Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
4. 2. 2010

Firma

Dörken, s. r. o.

Dörken, s. r. o.
Nad Vinným potokem 1149/2
Praha 10-Vršovice
101 11Další novinky

 
 
  ® pro sanaci šikmé střechy z vnější strany
 
 
  Další informace o firmě Dörken, s. r. o.

 

Sanace tunelu Nové Hamry systémem DELTA-PT

 

Systém DELTA-PT je ve většině případů znám jako alternativa při sanaci vlhkého zdiva suterénních prostor či vnějších soklů. Pomocí profilované fólie s navařenou výztužnou mříží, kombinací větracích lišt a patřičné maltové směsi dokážeme poměrně jednoduchým způsobem překrýt stávající vlhké zdivo odvětranou plastovou „předstěnou“. Konečnou povrchovou úpravu (omítkou, deskami, dřevem či keramickým obkladem) ponechává systém DELTA-PT čistě na našem uvážení.

Systém DELTA-PT se však osvědčil i jako drenážní vrstva při sanaci tunelových staveb. V takových případech je zpravidla kladen důraz na bezpečné odvedení puklinové, prosakující vody stávajícím ostěním tunelu. Způsob použití je stejně jako u  všech ostatních případů velmi jednoduchý a zároveň účinný.

Pro lepší představu si můžeme ukázat toto řešení na konkrétním železničním tunelu s prosakující vodou, který bylo třeba rychle a spolehlivě sanovat, a to s minimálními náklady. Přímo na stávající stěnu tunelového ostění jsme aplikovali profilovanou fólii DELTA-PT, kterou jsme ukotvili pomocí nastřelovacích hřebů přes podložku DELTA (viz systémové příslušenství) nebo pomocí talířových hmoždinek. Požadovaná těsnost v přesazích jednotlivých pásů byla zajištěna jejich vzájemným svařením pomocí horkého vzduchu. Perforace vzniklé kotvením byly dotěsněny pomocí systémové těsnicí pásky DELTA-FLEXX BAND. Po kompletním „vytapetování“ celého tunelu fólií DELTA-PT osadila specializovaná firma ocelovou vyztuž nového tubusu tunelu. DELTA-PT tak tvoří profilovanou mezivrstvu mezi původním a zcela novým ostěním tunelu. Jejím úkolem je zachytit a odvést prosakující vodu k patě tunelové klenby do připraveného drenážního potrubí.

Po osazení výztuže následuje provedení povrchové úpravy fólie, čímž zároveň vzniká nové tunelové ostění. K tomuto účelu se použil stříkaný beton nanášený přímo na povrch fólie DELTA-PT v několika vrstvách.

V této souvislosti je třeba připomenout velmi důležitou technickou vlastnost materiálu DELTAPT. Jde o hustotu navařené výztužné mříže, která je zároveň velmi důležitým propojovacím můstkem pro nanášené maltoviny či stříkané betonové směsi. Velmi důrazně proto varujeme před nejrůznějšími napodobeninami, u kterých příliš hustě tkaná mříž brání vnikání nanášené směsi do nopů. Následkem tohoto zásadního nedostatku je zamezení celistvého propojení a zpevnění fólie s naneseným materiálem. Vlivem teplotních změn v souvislosti s roztažností polyetylénu pak snadno dojde k destrukci použitých maltových či betonových vrstev.

podle podkladů firmy Dörken, s. r. o.

Sanace tunelu Nové Hamry systémem DELTA-PT

URL:
http://www.dorken.cz

Žádost o více informací od firmy Dörken, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Dörken, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.