Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 3. 2010

Firma

HPI - CZ spol. s r. o.

HPI - CZ spol. s r. o.
Na Brně 2079
Hradec Králové
500 06Další novinky

 
  Další informace o firmě HPI - CZ spol. s r. o.

 

Superdifuzní membrány DuPont Tyvek®

 

DuPont Tyvek® je název jedinečné řady pevných a odolných výrobků, které jsou daleko lehčí a pevnější než papír a pružnější než textilie. DuPont Tyvek® se vyrábí z mimořádně jemných vláken vysokohustotního polyetylenu kontinuálním procesem, ve kterém jsou tato vlákna odstřeďována pod vysokým tlakem, ukládána na nekonečný pás a pak spojována při určité teplotě a tlaku bez použití lepidel nebo pojiv. Materiál je recyklovatelný, hladký, nepropustný pro světlo, pružný a velmi lehký, obytným a komerčním budovám poskytuje vynikající kombinovanou ochranu, odolnost a prodyšnost. Jednovrstvá difuzní membrána DuPont Tyvek® je robustní, přirozeně paropropustná, ale přitom voděodolná. Odolává UV záření a běžnému opotřebení. Svou spolehlivou ochrannou schopností a bezproblémovou instalací přináší uživateli klid a pohodu. Byla vyvinuta společností DuPont již před 40 lety a od té doby svou přítomností v pláštích budov výrazně ovlivňuje způsob navrhování, projektování a stavění konstrukcí.

Proč je DuPont Tyvek® tak unikátní?

Kromě technologie DuPont Tyvek® je nejčastěji využívaná technologie výroby difuzních fólií technologie tří vrstev nebo vícevrstvá. Tyto membrány se skládají z funkční vrstvy, která umožňuje difuzi páry a chrání před povětrnostními podmínkami, a ze dvou vrstev netkané textilie (spunbond), které chrání funkční vrstvu a zvyšují její pevnost. Podle své aplikace se tyto membrány liší v množství použité výztuže. Membrány jsou klasifikovány podle množství použité „výztuhy“ – netkané textilie, určující jejich pevnost (90–165 g/m2). Funkční vrstva je ve všech těchto typech podobná nebo stejná, záleží na výrobci. Největší rozdíl mezi membránou DuPont Tyvek® a tímto druhem membrány je tloušťka funkční vrstvy. Funkční vrstva těchto membrán je představována mikroporézní membránou o tloušťce přibližně 20–60 μm (lidský vlas má tloušťku 80 μm). Membrána DuPont Tyvek® se liší; její funkční vrstva je tvořena celou tloušťkou membrány (například 175 μm pro DuPont Tyvek® Soft, 220 μm pro DuPont Tyvek ® Solid a 300 μm pro DuPont Tyvek® Ultra). Rozdíl je nejlépe vidět na prostředním obrázku.

Hlavní faktory narušující účinnost střešních membrán jsou teplota a UV záření. Ať již se membrány dodávají jako jednovrstvé nebo vícevrstvé výrobky, je to jedna vrstva, která se stará o odolnost proti větru, vodě a o prodyšnost pro páru. Ta je známá jako funkční vrstva a její kvalita a tloušťka jsou klíčové pro trvanlivost a účinnost membrány jako celku.

Během montáže se mohou pod střešní membránou, upevněnou na tepelnou izolaci ve střeše, která je stále vystavena povětrnostním vlivům, vyskytnout neočekávaně vysoké teploty. Občas mohou tyto teploty dokonce překročit 80 °C. I na tuto nepříjemnou skutečnost má DuPont Tyvek® odpověď. Jeho teplotní odolnost je od –40 °C do 100 °C.

Portfólio produktů

V současné době nabízí firma DuPont celou řadu superdifuzních kontaktních pojistných hydroizolací a parozábrany doplněné o příslušenství k snadnější instalaci pro šikmé střechy a fasády. Portfolio produktů DuPont™ Tyvek® se nedávno rozrostlo o řadu metalizovaných membrán, které zásadním způsobem zvyšují energetickou úspornost a vnitřní pohodlí budov.

Více informací o jednotlivých produktech naleznete na www.tyvek.cz. Další vývoj nových materiálů je neustále v pohybu – společnost DuPont tak znovu zdůrazňuje svůj závazek vyrábět inovativní a cílená řešení pro architekturu, design a stavební průmysl.

Společnost HPI-CZ je hlavním distributorem výrobků řady Tyvek ® pro Českou republiku. Doplňuje tak kompletní řadu špičkového příslušenství pro střechy a zateplovací systémy, které dodává na český trh již více než 14 let. Kompletní informace naleznete na stránkách www.hpi-cz.eu.

podle podkladů společnosti HPI-CZ

Superdifuzní membrány DuPont<sup>™</sup> Tyvek<sup>®</sup>

URL:
http://www.hpi-cz.eu

Žádost o více informací od firmy HPI - CZ spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy HPI - CZ spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.