Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 3. 2010

Firma

Českomoravský beton, a. s.

Českomoravský beton, a. s.
Beroun 660
Beroun
266 01Další novinky

 
 
 
  ®
 
  Další informace o firmě Českomoravský beton, a. s.

 

ANHYMENT® – litý potěr s výbornou tepelnou vodivostí

 

Českomoravský beton, a. s., člen HeidelbergCement Group, patří k největším výrobcům litých podlahových směsí u nás a nabízí spolehlivé řešení pro rychlou a kvalitní výstavbu. ANHYMENT® je novou generací kvalitních litých podlahových hmot a je ideální pro instalaci podlahového topení. Při jeho použití lze snížit nejen náklady na vytápění, ale i výšku podlahové skladby v novostavbách nebo v rekonstruovaných objektech. Jedná se o směsi na bázi síranu vápenatého (CaSO4) se samonivelačním účinkem, které umožňují srovnání podlahových konstrukcí s tolerancí 2 mm na 2 m lati. Vytvářejí tak perfektní rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu. Odpadá tím dodatečné vyrovnávání a stěrkování podlahy. Směsi splňují požadavky normy ČSN 74 4505 Podlahy, společná ustanovení.

ANHYMENT ® lze díky jeho vysoké pevnosti aplikovat nad podlahovým topením ve výšce již od 3,5 cm. Směs má vynikající zatékavost kolem trubek podlahového topení, a proto dochází k rychlému a stejnoměrnému přenosu tepla v podlahovém topení. Na ANHYMENT® lze pokládat většinu podlahových krytin (plovoucí podlahu, parkety, dlažbu atd.).

Výroba probíhá ve speciálním zařízení v maltárnách skupiny Českomoravský beton nebo na unikátních mobilních technologických zařízeních, která umožňují vyrábět tyto potěry téměř po celé ČR. Materiál je vhodný pro bytovou výstavbu, kancelářské objekty i pro objekty občanské vybavenosti a podobně. Pro bytové koupelny, kuchyně apod. je materiál použitelný za předpokladu ochránění povrchu některým typem izolace.

Hlavními výhodami jsou rychlá a bezproblémová ukládka, minimální objemové změny a kvalitní výsledné povrchy. Další změnou a výhodou oproti cementovým potěrům je, že se potěry na bázi síranu vápenatého nesmí vyztužovat sítěmi. ANHYMENT® dosahuje dostatečné pevnosti 20 (30) MPa v tlaku a 4 (5) MPa v tahu za ohybu. Tyto hodnoty jsou hlavním normovým ukazatelem a testují se po 28 dnech od výroby potěru na sadě trámečků (160x40x40 mm) dle ČSN EN 13892-2. Vyztužení není nutné také vzhledem k výrazně nižšímu smrštění materiálu (asi 0,01 mm/m), ale hlavně je přímo nežádoucí z hlediska vznikající chemické reakce mezi ocelí a síranem vápenatým (CaSO4). Potěr ANHYMENT® se vyznačuje téměř stabilním prostorovým chováním, což umožňuje omezit provádění dilatací.

Skladba podlahy bez výztuží

Nejčastěji se podlaha skládá z pružné mezivrstvy, z vrstvy potěrového materiálu ANHYMENT® a z nášlapné vrstvy. Mocnost vrstvy potěru závisí na stlačitelnosti pružné mezivrstvy a její tloušťce, na plošném zatížení a na pevnostní třídě materiálu. Obecně platí, že potěr na bázi síranu vápenatého na pružné mezivrstvě by měl mít tloušťku alespoň 35 mm, a použijeme-li místo pružné mezivrstvy pouze oddělovací vrstvu (např. voskovaný papír), měla by být tloušťka alespoň 30 mm. Použitím potěrů na bázi síranu vápenatého místo cementových potěrů se tedy dá ušetřit 30 až 40 mm silná vrstva materiálu. Konkrétní minimální tloušťky potěru pro jednotlivé případy použití lze najít v technických listech výrobce materiálů nebo pomocí aplikace Kalkulátor minimální tloušťky Anhymentu na produktovém webu.

Akustické posouzení

Pro usnadnění projektování samonivelačních potěrů ANHYMENT® je k dispozici akustická studie zpracovaná v ateliéru stavební fyziky pro pět nejčastěji používaných souvrství. Ve výsledku se tedy jedná o 60 nejčastějších kombinací. Tuto studii si lze vyžádat na info@cmbeton.cz.

Více informací a možnosti využití litého potěru ANHYMENT® a dalších speciálních produktů naleznete na www.lite-smesi.cz.

podle podkladů firmy Českomoravský beton, a. s.

Obr. 1: Lití podlahy ANHYMENT s teplovodním vytápěním; Obr. 2, 3: Skladba vytápěných podlah s potěrem ANHYMENT; Obr. 4: Vyšší účinnost podlahového topení při použití ANHYMENTU
Obr. 1: Lití podlahy ANHYMENT s teplovodním vytápěním; Obr. 2, 3: Skladba vytápěných podlah s potěrem ANHYMENT; Obr. 4: Vyšší účinnost podlahového topení při použití ANHYMENTU

URL:
http://www.transportbeton.cz

Žádost o více informací od firmy Českomoravský beton, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Českomoravský beton, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.