Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
8. 2. 2012

Dokonale pevné a nárazu odolné rohy sádrokartonových konstrukcí Rigips s lištou AquaBead

 

Rigips stále přináší inovace v oblasti systémů suché výstavby. Dokonale pevné, nárazu odolné a hladké rohy a hrany sádrokartonových konstrukcí řeší pomocí hranových systémů No Coat. Rigips nyní na český trh přináší další unikátní novinku - vodou aktivovanou samolepicí lištu AquaBead pro ochranu vnějších rohů.

Lišta AquaBead se skládá ze speciálního plastu, vysokopevnostního papíru a lepidla na bázi škrobu. Unikátní technologie lišty činí ochranu hran sádrokartonových konstrukcí stabilní, bezpečnou a velmi efektivní. Pracná a časově náročná úprava rohů pomocí hliníkových lišt se nedá s jednoduchou, rychlou aplikací a výslednou kvalitou stavebního detailu téměř srovnávat.

Lišty AquaBead jsou vysoce odolné proti poškození například nárazem či úderem. Tyto lišty jsou nesrovnatelně pevnější v porovnání s běžnými hliníkovými lištami. Lišta se při osazení na roh sádrokartonové konstrukce nepodtmeluje. Lepidlo, kterým je opatřena už z výroby, se aktivuje obyčejnou čistou vodou. A díky vysoké přilnavosti lišty k sádrokartonu drží na rohu i bez pomocí šroubů či sponek.

Na tmelu se ušetří i při dokončovacích pracích. Spotřeba tmelu je menší, protože lišta je subtilnější a nepřetmeluje se s výztužnou páskou, jak je běžné u hliníkových lišt. Pro přetmelení lišty doporučuje Rigips tmel Rifino Top, který zaručí vynikající přilnavost, hladký a téměř bílý povrch a dobrou brousitelnost.

Lišty AquaBead nemají žádné ostré hrany, a to ani po zkrácení na požadovanou délku. Jsou tedy bezpečnější i při montáži.

Montážníci při práci s lištou ocení pomocný aplikátor pro vnější hrany 90°. Aplikační válečky pomohou udržet stálý a rovnoměrný tlak na lištu při jejím upevnění. Aplikátor je na tyčovém nástavci, který umožní se dostat jednoduše i ke vzdálenějším rohům. S tímto nástrojem lze docílit výrazné úspory pracovního času a také opticky přesnějšího rohu. Díky lištám AquaBead je práce při dokončování rohů sádrokartonových konstrukcí rychlejší, jednodušší, bezpečnější a také ekonomičtější.

Videonávody k montáži sádrokartonových konstrukcí, stejně jako i další možnosti úpravy vnitřních koutů a vnějších rohů najdete na www.prestavujemebyt.cz.

podle podkladů společnosti Rigips

Obr. 1: Vodou aktivovaná lišta AquaBead pro ochranu vnějších rohů sádrokartonových konstrukcí.  Obr. 2: Aplikace lišty AquaBead na hranu konstrukce pomocí aplikátoru pro vnější hrany 90°. Boční ramena lišty musí být přilepena v celé své ploše. Obr. 3: Detail aplikačních válečků pro přitlačení lišty AquaBead. Obr. 4: Přetmelení rohů s lištou AquaBead sádrovým spárovacím tmelem Rifino Top. Po vyschnutí se zabrousí případné nerovnosti.
Obr. 1: Vodou aktivovaná lišta AquaBead pro ochranu vnějších rohů sádrokartonových konstrukcí. Obr. 2: Aplikace lišty AquaBead na hranu konstrukce pomocí aplikátoru pro vnější hrany 90°. Boční ramena lišty musí být přilepena v celé své ploše. Obr. 3: Detail aplikačních válečků pro přitlačení lišty AquaBead. Obr. 4: Přetmelení rohů s lištou AquaBead sádrovým spárovacím tmelem Rifino Top. Po vyschnutí se zabrousí případné nerovnosti.

URL:
http://www.rigips.cz

Žádost o více informací od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips
 
Další informace získáte od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.