Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
8. 5. 2010

Firma

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
Bucharova 2641/14
Praha 5
158 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

 

ECOSE Technology – minerální izolace nové generace

 

Společnost Knauf Insulation uvedla v červenci na trh zcela novou řadu izolačních výrobků z minerální vlny. Ta je vyrobena s pomocí nové technologie ECOSE® bez obsahu formaldehydu. Nová přírodní izolace se výrazně liší od tradičních izolačních materiálů – při její výrobě se používá nové patentované přírodní pojivo z rychle se obnovujících organických látek bez obsahu formaldehydu, které nahrazuje pojivo vyráběné na ropném základě.

Nová generace minerální izolace s technologií ECOSE® je díky použití přírodního pojiva výrazným krokem směrem k trvale udržitelnému stavebnictví, neboť se vyrábí bez použití formaldehydu, fenolů a akrylátů. Nové produkty jsou příjemnější na dotyk, jsou méně prašné, bez zápachu a snadno se řežou. Navíc mají všechny výhody tradiční minerální vlny. Minerální izolace s technologií ECOSE® zachovává stávající vynikající mechanické vlastnosti – vysokou izolační a akustickou schopnost, paropropustnost a ohnivzdornost. Izolace se vyznačuje přirozeně hnědou barvou.

Referenční stavba s minerální izolací s technologií ECOSE® – Rodinný dům Křeslice

Tento rodinný dům si nechal navrhnout majitel pro sebe a svou rodinu a využil při jeho stavbě novou minerální izolaci vyrobenou s pomocí technologie ECOSE®. Dům leží na rovinatém pozemku, na rohu ulic Pod Zahradami a KB růdku, v Praze 10-Křeslicích.

Dům splňuje principy nízkoenergetické stavby a má dvě podlaží. Je tvořen spojením dvou samostatných objemových celků v podobě kvádrů. Tyto dva celky jsou od sebe odlišeny nejenom prostorově, ale také konečnou povrchovou úpravou. Zadní část domu je přímo omítnuta, na přední části je aplikována provětrávaná fasáda s izolací Knauf Insulation s technologií ECOSE®. Vstup do objektu je v místě styku dvou celků v závětří u garáže. V přízemí je situována garáž, zázemí, obývací pokoj, kuchyně.

Jednoramenné betonové schodiště do prvního patra ústí na chodbu, odkud lze vstoupit do jednotlivých pokojů a koupelny. Nad garáží je umístěna terasa, která je částečně otevřená díky otvoru v ploché střeše. Na jižní straně domu jsou velká prosklená okna, která v zimním období zajišťují pasivní solární zisky a zároveň slouží jako vstup na dvůr v přízemí a na balkón v prvním patře. Na studené severní straně má dům z důvodu potlačení tepelných ztrát jen minimální otvory, čímž zachovává principy návrhů domů s nízkou potřebou energie. Dům využívá umístění pozemku v plné míře.

Pro snížení tepelných ztrát obvodovými konstrukcemi byla zvolena provětrávaná fasáda. Nosnou část tvoří zdivo Porotherm 36,5 Ti, na které je z vnějšího líce upevněn dřevěný rošt. V roštu je uložena minerální izolace Knauf Insulation Classic 035 s ECOSE® Technology. Tato izolace zabezpečuje tepelnou pohodu nejen v zimním, ale i v letním období – v létě zabraňuje přehřívání obvodové zdiva, v zimě chrání konstrukci před únikem tepla z interiéru, a zvyšuje tak její akumulaci v těch nejchladnějších dnech v roce.

Produkt Classic 035 má vynikající tepelně-technické vlastnosti. Součinitel tepelné vodivosti tohoto produktu je totiž 0,035 W/mK. Classic 035, materiál s ECOSE® Technology byl použit z mnoha důvodů. V případě implementace minerální izolace do roštových konstrukcí se s tímto materiálem snadno pracuje, je příjemnější na dotyk a méně prašný než standardní minerální materiály, je bez zápachu a snadno se řeže na potřebný rozměr.

Jde o výrobek, který je ohleduplný k životnímu prostředí a lze konstatovat, že aplikací tohoto materiálu na fasádu rodinného domu jsme povýšili objekt na ekologicky šetrný. Na izolaci je dále připevněna difuzní fólie. Na fólii je upevněn svislý rošt, který tvoří provětrávanou mezeru o tloušťce 30 mm. Na tyto svislé latě je namontována konečná vrstva fasády – dřevěné obkladové desky, které dodávají stavbě přírodní vzhled. Součinitel prostupu tepla této konstrukce je U = 0,17 W/m2K, co odpovídá hodnotě pro nízkoenergetické domy.

Skladba ze strany interiéru:

 • Vnitřní omítka 10 mm,
 • Porotherm 63,5 Ti 365 mm,
 • Dřevěný rošt 2x30 mm s vloženou izolací Knauf Insulation Classic 035 s ECOSE® Technology 60 mm,
 • Difuzní fólie,
 • Provětrávaná mezera – dřevěný rošt 30 mm,
 • Obkladové dřevěné desky 25 mm.

  Generální dodavatelem stavby byl EKOSTAV, s. r. o.

  podle podkladů firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

  ECOSE Technology – minerální izolace nové generace

 • URL:
  http://www.knaufinsulation.cz

  Žádost o více informací od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
   
  Další informace získáte od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Viz také:
  13. - Izolace

  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.