Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
16. 2. 2012

Firma

Kratochvíl parket profi, s. r. o.

Kratochvíl parket profi, s. r. o.
Bohunická cesta 328/1
Moravany u Brna
664 48Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Kratochvíl parket profi, s. r. o.

 

Dvoulamelový vzor dřevěných podlah

 

O dřevěných podlahách se dá psát z různých úhlů pohledu, od techničtějších témat až po otázku designu a funkčnosti. Často diskutovaným tématem jsou trendy, jakými se dřevěné krytiny ubírají. A ač dřevěné podlahy trendům podléhají na rozdíl např. od nábytku či barevnosti stěn méně intenzivně a v interiéru představují spíše nadčasový prvek, můžeme dle slov Ing. arch. Jana Kratochvíla, architekta a šéfredaktora odborného portálu o architektuře Archiweb.cz, pozorovat větší ochotu experimentovat a volit do svých interiérů krytiny z netypických dřevin až s dramaticky plastickou strukturou.

Ač trendy mluví jednoznačně, při volbě jakéhokoli materiálu v první řadě záleží na našich přáních, požadavcích i na celkovém konceptu a architektonickém záměru interiéru. Kromě dobře známých 1lamelových palubek, které se lépe hodí do velkých prostor, neboť zde lépe vyniká jejich standardní i maxi formát, patří mezi oblíbené také 3lamelové krytiny. Ty jsou díky svému jemnějšímu vzoru univerzálněji použitelné, ideálně do menších prostor. Často se však bohužel zapomíná na velmi působivý dekor 2lamel, který je nejen vysoce univerzální, ale hodí se navíc téměř kamkoliv. „Dvoulamelové podlahy mám v oblibě čím dál více. Ve svých projektech se vždy snažím navrhnout jednolité podlahy, které plynně propojí všechny místnosti, a právě tento typ dřevěných vícevrstvých podlah lze doporučit do každého prostoru. Vzhledem evokují tradiční masivní vlysy a navozují dojem solidnosti,“ vysvětluje Jan Kratochvíl.

Dřevo v roli oblíbené a stále nově zpracovávané stálice
I přes všechna odborná doporučení a nepsaná pravidla je však třeba si uvědomit, že každý interiér má specifickou atmosféru a neexistuje univerzální recept na jeho designové, potažmo materiálové provedení. Proto vždy záleží na osobních sympatiích každého z nás. Dřevěné podlahy můžeme řadit mezi tradiční typy podlahových krytin, neboť ať se jejich sortiment neustále rozšiřuje, od prvních prkenných podlah, přes masivní vlysy až po nadčasové a environmentálně ohleduplné vícevrstvé dřevěné podlahy s různorodými typy povrchových úprav, vždy budou oblíbené a funkčně spolehlivé. Přirozenou atmosféru dřevěné podlahy nenahradí ani sebelepší imitace laminátu či vinylu. Z pohledu povrchové úpravy vzrostl zájem o olejované dekory, které jsou sice oproti těm lakovaným náročnější na údržbu, na druhou stranu však přinášejí a podtrhují přirozenou krásu dřeviny.

Virtuální showroom Kährs vás pomůže nasměrovat z pohodlí domova
Nejde-li vám se z jakýchkoli důvodů rozhodnout mezi 1lamelovým nebo 3lamelových dekorem, zkuste zvolit právě vzor 2lamel. V sortimentu značky Kährs lze vybírat ze 36 dekorů z 6 různých kolekcí. K dispozici jsou dřeviny dub, buk, ořech, třešeň, jasan i javor. Kromě tradičních vícevrstvých podlah tloušťky 15 mm, lze doporučit také štíhlé 7mm lamely, které se lépe instalují do prostor s omezenou konstrukční výškou. Možností je, jak je vidět, nepřeberně, rozhodování však bývá pro celou řadu z nás složitější. Kromě projektantů, architektů anebo techniků z podlahových studií, kteří poradí odborně, můžete pro prvotní inspiraci „zajít“ například do virtuálního showroomu Kährs.

podle podkladů společnosti Kratochvíl parket profi

Dvoulamelový vzor dřevěných podlah

URL:
http://www.kpp.cz

Žádost o více informací od firmy Kratochvíl parket profi, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Kratochvíl parket profi, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
07. - Podlahové konstrukce a materiály

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.