Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
24. 2. 2010

Firma

EKOPANELY CZ s. r. o.

EKOPANELY CZ s. r. o.
Jedousov 1
Přelouč
531 01Produkt

Ekopanely

Ekopanely


Další novinky

 
  Další informace o firmě EKOPANELY CZ s. r. o.

 

Ekologické panely ze slisované slámy

 

Ekopanely mají svou bohatou historii. Jedná se zejména o Švédsko a Anglii, kde koncem II. světové války myšlenka slisovat slámu do panelů umožnila zrekonstruovat až na 400 000 různých stavebních objektů. V letech 1945 až 1962 se stavěly „rychlé“ domy většinou pro zaměstnance velkých firem jako např. Volvo. Podobně vznikaly domy i v Austrálii, dalších zemích Skandinávie nebo v Holandsku. Některým domům ze slámy bude zanedlouho 100 let a jsou důkazem dlouhé životnosti slaměného materiálu.

V roce 1999 naše firma, tehdy ještě s názvem Ekodesky Stramit, s. r. o., koupila část know-how z Anglie, obnovila výrobu ekopanelů ve střední Evropě a stala se jejich monopolním výrobcem. V roce 2006 se firma z marketingových důvodů přejmenovala na EKOPANELY CZ, s. r. o. V současné době nejen vyrábí kvalitní stavební produkt, ale vyvíjí i nové technologie na lisování ekopanelů. Zájem je zejména z Ukrajiny, Ruska, Vietnamu a Jihoafrické republiky. Firma úspěšně ekopanely vyváží do ciziny. Ekopanely se hojně exportují také na Slovensko, kde má společnost EKOPANELY CZ několik partnerů, např. FIPA Slovenská Lupča.

Ekopanel je stavební prvek, který nahrazuje klasické stavební materiály, je alternativou sádrokartonu. Ekopanel se vyrábí slisováním pšeničné slámy pod vysokým tlakem bez použití pojidel. Slaměné jádro je obaleno třívrstvým recyklovaným papírovým kartonem tuzemské výroby. Lisují se i další druhy slámy včetně slámy rýžové. Jedná se o „kulturně“ vyrobený stavební prvek dodávaný v šířkách 800 nebo 1200 mm, délka panelů může být od 1200 do 3200 mm. Tloušťka ekopanelu je 58 mm.

Výhody:

 • atraktivní cena 269 Kč/m2 s možností slev pro odběratele,
 • snadná montáž na dřevěné konstrukce,
 • možnost různých povrchových úprav,
 • pevnost a tuhost konstrukce,
 • výborná tepelněakumulační schopnost,
 • vysoká požární odolnost,
 • odolnost vůči mechanickému poškození,
 • velmi dobrá tepelná a zvuková izolace.

  Určitou nevýhodou je pouze vyšší hmotnost – v průměru 22 kg/m2, která je ale vyvážena velmi dobrými tepelně-technickými vlastnostmi.

  Ekopanely se ve stavbách úspěšně využívají při výstavbě příček, půdních vestaveb, podhledů, mobilních příček u rodinných domů, zahradních domků, chatek, garáží, průmyslových hal atd. Touto technologií se staví i celé domy. Při zahájení stavební výroby v roce 1999 byly naše domy na bázi dřevěné nosné konstrukce a ekopanelů, ve srovnání s domy z klasických materiálů, jako je keramika a plynosylikát, o 500 až 700 tis. korun lacinější. Jedná se o plnohodnotné domy, které se rychle postaví a jsou ekologické – jsou z přírodního materiálu, nízkoenergetické a vykazují velmi nízké náklady na provoz. Dům typu bungalow se zastavěnou plochou 180 m2 s využitím infračerveného topného systému a s ostatními elektrickými spotřebiči má náklady ze elektrickou energii ve výši 1000 Kč za měsíc (dům využívá k vytápění a ohřevu TUV jen elektřinu).

  Ekopanely se expedují po 20 ks. Je třeba je vždy uskladnit na rovině (kvůli tvarové paměti) a musí být chráněny před deštěm. Domy tvoří vždy nosné konstrukce, většinou dřevěná, ale i z jiných materiálů, opláštěná ekopanely. Podle evropské zkoušky reakce na oheň jsou ekopanely zařazeny do kategorie E a lze jimi oplášťovat stavby do výšky až 22,5 m. Obvodová stěna se obvykle skládá z hranolové nebo rámové konstrukce šíře 160 mm. Skladba stěny vyhovující požadavkům na požární odolnost daným vyhláškou č. 23 z roku 2008 je následující (ze strany exteriéru): ekopanel, nosná konstrukce, prodyšná tepelná izolace a dvě vrstvy ekopanelů. Tloušťka stěny s povrchy je 349 mm.

  Další povrchová úprava ekopanelů:

 • penetrace SOKRAT S 2802 A v ředění s vodou 1:3 ve dvou vrstvách v interiéru a ve třech na fasádě,
 • stěrkové flexibilní lepidlo,
 • celoplošně aplikovaná perlinková výztužná tkaniva,
 • vápenný štuk.

  Na fasádě je použita stejná skladby s aplikací silikátové nebo silikonové omítky tak, aby odpuzovala vodu. Povrch ekopanelu v interiéru lze upravit také tapetou, jílovou omítkou, hedvábnou omítkou atd., obkládat dlaždicemi, palubkami, obklady atd. Při dodání od firmy EKOPANELY CZ, s. r. o., jde o zakázkovou výrobu, termíny dodání ekopanelů jsou max. do 1 měsíce. Zákazníkům nabízí přípravu hrubé stavby, která zahrnuje rámovou konstrukci domu opláštěnou ekopanely, tepelnou izolaci, příčky, podhledy, začištěné stavební otvory pro okna a dveře. Střecha je konstruována většinou z vazníků, jednostranné difuzní podstřešní fólie a kontralatí. V ceně je i komín. Základovou desku si dělá zákazník pod naším dohledem sám. Cena hrubé stavby nízkého domu vychází na 8000 Kč/m2 zastavěné plochy bez daně. U domů na klíč se cena pohybuje kolem 20 tis. Kč/m2 nebo 5000 Kč/m3 obestavěného prostoru bez daně.

  Společně s partnerskými firmami postavila společnost EKOPANELY CZ v ČR již několik stovek domů. Klienti oceňují nízké náklady na provoz domu, téměř suchý proces výstavby, prodyšnost domu bez systémů nuceného větrání a pohodlí díky příjemnému přírodnímu materiálu. V domech se nepoužívá parotěsná fólie, ekopanely působí jako parobrzda – vlhkost přijímají, podrží si ji, a pokud mají vhodné tepelné podmínky, opět ji uvolňují a zvlhčují vzduch v místnostech. Ekopanely, i když se poptávka v poslední době velmi zvýšila, jsou stále nedoceněným materiálem z pohledu budoucnosti. Jedná se totiž o surovinu, jejíž produkci lze společně se zemědělci plánovat a lze ji velmi snadno recyklovat.

  Více informací naleznete na www.ekopanely.cz.

  podle podkladů firmy EKOPANELY CZ, s. r. o.

  Ekopanely
  Ekopanely

 • URL:
  http://www.ekopanely.cz

  Žádost o více informací od firmy EKOPANELY CZ s. r. o.
   
  Další informace získáte od firmy EKOPANELY CZ s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.