Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
4. 10. 2011

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

Bydlení není jen o vzhledu

 

Již mnoho let je známou skutečností, že materiály použité pro stavbu obytných domů a bytů jsou důležitou součástí pohody a zásadním způsobem ovlivňují náš vztah k domovu. To, zda interiér působí teple či studeně, zda se v něm cítíme uvolněně nebo stísněně, zásadním způsobem ovlivňují i materiály, které na první pohled vůbec nevidíme. V nejhorším případě na nás mohou působit různé výpary nebo i spory plísní a hub, způsobovat alergické reakce a zhoršovat zdravotní stav našich dětí.


Zateplení systémem dřevovláknitých desek UDI® poskytuje vysokou variabilitu řešení u všech objektů. Je vysoce spolehlivé, trvanlivé, netvoří se na něm mechy a plísně. Systém je difuzně otevřený.

Materiály, které tyto potíže vylučují jsou dlouhá staletí známé a v posledních 20 letech jsou z nich vyrobené a praxí odzkoušené moderní řešení, které se výborně kombinují s moderními způsoby bydlení. Řeč je o dřevu (dřevovláknitých deskách UDI), celulóze(CLIMATIZER PLUS) a moderních čistě minerálních materiálech. Jak si má laik takové řešení představit ? V podstatě se jedná o materiály snadností použití rovnocenné s běžně známými systémy, avšak důsledně využívající přírodní principy. To znamená například to, že se izolace stěn a střechy neuzavírá do zcela neprodyšných PE folií, ale nechává se vlhkost z interiéru regulovaně spolupracovat a odcházet přímo prostřednictvím správných kombinací materiálů.


Dřevovláknité desky UDI IN® při dodatečném zateplení z vnitřní strany. Jako parobrzda se používá speciální minerální podkladová stěrka MULTIGRUND®. Jako jeden z mála systémů je UDI IN® osvědčený i při zateplování historických budov z vnitřní strany. Povrch tvoří omítka ve struktuře a barvě podle přání zákazníka.

Tyto konstrukce jsou známé jako difuzně otevřené. Zvýšená vlhkost se do nich z malé části pohltí, materiál ji dokáže regulovaně hromadit, rychle transportovat ve svém průřezu a opět rychle vydat. Výdej přitom může probíhat zpět do interieru nebo směrem ven. Tím se udržuje neustálá vlhkostní pohoda a s tou souvisí samozřejmě i pohoda tepelná. Často se setkáváme s názorem, že u „chytrých nízkoenergetických a pasivních domů je obtížné dosáhnout příjemného prostředí, protože se tam skoro netopí a mě by byla stále zima“. Tyto názory jsou při použití materiálů Climatizer plus a UDI zcela falešné. Díky dřevitým vláknům si celý systém vytváří vysoký potenciál pro akumulaci tepla, která je více než dvojnásobná proti umělým izolačním systémům. Povrchy stěn i všech předmětů jsou neustále teplé, a to i při nižších teplotách, na které může být vytápění nastaveno.


Dřevovláknité desky UDI RECO® při dodatečném zateplení z vnější strany. Difuzně otevřený systém je vhodný pro všechny druhy staveb. UDI RECO® velmi dobře vyrovnává povrchové nerovnosti původní fasády a skvěle přilne k různým detailům.

Ze stěn opatřených dřevovláknitými deskami UDI nikdy nesálá chlad a v létě se mnohem snadněji udrží stálá nižší teplota. Ani vzhled a design není omezen. Je zde široká paleta povrchových omítkových struktur i barev, která neklade pro stavebníka prakticky žádná omezení. Za zmínku stojí i fakt, že tyto systémy, ač jsou na bázi dřeva, dlouho odolávají ohni. Významným způsobem přispívají ke zlepšení akustiky. Ze spektra izolací jsou prakticky nejlepší pro boj s hlukem.


