Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
30. 4. 2011

Firma

BAUMIT, spol. s r. o.

BAUMIT, spol. s r. o.
Průmyslová 1841
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě BAUMIT, spol. s r. o.

 

Baumit XS 022 – dvojnásobně výkonné zateplení

 

Stovky výrobců po celé Evropě již několik desítek let intenzivně vylepšují své zateplovací systémy a jejich jednotlivé komponenty. Společnost Baumit letos v ČR zavádí do prodeje unikátní kontaktní zateplovací systém s názvem Baumit XS 022, který má téměř dvakrát vyšší izolační schopnosti než běžné zateplovací systémy z polystyrenu nebo minerální vlny.

Díky použití speciálních izolačních desek z modifikované fenolické pěny (PIR) tento zateplovací systém vykazuje o 40 % vyšší izolační schopnost než běžné systémy s izolací z EPS nebo minerální vlny. Při stejné tloušťce zateplení dosahuje výrazně vyšších izolačních účinků a vyšších energetických úspor u zateplené stavby. Systém je tak předurčen pro použití u budov s maximálními požadavky na tepelněizolační parametry obvodových konstrukcí, jako jsou pasivní a nízkoenergetické domy.

Nejštíhlejší zateplení
Další rozsáhlé použití nabízí systém v případech, kdy je nutné dosáhnout předepsaných izolačních schopností s minimální tloušťkou zateplení. Jedná se zejména o rekonstrukce staveb a jejich částí, u nichž je přílišné zvyšování tloušťky stěny nemožné nebo nežádoucí z architektonických či dispozičních důvodu. Typickým příkladem je například zateplení lodžií nebo balkónových a střešních konzol, střešních vikýřů, atik nebo sklepních prostor. Podobně dokáže tento systém elegantně vyřešit i složité detaily a tradiční tepelné mosty, u kterých jsou běžné izolace nedostatečné.

Jedinečný souhrn vlastností
Moderní zateplení XS 022 spojuje některé výhody minerálních i polystyrenových izolací. Velkou předností systému je jeho vysoká odolnost vůči ohni. Fenolické pěny jsou nehořlavé, nestékají, nesublimují a neuvolňují při požáru kouř a jedovaté plyny. Pevnost a mechanická odolnost je přitom srovnatelná se zateplením z EPS. Sílu zateplení je možné volit po dvou centimetrech od 2 do 20 cm podobně jako u běžných izolací. Střední součinitel tepelné vodivosti Λ tohoto výjimečného materiálu je 0,022 W/mK.

Tato hodnota není stejná u všech tloušťek zateplení. Zatímco u desek tloušťky 2 cm je nutné počítat s Λ = 0,024 W/mK, u tloušťky 3 a 4 cm je Λ = 0,023 W/m a u tloušťek od 5 cm dosahuje součinitel Λ dokonce hodnoty 0,021 W/mK. Díky těmto impozantním vlastnostem překročí pouhých 6 cm tohoto zateplení hodnoty součinitele prostupu tepla požadované normou pro bytové stavby (U = 0,30 W/(m2K), 9 cm překoná hodnoty doporučované a 15 cm dosáhne parametry pro obvodové stěny pasivních domů.

Zateplovací systém Baumit XS 022 je důkazem toho, že technický vývoj se v žádném oboru nezastaví. Stojí za ním rozsáhlé zkušenosti z praxe i nekonečné hodiny vývoje. Jeho výstupem jsou řešení, která často významně zjednodušují a vylepšují dosud používané metody a postupy. Popisovaná novinka v sortimentu značky Baumit je výrobkem, který jasně naznačuje budoucí vývoj v oblasti energetických úspor. Systém dnes patří mezi prémiové stavební technologie, čemuž odpovídá i jeho vyšší pořizovací cena. Ale již dnes se uplatní na mnoha stavbách, kde běžné zateplovací systémy svými parametry nevystačí.

podle podkladů společnosti Baumit

Baumit XS 022 – dvojnásobně výkonné zateplení

URL:
http://www.baumit.cz

Žádost o více informací od firmy BAUMIT, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy BAUMIT, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.