala na letošním stavebním veletrhu IBF v Brně, bezesporu patří nízkoenergetické střešní okno Roto Designo, dosahující špičkových hodnot v oblasti úspory energií, a projekt aktivní solární střechy Roto Sunroof.

ROTO DESIGNO

Okno Roto Designo je nízkoenergetické střešní okno nejvyšší kvality. Svojí konstrukcí představuje zcela novou generaci energeticky úsporných střešních oken. Jeho hodnotami tepelné izolace společnost ROTO stanovuje nové měřítko energetické efektivity. Součinitel prostupu tepla Uw pro okno Roto Designo je 0,84 W/m2K a Ug pro trojnásobné izolační zasklení je 0,5 W/m2K. To jsou jasné důvody, proč je toto okno doporučeno pro energeticky efektivní výstavbu a pro pasivní domy.

Designo R8

Okno Designo R8 charakterizuje nízká konstrukční výška. Při pohledu na jeho rám upoutá pozornost armování a především výztuhy na rámu, které u běžných plastových oken bývají zabudovány v jejich profilu. S oknem Designo R8 firma ROTO tento princip opouští. Rám okna je vyztužen vysokým množstvím skleněných vláken v samotné hmotě plastu. Díky ocelovému armování zvenku získává Designo R8 větší tuhost a ještě více stability. Dále vykazuje ještě lepší konvekci tepla, což následně redukuje tepelné mosty. Ke zlepšení součinitele prostupu tepla přispělo i zapuštění okna přímo do konstrukce střešního pláště.

Dosažené hodnoty okna Designo R8 jsou výsledkem nové koncepce řešení okenních profilů, dále využití řady opatření pro optimalizaci tepelných toků a teplotního spádu a v neposlední řadě také nového přístupu k designu okna. Další výhodou této inovace je zjednodušení montáže.

Izolační zasklení okna Designo R8 je provedeno tvrzeným bezpečnostním trojsklem. Všechny tři skleněné tabule jsou opatřeny speciální povrchovou vrstvou, díky které jsou vysoce odolné proti rozbití. Proto také společnost ROTO poskytuje proti rozbití skla při krupobití patnáctiletou záruku. Venkovní tabule je kromě toho opatřená vrstvou Aquaclear, která kromě samočisticí funkce chrání sklo proti rosení a zamrznutí. Z vnitřní strany je venkovní tabule opatřena vrstvou z ušlechtilého kovu, která tvoří zvýšenou ochranu proti nežádoucímu slunečními svitu a teplu.

Exkluzivní Roto Designo

Vysoká efektivita nového designu – nepřerušované linie, elegantní přechody a optimální začlenění okna do plochy střechy vytvářejí zcela jinou optiku okna Roto Designo. Výsledný dojem homogenní střechy ještě umocňuje nová jednotná barevnost rámu v barvě Antracit Metaloid. Na přání je možné objednat jakoukoliv barvu ze škály RAL. Oplechování a lemování se standardně dodávají také v mědi a titanzinku. Nový ergonomický tvar a provedení v matové oceli má i multifunkční klika ve spodní části okna, kterou se ovládají všechny funkce a polohy okenního křídla. Výklopně-kyvné provedení okna, vyvinuté podle nejnovějších technických znalostí, s osou otáčení křídla v horní části zajišťuje plnou volnost pohybu a neomezený přístup k oknu. Bezpečnostní mycí poloha okna je bonusem, charakterizujícím technickou vyzrálost a kvalitu. Roto Designo se vyrábí ve dvou variantách. Kromě varianty R8 (výklopně-kyvné okno) je v nabídce také model R6 – kyvné okno. To je určeno zejména pro vytváření různých okenních sestav v kombinacích s modelem R8. Provedení R6 RotoTronic disponuje elektrickým ovládáním a pohonem pro zvýšení komfortu uživatele.

