Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 9. 2011

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

CLIMATIZER PLUS a dřevovláknité materiály systému Unger Diffutherm

 

Zvýšené náklady na energie způsobené úniky tepla vlivem nedostatečné nebo netěsné tepelné izolace jsou v zimě nejčastější bolestí starších domů i mnoha novostaveb. Tento problém je však stále aktuálnější i v letních měsících. Jednou z nejlepších alternativ pro mnohé konstrukce staveb je celulózová izolace CLIMATIZER PLUS® a dřevovláknité materiály systému Unger Diffutherm®.

Tyto izolace, jejichž základem je dřevité vlákno, mají vynikající technické vlastnosti (výborný izolant, odolnost proti houbám a plísním, odolnost proti ohni) a jsou navíc velmi účinné při ochraně proti letním vedrům. To, že izolace domu jej má dokonale ochránit proti únikům tepla v zimě, je známou skutečností. Jak funguje ochrana v létě, již tak známé není. Funkce izolace CLIMATIZER PLUS® i dřevovláknitých desek UDI je založena na oddělení vzduchu bez pohybu v mikroprostorech mezi vlákny a dokonalém přilnutí vláknité hmoty k ostatním částem konstrukce tak, aby se co nejvíce zabránilo spárové průvzdušnosti a nežádoucím tepelným mostům. Výhodou této přírodní dřevité vlny je přirozená schopnost vyrovnávat vlhkost a akumulovat teplo v mnohem větší míře než izolace uměle vyráběné. Těchto vlastností je možné velmi dobře využít i u moderních staveb.

V kombinaci s membránami regulujícími difuzi vodních par konstrukcemi lze efektivně zpříjemnit pobyt v interiéru, aniž by byl vyvolán pocit nepohody vlivem absolutního uzavření konstrukce za pomoci zcela těsných parozábran. Stejně tak při působení proti nadměrnému přehřívání konstrukcí jsou tyto izolanty schopny do sebe absorbovat až dvojnásobné množství tepla ve srovnání s uměle vyráběnými. Izolace tak rovněž přispívá spolu s dobře navrženou konstrukční skladbou k omezení přehřívání interiéru v horkých letních dnech.

Domácí kutilství není již v této oblasti nejlepším řešením. Správné používání materiálů, různé řazení vrstev podle difuzního odporu, důraz na řešení detailů je v dnešní době již práce vhodná pro profesionály. Školené firmy vedle aplikace izolace a velmi výhodných cen materiálu s montáží poskytují i služby spojené s návrhem vhodného provedení a použití správných doplňkových materiálů a postupů práce. Součinitel tepelné vodivosti je na úrovni cca 0,039 W/m2.K. Pro zateplení stropní konstrukce tudíž běžně postačují tloušťky izolace od 22 do 30 cm dle požadavků zákazníka, stejně jako u ostatních kvalitních izolací. Pro plné využití těchto vlastností je u všech moderních izolací vždy důležité perfektní provedení v detailech stavby. Netěsný, větrem zmítaný nezaizolovaný detail nakonec může způsobit stejné ztráty jako špatná izolace na desítkách metrů čtverečních standardně izolované plochy. Foukaný způsob aplikace je v tomto případě předností. Aniž by se musela celá konstrukce rozebírat, je možné ji naplnit s velmi dobrým přilnutím k detailům. Materiál takto aplikovaný je navíc lehký (35–55 kg/m3) a konstrukci přitěžuje jen minimálně.

Při budování obytných prostor v podkroví se aplikace provádí do vhodně připravených dutin mezi krokvemi. Často se používají podstřešní pojistné hydroizolační fólie určené pro přímý kontakt s tepelnou izolací. Novým trendem je však použití deskových dřevovláknitých materiálů typu UdiCLIM ATE® z interiéru a difuzně otevřených desek Udi TOP® z vnější strany střechy.

Mezi tyto desky se pak ideálně zafouká celulózová izolace CLIMATIZER PLUS. Interiérovou desku je možné opatřit libovolně barevnou strukturovanou omítkou. Celý systém je difuzně otevřený, perfektně odstíní veškeré tepelné mosty a poskytuje maximální komfort z hlediska akustiky i regulace teploty v letních měsících. Jedná se při tom o zcela přírodní materiály, které poskytují interiéru skutečně výjimečnou atmosféru, teplé povrchy všech stěn i předmětů i vysokou ochranu před vnějším hlukem. Více na www.ciur.cz.

podle podkladů společnosti Ciur

CLIMATIZER PLUS a dřevovláknité materiály systému Unger Diffutherm

URL:
http://www.ciur.cz

Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
 
Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.