Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 3. 2010

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Produkt

Climatizer Plus

Climatizer Plus


Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

Tepelná izolace Climatizer plus

 

Neustále se zvyšující cena energií vytváří v současné době nejvyšší tlak na opatření vedoucí k jejich úsporám. Vzhledem ke skutečnosti, že množství energie vynakládané na vytápění a chlazení obytných prostor z celkově vyráběné energie je větší než 40 %, je jasné, že úspory v tomto spotřebitelském sektoru mohou být výrazné. Snaha o maximální úspory je v tomto případě nejen ekologická, ale pro majitele a uživatele i výrazně ekonomická. Již z dnešního cenového pohledu je možné celkem snadno vytipovat konstrukce, u nichž jsou náklady na dodatečné zateplení návratné v horizontu 2–5 let. Použití foukaná izolace CLIMATIZER PLUS od společnosti CIUR je výhodné nejen při dodatečném zateplení, ale i při nové výstavbě.

Příklady využití foukané izolace Climatizer plus

Konstrukce na obr. 2 využívá vynikajících fyzikálních vlastností bezespárově foukané celulózové izolace Climatizer Plus s ohledem na tepelnou i akustickou protirezonanční izolaci. Přestože není možné do těchto konstrukcí doplnit parotěsnou zábranu nebo parobrzdu, nehrozí ve většině případů žádné nebezpečí kondenzace. Difuzní odpor prostého prkenného záklopu na sraz je poměrně nízký a rovněž v případě jeho jednoduchých potahů (hlína, betonový nebo škvárobetonový potěr...) není vážnějších překážek. Vyskytne-li se složitější skladba stropu, doporučuje se vždy provést výpočet difuze vodních par podle ČSN EN ISO 13788.

Oproti běžným izolačním systémům se Climatizer Plus dokonale přizpůsobí tvaru a zůstává difuzně otevřený, což je velmi důležité zejména pro historické stavby (obr. 3). Proti sesutí může být materiál při aplikaci mírně zvlhčen. Vytvoří se tím stabilní vrstva přesně „na míru“ původní konstrukci klenby.

Izolace střešního prostoru dle příkladu na obr. 5 umožňuje spolehlivě provedenou dodatečnou půdní vestavbu a kvalitní izolaci budovanou ze strany interiéru. Tepelněizolační hodnoty přitom splňují vysoké požadavky současných norem. I při foukané aplikaci izolace je vždy spolehlivě dodržena větrací mezera, což se v případě skladby se střešní pojistnou hydroizolační fólií často nedodržuje, a to ani při vkládání deskových typů izolací.

Dvouplášťové konstrukce používané v minulosti v bytové výstavbě měly společný znak – podobné panelové nebo železobetonové konstrukce stropu, nad nimiž se vytvářely různé typy skladeb a střešních tvarů. Železobetonový strop obvykle poskytuje dobrou funkci statickou a má vysoký difuzní odpor, avšak používané izolace vedle toho, že byly velmi slabé (cca 4–5 cm), byly navíc velmi ledabyle ukládány. To vede často k vysokým únikům tepla a lokálním poruchám v podobě kondenzace nebo i plísní.

Je-li dutina uvnitř konstrukce dostatečně dimenzovaná, lze pomocí foukaného Climatizeru plus tepelněizolační vlastnosti značně zlepšit (obr. 6, 7, 8). Více informací viz www.climatizer.cz

podle podkladů společnosti CIUR

Obr. 1, 2: Při aplikaci se doporučuje odstranit několik záklopových prken; Obr. 3: Hodí se k izolaci nepravidelně tvarovaných nebo obloukových ploch; Obr. 4, 5: Provětrávací úroveň je tvořena přidržovacími lištami; Obr. 6, 7: Řešit různé varianty zateplení dvouplášťových odvětraných střech foukanou izolací je nejvýhodnější způsob
Obr. 1, 2: Při aplikaci se doporučuje odstranit několik záklopových prken; Obr. 3: Hodí se k izolaci nepravidelně tvarovaných nebo obloukových ploch; Obr. 4, 5: Provětrávací úroveň je tvořena přidržovacími lištami; Obr. 6, 7: Řešit různé varianty zateplení dvouplášťových odvětraných střech foukanou izolací je nejvýhodnější způsob

URL:
http://www.ciur.cz

Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
 
Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.