Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
9. 5. 2012

Firma

Sto s. r. o.

Sto s. r. o.
Čestlice 271
Dobřejovice
251 70Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Sto s. r. o.

 

Fasádní Prvky StoDeco Profil

 

Fasáda z pohledového betonu, popř. z železobetonových panelů, to jsou časté požadavky od architektů. Stále přísnější tepelnětechnické požadavky na budovy však neumožňují použít původní technologie (betonáž), a to jak z důvodu nesplnění předepsaných tepelněizolační požadavků, tak cenových (konstrukce je příliš složitá). Dnes je však tento požadavek splnitelný: pohledového betonu lze docílit kontaktním zateplením.

Prvky StoDeco Profil jsou vytvořeny přímo pro použití na fasádách a to buď samostatně, nebo v kombinaci s kontaktním zateplením. Vstupní surovinou je recyklované sklo. Za vysokých teplot a přidáním pojiva vzniká šedá pevná hmota, kterou lze využít k různým účelům. Jejími velkými výhodami jsou tvarová stálost, nehořlavost, nízká nasákavost, nízká hmotnost a dobrá opracovatelnost. Jednou z možností, kterou nám poskytují prvky StoDeco Profil, je právě vytvoření hlubokých spár v kontaktním zateplovacím systému. Prvky StoDeco Profil jsou dodávány jako lišty včetně křížových tvarovek pro nuty v libovolném rozměru a sklonu profilu.

Tyto tvarovky jsou určeny k zafrézování do tepelné izolace. Vrchní armovací stěrka se síťovinou a omítka jsou dotaženy pouze k vnitřní nutě. Nuta je následně opatřena speciálním nátěrem v barvě fasády. Prvky StoDeco Profil lze používat v zateplovacích systémech z EPS i minerální vlny, pro každý objekt je možné vybrat ten nejvhodnější systém.

Vzniká tak zateplená fasáda, která je dle návrhu architekta členěna spárami předem definovaného průřezu a spárořezu. Tato technologie je používána již řadu let a mezi její hlavní výhody patří rychlá, přesná a bezpečná montáž. Prvky StoDeco Profil různých tvarů naleznou své uplatnění také při rekonstrukcí historických fasád. V Čechách máme nyní první realizaci fasády s kontaktním zateplením z pohledového betonu v kombinaci s prvky StoDeco Profil (nuty). Jedná se o budovu VTP Roztoky od Ing. arch. Daniela Smitky (Vědecko-technický park Roztoky), realizace 2011, investor a stavitel je Trigema, a. s.

Dolní část budovy VTP architekt Smitka vyprojektoval z velkoformátových fasádních panelů ze sklovláknobetonu opatřenými na povrchu profilovanými matricemi Reckli. Měly se střídat dva typy povrchů, které z větší vzdálenosti podpoří patrnost členění. Před realizací pláště byla výroba zrušena a tak architekt hledal jiné řešení, které by zachovalo žádoucí architektonický výraz. Řešení nabídl právě systém StoDeco profilů: kontaktní zateplovací systém s vloženými nutami ze StoDeco Profilu a s povrchem, který zdálky i zblízka velmi připomíná monolitický beton. Jsou vystřídány dva typy povrchů tak, jak tomu bylo v původním návrhu. Systém řeší bezpečným způsobem i zapuštění žaluzií těsně pod omítkové souvrství.

Podle podkladů společnosti STO s. r. o..

Fasádní Prvky StoDeco Profil

URL:
http://www.sto.cz

Žádost o více informací od firmy Sto s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Sto s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
04. - Fasády

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.