Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
10. 9. 2010

Firma

Internorm-okno, s. r. o.

Internorm-okno, s. r. o.
Na Okraji 439/46a
Praha 6
162 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Internorm-okno, s. r. o.

 

INTERNORM – vedoucí evropská značka oken

 

Okna a domovní dveře, ztělesnění světla a života, jsou specializací rakouské skupiny Internorm se sídlem v Traunu v Horním Rakousku. Od svého založení v roce 1931 vyrobila tato rodinná firma téměř 18 miliónů okenních jednotek a v současné době je s 1800 zaměstnanci největší značkou v oboru oken s mezinárodní působností v Evropě. Jako vedoucí evropská značka oken nabízí firma Internorm průkopnická řešení oken i dveří pro náročné zákazníky. Tato pozice firmy je založena na nabídce vysoce tepelněizolačních oken pro nízkoenergetické a pasivní domy, která představují špičku v oboru.

Internorm je navíc čistě rakouská společnost: veškeré fáze výroby, od vlastní extruze profilů a zhotovování oken až po výrobu izolačního skla, probíhají ve třech rakouských výrobních závodech v Traunu, Sarleinsbachu a Lannachu.

Průkopník ve výrobě plastových oken

INTERNORM zaujímá ve výrobě oken již po mnoho let průkopnickou a výsadní pozici. V roce 1966 se společnost začala jako první v Rakousku plně specializovat na výrobu plastových oken. Podnikatelská prozíravost a technologické know-how spolu s vytříbeným citem pro design učinily z firmy Internorm v brzké době číslo jedna na trhu.

Firma s vedoucím postavením na rakouském trhu

Již po desetiletí zaujímá společnost Internorm na rakouském trhu vedoucí postavení v segmentech plastových oken, dřevo-hliníkových oken, oken z dřevo-hliníku pro nízkoenergetické a pasivní domy, domovních dveří, okenic, izolačního skla a pozici vedoucí značky oken v rámci Evropy. V roce 2009 dosáhla firma s 1800 zaměstnanci obratu 282 mil. EUR.

INTERNORM působí prostřednictvím vlastních prodejních poboček na odbytových trzích v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Itálii, Francii, Slovinsku, Chorvatsku, Maďarsku, Slovensku, České republice a Velké Británii. S využitím dvoustupňového systému prodeje se pak rakouské výrobky firmy Internorm prodávají po celé Evropě prostřednictvím více než 1.200 kompetentních prodejních partnerů na výše uvedených trzích a kromě toho i v Lucembursku, Lichtenštejnsku, Belgii, Řecku, Irsku, Nizozemsku, Rumunsku a Polsku.

Dokonalost plastových oken

Díky trvalému vývoji technologií a neustále novým a inovativním nápadům a myšlenkám se firma Internorm stala neporaženým vedoucím hráčem branže. Společnosti se během let dařilo stále zdokonalovat plastová okna pod heslem „spojení High-Tech a High-Design“ a kombinovat tak trvale estetickou úroveň s nejnovějším stavem technického vývoje. Tato strategie se ukázala být nanejvýš úspěšnou: v obchodním roce 2009 zaznamenala firma INTERNORM navzdory hospodářské krizi rekordní odbyt a růst na všech odbytištích, čímž si i nadále zajistila a posílila svou vedoucí pozici v Evropě.

Číslo jedna v oboru oken pro nízkoenergetické a pasivní domy

Kromě svého výsadního postavení v oboru plastových oken je firma INTERNORM také evropskou značkou č. 1 pro oblast dřevo-hliníkových produktů pro nízkoenergetické a pasivní domy. Již přes deset let vyvíjí a vyrábí firma Internorm vysoce kvalitní dřevo-hliníková okna a domovní dveře, které určují měřítka v rámci celé Evropy a již ve standardním provedení splňují kritéria pro pasivní domy. Jako jediná společnost v Evropě se může Internorm prokázat osmi certifikáty systémů pro pasivní domy dle Passivhausinstitut Darmstadt.

Vynikajícím příkladem schopností firmy v oboru oken pro pasivní domy je nejvýše položený pasivní dům v Evropě - Schiestlhaus, nová alpská horská chata v nadmořské výšce 2.154 m na vrcholu Hochschwab ve Štýrsku, který obdržel první cenu „Energy Globe“ na úrovni spolkové země. Se svými okny pro pasivní domy zn. EDITION přispěla firma Internorm podstatnou měrou k tomu, aby mohla vzniknout tato první horská chata s parametry pasivního domu, která jako energeticky soběstačná budova splňuje ty nejvyšší ekologické standardy.

Číslo 1 ve výzkumu a vývoji

INTERNORM však není jen vedoucí hráč na evropském trhu, ale zaujímá jednoznačně přední pozici i v oblasti inovací a vývoje. Ve vlastním oddělení pro výzkum a vývoj se trvale zabývá vývojem a řízením produktů přibližně 15 pracovníků. Výsledkem jsou stále nové a inovativní systémy pro okna a domovní dveře, jejichž výrobu rovněž ze 100% zajišťuje firma Internorm: od výzkumu a vývoje, extruze, výroby izolačních skel až po logistiku – všechny fáze výroby probíhají v rámci společnosti INTERNORM na třech místech v Rakousku – v Traunu, Sarleinsbachu a Lannachu. Know-how firmy Internorm je rozhodující i v oblasti okenního kování. Vzhledem ke speciálním požadavkům výrobků INTERNORM vyvinul dlouholetý dodavatel, firma Winkhaus, ve spolupráci s vývojovými pracovníky společnosti Internorm speciální kování určené výlučně pro výrobky Internorm, které je svým provedením odlišné od běžného standardu.

Filozofie firmy

Jako výrobce oken s vedoucím postavením v Evropě nabízí firma Internorm průkopnická řešení oken a dveří určená pro náročné zákazníky. INTERNORM svým zákazníkům nabízí v rámci branže špičkovou kvalitu výrobků spolu s vysokou úrovní služeb, od poradenství přes montáž až po následnou péči. Ať již se jedná o novostavbu nebo o rekonstrukci – okna a dveře INTERNORM zaručují nejvyšší jistotu investice a zhodnocení celého objektu.

podle podkladů společnosti Internorm-okno

INTERNORM – vedoucí evropská značka oken

URL:
http://www.internorm.cz

Žádost o více informací od firmy Internorm-okno, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Internorm-okno, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
09. - Otvorové výplně

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.