Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 11. 2009

Firma

HPI - CZ spol. s r. o.

HPI - CZ spol. s r. o.
Na Brně 2079
Hradec Králové
500 06Další novinky

  ™ Tyvek®
  Další informace o firmě HPI - CZ spol. s r. o.

 

Střešní vikýře v sortimentu HPI-CZ

 

Střešní okna – vikýře, které naleznete v portfoliu společnosti HPI-CZ, s. r. o., jsou určené zejména pro nevytápěné podkrovní prostory. Použití naleznou jako prvek ve střešní konstrukci sloužící jako výstup na šikmou střechu (prostřednictvím našeho stoupacího a pochozího systému např. ke komínu, anténě apod.), umožňuje také odvětrání podkrovních prostor a jejich prosvětlení. Vikýře musí sloužit nejen po praktické stránce, ale důležitý je i aspekt estetický. Při výběru střešního okna – vikýře by pro zákazníka měly být hlavním kritériem požadavky na funkčnost. Ruku v ruce jdou finanční náklady a čas na montáž. Instalace střešního vikýře do střešní konstrukce je pro zdatné řemeslníky otázkou asi dvou hodin. Finanční náklady na jeho zhotovení jsou dány konstrukcí vikýře, který se skládá z dřevěného rámu, oplechování, zavíracího systému kování a skleněné výplně.

Nabídka společnosti HPI-CZ, zahrnuje léty ověřené speciálně tvarované vikýře vhodné např. pro krytiny značek KM Beta, Besk, Bramac. Dále pokrývá celou škálu tvarů u nás používaných krytin, vedle profilovaných krytin jsou to např. vikýře pro šindel či bobrovku.

Inovace HPI univerzálního vikýře HPI univerzální vikýř určený pro všechny typy profilovaných krytin je oblíbeným produktem po mnoho let. Účelem jeho inovací pro rok 2009 je především zvýšení spolehlivosti a prodloužení funkční životnosti.

Mezi hlavní vylepšení vikýře patří zasklení extrudovanou deskou (ta je mírně kouřová), má lepší světelnou propustnost oproti polykarbonátu, vysokou tuhost a odolnost proti stárnutí. Samozřejmostí je UV filtr. Dále bylo prodlouženo oplechování v zadní části vikýře (umožňuje lepší napojení na krytinu). Uživatel jistě ocení i přepracovaný systém otevírání (v polohách otevřeno, větrání a uzavřeno). Inovací prošla také základna (dřevěný rám), která je povrchově upravena proti hnilobě a dřevoškůdcům.

Těsnicí polyuretanový klín byl nahrazen kvalitnějším polyetylénovým s vysokou UV stabilitou. Profilovaný olověný pás, ve spodní části vikýře pro napojení ke krytině, byl doplněn butylovou samolepicí páskou pro dokonalejší přilnutí ke krytině a pro zdokonalení vodotěsnosti.

Kvalitní provedení je hlavním předpokladem pro správnou funkci u jakékoliv části stavby. Odpovědnost za vady spojené s vikýřem jsou často přenášeny z realizačních firem na dodavatele (potažmo výrobce) a naopak. Proto dbejte na správné zabudování vikýře do střešní konstrukce a jeho vhodnou volbu. Předejdete tak nejen následným finančním nákladům spojeným s odstraněním dané závady, ale i opravě a zásahu do celého střešního systému z důvodu poruchy vodotěsnosti a následného zatečení.

V sortimentu společnosti HPI-CZ naleznete vedle již zmiňovaných i vikýře s vypouklým víkem, bočním otevíráním, drátosklem, v provedení z oceli, hliníku, titanzinku, plastu či mědi. Všechny tyto výrobky jsou součástí kompletní nabídky střešního příslušenství, jako jsou prostupové tašky, difúzní membrány, větrací elementy či protisněhové prvky a další. Nesmíme opomenout program příslušenství pro zateplování budov, vnitřní stavby a také geotextilie a hydroizolace. Kompletní sortiment stavebního příslušenství včetně kontaktů na obchodně technické poradce naleznete na www.hpi-cz.eu.

podle podkladů společnosti HPI-CZ, s. r. o.

Obr. 1: HPI univerzální vikýř; Obr. 2: Napojení UV stabilního těsnicího klínu na oplechování, Obr. 3: Detail olověného pásu se samolepicí páskou
Obr. 1: HPI univerzální vikýř; Obr. 2: Napojení UV stabilního těsnicího klínu na oplechování, Obr. 3: Detail olověného pásu se samolepicí páskou

URL:
http://www.hpi-cz.eu

Žádost o více informací od firmy HPI - CZ spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy HPI - CZ spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.