Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
14. 12. 2010

Firma

HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.

HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.
U Cihelny 295
Dolní Bukovsko 295
373 65Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.

 

Cihelné pásky jako součást pohledového zateplovacího systému HELUZ

 

Cihelné pásky HELUZ jsou pro svou vysokou estetičnost, nadčasovost a trvalou hodnotu stále populárnějším a využívanějším prvkem, doposud však byly používány pouze na jednovrstvé nezateplené zdivo. Dodavatelé zateplovacích systémů zaznamenali na trhu poptávku po variabilním a estetickém ztvárnění fasády objektů při zvýšení jejich tepelněizolačních vlastností a přicházejí s novinkou – zateplovacím systémem, který umožňuje použít keramické obkladové pásky HELUZ pro finální pohledovou vrstvu.

Základem systému jsou mnoha realizacemi prověřené vnější tepelněizolační kontaktní zateplovací systémy. Ty byly pro potřeby instalace keramických pásků upraveny tak, aby vyhovovaly zvýšeným nárokům na únosnost systému vzhledem k hmotnosti finální povrchové úpravy z cihelných pásků a také vzhledem k jejich dalším specifickým vlastnostem.

Realizaci systému lze provést ve dvou variantách lišících se použitým izolantem: první variantou je použití fasádních izolačních desek z expandovaného stabilizovaného pěnového polystyrenu (EPS), druhou variantou je použití izolačních desek z minerální vlny (MW), ať již s podélným nebo kolmým vláknem. V obou případech je pro lepení tepelněizolačních desek i pro stěrkování a armování základní vrstvy potřeba aplikovat kvalitní lepidlo a stěrkovací hmotu určené výrobcem pro daný typ izolantu. Pro vyztužení armovací vrstvy je používána sklotextilní armovací tkanina. Dodatečné mechanické kotvení systému k nosné konstrukci umožňují plastové talířové kotvy. Velmi důležitým komponentem celého systému je lepidlo, kterým jsou na podklad upevněny keramické obkladové pásky. Aplikovat lze pružná lepidla s vynikající přídržností k podkladu určená pro použití v exteriérech a splňující všechny náročné požadavky na upevnění povrchové vrstvy systému.

Povrchovou vrstvu systému tvoří cihelné pásky HELUZ 25 o rozměrech 250x65x12 mm, které jsou ekologickým stavebním materiálem a mají mimořádnou odolnost proti povětrnostním vlivům. Vyrábí se z vypáleného keramického materiálu a vyznačují se mrazuvzdorností, nízkou nasákavostí, vysokou objemovou hmotností a pevností. Jsou tak vhodné na mechanicky nebo chemicky namáhané povrchy, např. první nadzemní podlaží bytových a občanských staveb, kde zajistí delší mechanickou životnost fasády. Pro vyspárování cihelných pásků je v rámci systému použita spárovací malta pro lícové zdivo.

Jako příslušenství jsou k systému dodávány různé typy profilů, kterými je řešeno založení systému a různé detaily, jakými jsou nároží, ostění, nadpraží, dilatace apod. Za pomoci profilů a dalšího doplňkového materiálu lze řešit např. prostupy různých konstrukcí systémem, případně instalace stavebních dílů do systému a do nosné konstrukce. Vnější tepelněizolační kontaktní zateplovací systém z keramických obkladových pásků HELUZ je moderním systémem na trhu stavebních materiálů s velkou perspektivou a potenciálem. Systém sleduje moderní trendy ve stavebnictví a je výsledkem snahy o vytvoření produktu, který bude splňovat ty nejpřísnější a nejnáročnější požadavky každého zájemce o tento systém.

podle podkladů společnosti HELUZ cihlářský průmysl

Cihelné pásky jako součást pohledového zateplovacího systému HELUZ

URL:
http://www.heluz.cz

Žádost o více informací od firmy HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.
 
Další informace získáte od firmy HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.