Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
12. 7. 2011

Firma

Fatra, a. s.

Fatra, a. s.
tř. T. Bati 1541
Napajedla
763 61Další novinky

 
 
 
  Další informace o firmě Fatra, a. s.

 

FATRACLICK, THERMOFIX a LINO FATRA – novinky v produkci podlah společnosti Fatra

 

Firma Fatra, a. s., jeden z největších výrobců vinylových podlahovin v Evropě, přichází na trh s další novinkou v oblasti designových podlah – vinylovou plovoucí podlahou FATRACLICK.

FATRACLICK
Plovoucí podlahy (dřevné nebo laminátové) zná určitě každý. Vinylová plovoucí podlaha FATRACLICK je však nový koncept, který kombinuje všechny přednosti vinylových a plovoucích podlah s funkčností přírodního korku. Nabízí tak řešení pro všechny, kteří z různých důvodů odmítají klasické „lino“ nebo chtějí odolnější a teplejší plovoucí podlahu. Vinylová plovoucí podlaha FATRACLICK je vyrobena ze tří vrstev: 1. Přírodní korková vrstva – spodní část výrobku – zajišťuje tepelnou a zvukovou izolaci podlahy.
2. HDF deska se zvýšenou odolností vůči vlhkosti – středová nosná část podlahy – je opatřena patentovaným zámkovým systémem UNICLIC®.
3. Vinylová podlahovina s polyuretanovou povrchovou úpravou – vrchní užitná vrstva podlahy s designem imitující dřevo, která se vyznačuje vysokou odolností.

Výsledkem vývoje není jen podlaha s elegantním designem, ale i podlaha splňující současné náročné technické požadavky, jako jsou zdravotní nezávadnost, snadná údržba, vysoká protikluznost, odolnost vůči běžným chemikáliím, odolnost vůči zašpinění a opotřebení, snadná pokládka, příjemný tepelný a zvukový vjem. FATRACLICK se hodí do všech typů interiérů v komerční i bytové výstavbě, od moderně nebo futuristicky zařízených prostor až po klasicky elegantní byt či rodinný dům. Je vhodný i pro domácnosti s alergiky nebo malými dětmi. Speciální povrchová úprava navíc zajišťuje výborné antimikrobiální vlastnosti. Podlaha FATRACLICK se vyrábí v praktických dílcích o rozměrech 915x305 mm. Kolekci pro rok 2011 tvoří 10 elegantních vzorů dřeva, které zahrnují oblíbenou katrovanou nebo bělenou úpravu i klasické vzory javorového či dubového dřeva. Na českém trhu je FATRACLICK dostupný od dubna letošního roku.

THERMOFIX
Aktuální kolekce THERMOFIX 2009 pokračuje ve svém úspěšném nástupu na trh. Celkem 34 dekorů imitujících dřevo je setříděno do kolekcí ELEGANCE a RUSTIKAL. Dalších 10 dekorů imitujících keramickou dlažbu a kámen je prezentováno pod názvem STONE. Tato speciální heterogenní vinylová podlahovina je v dílcích a je složena z několika vrstev s vloženým skelným rounem. Užitná nášlapná transparentní vrstva je opatřena mechanickým dezénem. Povrch je navíc opatřen polyuretanovou vrstvou, která zvyšuje odolnost a usnadňuje údržbu. THERMOFIX je často vyhledávaná luxusní vinylová podlahovina, která má široké spektrum výhod. Mezi ně patří především vysoká odolnost vůči opotřebení, vynikající rozměrová stálost, vysoká chemická odolnost povrchu, dobrý teplotní vjem a velmi nízká úroveň hluku, snadná údržba, odolnost vuči poškození kolečky židlí, vzájemná kombinovatelnost dezénů, ekonomická výhodnost i pro členité prostory, garance 10 let.

THERMOFIX je možné aplikovat do místností s podlahovým vytápěním. Materiál reaguje na prohřívání dokonce rychleji než většina ostatních podlahových krytin, což je pro uživatele příjemné. Podlahovina THERMOFIX se vyrábí ve standardních rozměrech 900x150 mm a 300x300 mm a zakázkově 900x100 mm (u imitace dřeva) nebo 450x450 mm (u imitace keramické dlažby). THERMOFIX je vhodný do komerčních prostor, prodejních center, vstupních hal, na chodby a do kanceláří úřadů či institucí, do prostor hotelů, restaurací. Díky jeho odolnosti je možné THERMOFIX používat i v halách s lehkou výrobou. Svou cestu si našel samozřejmě i do obytných prostor a domácností.

LINO FATRA
Počátkem tohoto roku představila společnost Fatra inovovanou kolekci tradičních PVC podlah LINO FATRA 2011–2013. Nová kolekce obsahuje 16 druhů PVC podlahovin o 160 různých vzorech. Kromě 14 vzorů nové heterogenní podlahoviny Novoflor Extra Ideal je určitě zajímavostí v produkci homogenních podlahovin LINO FATRA podlahovina Eletrostatik Q, Dynamik Q s elektrostatickými vlastnostmi. Tato podlahovina je určena jak pro aplikace do prostor s požadavkem na elektrostaticky vodivé provedení PVC podlahy (např. prostory s nebezpečím výbuchu, laboratoře, RTG pracoviště, operační sály, přípravny), tak i do prostor s požadavkem na antistatické provedení podlahy (např. počítačové sály, výroba elektroniky, oblast telekomunikací atd.). Podlahoviny Fatra splňují přísné evropské normy. Mezi velké přednosti podlah LINO patří vysoká odolnost vůči opotřebení, vysoká chemická odolnost povrchu, dobrý teplotní vjem, snadná údržba, odolnost vůči poškození kolečkovými židlemi, vzájemná kombinovatelnost dezénů, ekonomická výhodnost, antialergické prostředí, certifikovaná kvalita garance až 10 let a další. LINO je všeobecně vhodné pro všechny typy interiérů. Svými vlastnostmi je předurčeno k použití jak do domácností, tak i do komerčních a průmyslových prostor nebo i do oblastí zdravotnictví.

Více informací o podlahovinách společnosti Fatra naleznete na www.fatrafloor.cz, případně na www.fatra.cz.

podle podkladů firmy Fatra

FATRACLICK, THERMOFIX a LINO FATRA – novinky v produkci podlah společnosti Fatra

URL:
http://www.fatra.cz

Žádost o více informací od firmy Fatra, a. s.
 
Další informace získáte od firmy Fatra, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
07. - Podlahové konstrukce a materiály

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.