ROTO SUNROOF

Je předznamenáním vývoje střechy a jejího posunu od ochranné funkce k energeticky aktivní střeše. ROTO stavební elementy, s. r. o., představila stavebnicový systém Roto Sunroof, kombinující užitné, ochranné a estetické funkce střechy. Zákazník si podle své potřeby vybere jednotlivé prvky systému – nízkoenergetická střešní okna, solární panely, fotovoltaické moduly. Všechny prvky mají jednotný design, jsou energeticky úsporné a zákazník navíc profituje z jednoduché a rychlé montáže a ještě šetří náklady za střešní krytinu, protože všechny prvky jsou zakomponovány do konstrukce střechy a střešní krytinu nahrazují.

Solární termika – inovativní generace zásobníků Cubo

Zásobníky Cubo pro přípravu teplé vody, resp. podporu vytápění, byly vyvinuty speciálně pro potřeby Roto Sunroof. Vlajkovou lodí nové řady Cubo jsou CuboMax a CuboTermMax. Vyznačují se kompaktní konstrukcí, v níž jsou zabudovány všechny potřebné prvky systému – expanzní nádoba, solární stanice i regulační jednotka. Tím se podstatně zjednodušuje montáž a zmenšují prostorové nároky.

Fotovoltaika – nezávislý zdroj energie

Sunroof fotovoltaika je investicí s vysokou návratností. Stavebnicový systém umožňuje řešit výrobu elektrické energie podle individuálního přání. Minimum jsou čtyři moduly SRP 10/20, maximum je kompletní energetická střecha. Široká nabídka měničů umožňuje velkou flexibilitu a významně větší nezávislost na běžných zdrojích elektřiny. Jednotlivé komponenty systému lze variabilně seskládat do funkční sestavy podle konkrétní potřeby. Integrované spodní odvětrání zajišťuje vysokou účinnost jednotlivých modulů. Na moduly se vztahuje pětadvacetiletá záruka na 80 % výkonu. Optimální integraci do střechy umožňuje mimořádně plochá konstrukce Superflat. Odborníci ocení zejména flexibilnost systému a jednoduchost montáže.

Určeno pro profesionály a náročné zákazníky

Jako značka profesionálů si RO TO při vývoji oken Designo stanovilo vysokou laťku. Okno Roto Designo se vedle špičkových tepelněizolačních vlastností vyznačuje velice jednoduchou a přitom vysoce kvalitní montáží do střechy. Prodloužený boční úhelník, umožňující osadit okno do střechy s jakoukoliv krytinou, znamená výhodu, kterou ocení nejen profesionálové při montáži, ale i zákazníci, kteří byli dosud typem střešní krytiny limitováni. Tento typ střešního okna lze připevnit na střešní konstrukci téměř bez použití šroubů, pouze s pomocí křížového bitu. Pro demontáž okenního křídla nejsou potřebné žádné nástroje. Na rozdíl od stávajících řad oken probíhá aktivace pružin oken automaticky. Do sériově dodávané výbavy výrobce zabudoval i více komfortu, který velmi ocení na stavbách – ať jsou to novostavby nebo rekonstrukce. Jde o vylepšenou „sukýnku“ lemování okna a flexibilní dvoudílný zateplovací blok po celém obvodu, který lze výškově přizpůsobit, což přispívá k redukci tepelných mostů. Další výhodou je bohatá rozměrová řada střešního okna Designo. Doba dodání je pouhých pět pracovních dnů. Skutečnost, že jsou obě novinky v souladu s moderními trendy ve stavebnictví, dokládá nejen velký zájem laické i odborné veřejnosti, měřeno nejen objemem uzavřených objednávek, ale také množstvím žádostí o proškolení k montáži z řad pokrývačských firem.

podle podkladů společnosti ROTO stavební elementy

Roto Designo a Roto Sunroof

URL:
http://www.roto-frank.cz

Žádost o více informací od firmy ROTO střešní okna s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy ROTO střešní okna s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.