Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 9. 2011

Izolační zasklení pro administrativní budovy

 

V posledním desetiletí přibylo ve městech mnoho kancelářských budov. Na fasádách těchto objektů převládá sklo – mimo jiné i od společnosti AGC Glass Europe. Toto sklo může být čiré (Planibel Clear), reflexní (Stopsol), probarvené ve hmotě (Planibel Coloured), s nízkoemisivním pokovením a protisluneční ochranou (Stopray). Prosklená fasáda není jen současným módním trendem, ale zabezpečuje i optimálního osvětlení pracovního prostoru.

Když se v dávné minulosti začalo sklo používat jako výplň stavebních otvorů, jeho hlavní funkcí bylo osvětlit vnitřní prostor budovy a chránit ho před větrem, deštěm a sněhem. V současné době se díky technologickému pokroku možnosti uplatnění skla významně rozšířily a jedinečné estetické vlastnosti povrchu skla vedou i k použití na neprůhledných částech fasády. V interiéru pak sklo nahrazuje klasické dělicí příčky, obklady stěn, zábradlí, podlahy, nosníky atd. Na průhledných částech obvodového pláště se v našich klimatických podmínkách téměř vždy používají izolační skla, která chrání před chladem, teplem, větrem, hlukem a v případě bezpečnostních skel i před ohněm nebo útokem. Ekologie je v současné době čím dál více předmětem zájmu obyvatel naší planety. Vzhledem ke snaze šetřit energií roste poptávka nejen po izolačních dvojsklech, ale i izolačních trojsklech.

Hodnota součinitele prostupu tepla Ug izolačních dvojskel se dostala až na hodnotu 0,9 W/(m2.K). Společnost AGC Glass Europe nabízí právě tato skla ze škály selektivních skel Stopray. Takto nízké hodnoty Ug je dosaženo kombinací skla s měkkým povlakem – skla ze škály Stopray s hodnotou Ug = 1.0 W/(m2.K) – a skla s pyrolytickým povlakem Planibel G fasT. Meziskelní dutina je plněna standardním izolačním plynem – argonem. Toto složení poskytuje vysokou úroveň tepelné izolace a velice dobrý solární faktor. Přínosem je tedy větší úspora energie jak v zimě (díky nejnižší hodnotě Ug na trhu), tak v létě (nižší solární faktor). Jinými slovy, tato inovace umožní významné úspory i větší pohodlí v interiéru po celý rok. Lze říci, že sklo šetří finance a také životní prostředí. V případě izolačních trojskel se hodnota Ug pohybuje v rozmezí od 0,9 do 0,5 W/(m2.K), standardní je 0,6 W/(m2.K). Jak již samotný název prozrazuje, izolační trojsklo se skládá ze tří skel spojených na okraji dvěma distančními rámečky a tmely. Vnější tabule skla mívají na svém povrchu otočeném směrem do dutiny tenkou vrstvu oxidů kovů, kterou nazýváme nízkoemisivní pokovení. Může se jednat o povlak Planibel TopN+ nebo např. Planibel TRI . V prostorách mezi skly je hermeticky uzavřený vzácný plyn – argon nebo krypton. Schematický řez izolačním trojsklem s popisem jednotlivých částí je na obrázku vpravo.

Další způsob, jak administrativní budovy zefektivnit z tepelnětechnického hlediska, je vybudovat dvojitou fasádu, která – je-li správně technicky provedená – omezí tepelné ztráty v zimě, sníží solární zisky v létě a vytvoří příjemné prostředí v interiéru. Ať už je fasáda objektu vytvořena izolačním dvojsklem, trojsklem nebo dvojitým pláštěm, použití skla s protisluneční ochranou je nezbytné.

Při snaze o správný technický návrh prosklení administrativní budovy je důležité myslet kromě tepelnětechnických parametrů i na:

 • správný statický návrh s ohledem na konkrétní zatížení (vítr, sníh atd.), rozměry a způsob kotvení skla,
 • dostatečné osvětlení,
 • vzduchovou neprůzvučnost,
 • ochranu před zraněním, násilným vniknutím, případně výbuchem a střelami,
 • požární odolnost,
 • estetické požadavky.

  V některých případech je nezbytné zvážit použití tepelně tvrzeného, tepelně zpevněného a vrstveného bezpečnostního skla. Pro dosažení efektivního řešení z hlediska kvality a ceny je vhodné požádat o podporu technické poradce společnosti AGC Glass Europe na e-mailové adrese ibp@eu.agc.com. Více informací o široké škále produktů společnosti AGC Glass Europe naleznete na www.YourGlass.com.

  podle podkladů firmy AGC Glass Europe

  Izolační zasklení pro administrativní budovy

 • Žádost o více informací od firmy AGC Flat Glass Czech a. s., člen AGC Group
   
  Další informace získáte od firmy AGC Flat Glass Czech a. s., člen AGC Group po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Viz také:
  01. - Základní stavební materiály a výrobky

  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.