Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
11. 12. 2009

Firma

LB Cemix, s. r. o.

LB Cemix, s. r. o.
Tovární ulice 36
Borovany
373 12Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě LB Cemix, s. r. o.

 

Silikonsilikátová omítka Cemix

 

Společnost LB Cemix, s. r. o., se sídlem v Borovanech uvedla Silikonsilikátovou omítku Cemix na trh jako novinku pro rok 2009. Vzhledem k bohatým zkušenostem s výrobou dalších typů pastovitých omítek vyráběných na akrylátové, silikátové a silikonové bázi přistoupilo vývojové oddělení společnosti k vytvoření receptury pro tento žádaný speciální typ omítky.

Silikonsilikátová omítka Cemix
Základem Silikonsilikátové omítky Cemix je pojivo na bázi draselného vodního skla a silikonová polymerní disperze. Dále je použito minerální plnivo a další komponenty vylepšující její užitné a funkční vlastnosti. Díky pojivu má omítka velmi paropropustný a zároveň vodoodpudivý povrch s vysokou pevností.

Omítka je určena zejména jako krycí dekorativní a ochranná vrstva všech typů vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS). Takto byla použita např. na objektu Bertiných lázní v Třeboni (viz obr. 1).

Vzhledem k výborné paropropustnosti lze tuto omítku použít také jako povrchovou vrstvu sanačních omítkových systémů. Ve všech vyráběných zrnitostech 1; 1,5; 2 a 3 mm je hodnota ekvivalentní difúzní tloušťky Sd < 0,2 m, což je hodnota požadovaná pro materiály určené k povrchové úpravě sanačních omítek.

Kromě uvedeného použití je omítka vhodná také k vytváření finálních povrchových úprav stavebních konstrukcí ve vnějším a vnitřním prostředí. Omítka má fungicidní vlastnosti, vyznačuje se vynikající stálostí barev a její velkou výhodou je odolnost proti znečištění.

Vyrábí se v uvedených zrnitostech, v zatírané a rýhované struktuře a v široké škále barev podle výběru zákazníka. Omítka je jednoduše zpracovatelná a dodává se namíchaná v nádobách, připravená k okamžitému upotřebení. Povrch je před nanesením omítky nutné opatřit systémovou penetrací Cemix Penetrace silikát. Pod rýhovanou strukturu omítky se doporučuje použít probarvenou penetraci ve stejném odstínu, jaký má samotná omítka. Po nanesení nerezovým hladítkem v tloušťce na velikost zrna se provede strukturování omítky hladítkem z tvrzeného plastu.

Realizační firma Bohemia Constructiva Graf aplikovala na fasádu Cemix silikonsilikátovou omítku ve struktuře zatírané, v zrnitosti 1,5 mm a ve speciálním odstínu podle výběru investora. Omítka byla součástí realizace certifikovaného zateplovacího systému Cemix THERM P basic, která se uskutečnila v dubnu tohoto roku, kdy teploty vzduchu dosahovaly hodnot kolem 20 °C, tedy za ideálních podmínek. Aplikací omítky byla dokončena obnova fasády, která tak dostala slušivý a funkční kabát na mnoho dalších let.

Zateplení původního objektu Bertiných lázní v Třeboni navázalo na výstavbu novějších budov v lázeňském areálu, při které byly s úspěchem použity také výrobky a systémy Cemix (obr. 2).

podle podkladů společnosti LB Cemix

Obr. 1: Zateplovací sytém THERM P basic, Silikonsilikátová zatíraná omítka Cemix, zrnitost 1,5 mm; Obr. 2: Zateplovací systém THERM P, Silikátová zatíraná omítka Cemix, zrnitost 1,5 mm; Obr. 3: Zatíraná struktura, zrnitost 1,5 mm; Obr. 4: Silikonsilikátoví omítka Cemix
Obr. 1: Zateplovací sytém THERM P basic, Silikonsilikátová zatíraná omítka Cemix, zrnitost 1,5 mm; Obr. 2: Zateplovací systém THERM P, Silikátová zatíraná omítka Cemix, zrnitost 1,5 mm; Obr. 3: Zatíraná struktura, zrnitost 1,5 mm; Obr. 4: Silikonsilikátoví omítka Cemix

URL:
http://www.cemix.cz

Žádost o více informací od firmy LB Cemix, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy LB Cemix, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.