Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
4. 2. 2010

Firma

SERVIS CLIMAX a. s.

SERVIS CLIMAX a. s.
Jasenice 1253
Vsetín
755 01


Venkovní stínění – krása spojená s funkcí

 

Investice do bydlení je dnes ve znamení úspor a šetrnosti k životnímu prostředí. Venkovní stínění pomáhá splňovat obě tato kritéria. Díky svým vlastnostem udržuje příjemné klima v interiéru budov bez dalších nákladů.

V současné době existuje na trhu stínicí techniky velký výběr žaluzií, rolet a markýz. Každý výrobek má svá specifika a slouží k předem stanovenému účelu. Trendem poslední doby je přesun stínění do exteriéru. Proč je tomu tak? Odpověď je jednoduchá. Venkovní stínění nejen zajišťuje příjemné světelné podmínky, ale především nesrovnatelně větší možnost tepelné regulace v interiéru, a to bez nároku na spotřebu další energie. Tím, že brání proniknutí hluku dovnitř, ovlivňuje také pozitivním způsobem akustiku místnosti.

V případě, že se rozhodneme pro venkovní stínění, musíme počítat s tím, že se stane výrazným architektonickým prvkem domu. Proto při jeho výběru a umístnění je vhodné klást důraz nejen na funkčnost, ale i na estetickou stránku. Lze jej používat na různých místech stavby – na oknech, fasádě či na terase domu.

Venkovní žaluzie

Svým konstrukčním a technickým řešením zadržují sluneční záření již vně objektu a tím zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru. Skládají se z hliníkových lamel ve tvaru písmene C či Z a lze je díky větší pevnosti použít i pro větší plochy. Maximální šířka je čtyři metry. Lamela s označením F je konstrukčně řešena tak, aby při vytažení žaluzie byl její nábal co nejmenší. Ve většině případů bývá nábal schován za krycím plechem nebo v podomítkové schránce.

Rolety

Mají pro své uživatele řadu výhod. Vedle výborné protisluneční ochrany, jsou to skvělé tepelně- i hlukověizolační vlastnosti. Těch je docíleno optimálním odstupem rolety od skla. Konstrukce oken je chráněna proti povětrnostním vlivům a tím je prodlužována jejich životnost. Rolety jsou opatřeny proti nadzvednutí speciální pružinou, kterou lze považovat za pasivní prvek ochrany domu proti vloupání. Základní dělení rolet je na předokenní a podmítkové. Předokenní rolety mají viditelný box, do kterého jsou po stažení schovány jednotlivé lamely, jejich velkou výhodou je možnost dodatečné montáže. U podmítkového provedení je box schován pod fasádou domu a viditelné zůstávají pouze vodicí lišty a revizní kryt. Na trhu jsou k dispozici také rolety do překladů s označením Rono a Heluz. Při stavbě domu je připravena schránka, do které je schován navíjecí box i s pancířem.

Markýzy

Patří k nejstarším možnostem stínění. Pro jejich multifunkční použití je lze namontovat na terasách, balkónech a zahradách rodinných domů. Jejich technické provedení umožňuje zastínit plochu o rozměru až 90 m2. Uživatel u některých typů může pohodlně nastavovat sklon markýzy, což je výhodou především v jarních a podzimních měsících, kdy je slunce nízko nad obzorem. Vhodným doplňkem markýzy je sluneční a větrné čidlo, které chrání markýzu před poškozením. Čidla umožňují, že se markýza automaticky rozevře za slunečního svitu a zavře při poryvech větru.

podle podkladů společnosti Climax Servis

Ukázky realizací
Ukázky realizací

URL:
http://www.climax.cz

Žádost o více informací od firmy SERVIS CLIMAX a. s.
 
Další informace získáte od firmy SERVIS CLIMAX a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.