Akustiku perfektně řeší deska WOLF®. Hluk od sousedů či dupající děti v podkroví, jejichž hra je naplno slyšet v přízemí, to jsou problémy, které mohou být minulostí. Desky WOLF Profesional®, jejichž systém tvoří vodárenský písek uzavřený v papírové voštině, jsou nejlepším řešením na trhu. Suchý systém, který se snadno přišroubuje na stěnu nebo na sraz položí na podlahu ještě před pokládkou krytiny či plovoucí podlahy, je velmi snadný i z hlediska montáže.

Z výše uvedeného výčtu pozitivních informací, je vlastně možné sestavit „abecedu„ vlastností pro pohodové bydlení. Co jsou tedy parametry, kterých bychom si měli povšimnout pokud se rozhodneme investovat nemalé peníze do vlastního bydlení? Málokdy se setkáváme s tím, že by investor měl tyto požadavky přehledně sestaveny a řídil se tím při budování prostor, kde bude trávit valnou část svého času. Přitom je možné je shrnout do několika málo bodů:
 • Dobré izolační vlastnosti – ovlivňují jak naši peněženku, tak naší tepelnou pohodu, přitom se nesmí zapomenout na úmorná letní vedra, která by se v interiéru neměla.
 • Čerstvý vzduch a přitom těsnou obálku - dobře se nám musí dýchat ve všech prostorách, ale přitom do domu nesmí foukat okny, dveřmi popřípadě elektrickou zásuvkou v podkroví.
 • Klid - myšleno je tím především to, že nechci slyšet každé slovo od sousedů a projíždějící auto z ulice, o dunění stropu z podkroví ani nemluvě.
 • Bezpečí – a to jak proti nebezpečným výparům a plísním, tak proti požáru.
 • Záruku – to je moje pojistka, abych svojí investici neposkytoval někomu opakovaně za jednu věc.
 • Ekologii – pokud mohu utratit svoje peníze za účelnou, energeticky nenáročnou stavbu, která využívá ekologické výrobky a nezvyšuje emise CO2 a naopak je konzervuje, „obvykle se dám přesvědčit“.


  Dřevovláknité desky UDI® při zateplení obvodových plášťů nízkoenergetických a pasivních domů poskytují maximální variabilitu. Na jednom objektu je možná kombinace s odvětrávanou fasádou (například ze dřeva) s kontaktně aplikovanou omítkou difuzně otevřeného systému. Kombinace s celulózovou izolací CLIMATIZER PLUS je ideálním řešením.

  Tyto principy jsou zřejmě blízké téměř každému z nás. A to neplatí pouze u novostaveb, velmi dobře se tyto matriály navíc hodí při dodatečném zateplení a rekonstrukcích. Pokud smýšlíte obdobně najdete více informací na www.ciur.cz.

  podle podkladů společnosti Ciur

  Obr. 1: Těsnost všech detailů i parobrzdnou funkci
perfektně plní systém pro clima DB®. V zimě je
více uzavřený, na léto se difuzně otevírá. Všechny
konstrukce jsou neustále v perfektní kondici.; Obr. 2: Aplikace celulózové izolace CLIMATIZER
PLUS za dřevovláknité desky při stavbě
nízkoenergetického domu. Hotové stěny jsou
do všech detailů izolovány technologií foukání
suchého materiálu.
  Obr. 1: Těsnost všech detailů i parobrzdnou funkci perfektně plní systém pro clima DB®. V zimě je více uzavřený, na léto se difuzně otevírá. Všechny konstrukce jsou neustále v perfektní kondici.; Obr. 2: Aplikace celulózové izolace CLIMATIZER PLUS za dřevovláknité desky při stavbě nízkoenergetického domu. Hotové stěny jsou do všech detailů izolovány technologií foukání suchého materiálu.

 • URL:
  http://www.ciur.cz

  Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
   
  Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Viz také:
  13. - Izolace

  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.