Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
6. 3. 2012

Firma

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
Bucharova 2641/14
Praha 5
158 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

 

Knauf Insulation nabízí stavitelům dřevostaveb certifikovanou konstrukci NATURDOM

 

Konstrukce dřevostavby NATURDOM byla testována na požární odolnost a je schopna požáru odolávat až 60 minut. V tepelně izolačních vlastnostech dosahují hodnoty součinitele prostupu tepla U = 0,10 m2K/W, konstrukce je tedy vhodná i pro domy v pasivním standardu.
V akusticky izolačních vlastnostech, tedy v ochraně proti hluku, vyhovuje konstrukce nárokům i pro místa s vyšším hlukovým zatížením. Hodnota vzduchové neprůzvučnosti dosahuje až Rw = 61 dB. Absence formaldehydu, fenolů, akrylátů v izolaci Natur pak přispívá ke kvalitě vnitřního prostředí.

„Pokud chce projektant svému zákazníkovi nabídnout úspornou, odolnou, komfortní a ekologickou dřevostavbu, dostane od nás do rukou komplexní řešení její konstrukce.
Další výhody přinášíme také firmám, které se stavbou dřevostaveb zabývají, formou marketingové podpory,“ říká Ing. Milan Pokrivčák, aplikační manažer Knauf Insulation.

7 věcí, které byste měli vědět o dřevostavbách

Praha, 28. února 2012 – Znáte někoho, komu se nelíbí domy ze dřeva? A přece většina z nás obývá cihlové, betonové, panelové stavby. Vývoj používání dřeva ve stavebnictví má rozmanitou historii. Ze dřeva se stavělo vždy, jen záleželo na tom, který nový materiál dřevo v dané éře doplnil. Od toho se pak odvíjel vývoj popularity dřeva. To se dnes dočkalo své renesance a dokonce překročilo do kategorie módních stavebních materiálů. Níže naleznete sedm faktů, které by měl každý zájemce o dřevostavbu vědět.

1. Dřevostavby jsou úsporné

Nejdůležitějším předpokladem pro úsporný dům je jeho kvalitní izolace, která zaručí, že ze stavby nebude unikat teplo. Dnes se pro stavby pasivních a nízkoenergetických domů čím dál častěji používá dřevo. Suchý proces výstavby a variabilita konstrukce totiž umožňují u dřevostaveb naplno využít vlastností izolace. Domy pak dosahují minimálních nároků na vytápění.

2. Stavba ze dřeva je rychlejší

Suchý proces výstavby eliminuje technologické přestávky, které je nutné dodržovat při klasické zděné konstrukci. Rovněž tažení rozvodů ve stěnách se obejde bez vysekávání drážek apod. Staveniště je mnohem méně prašné a hlučné.

3. Dřevostavby dýchají

Prodyšná minerální izolace spolu se dřevem umožňuje celé konstrukci domu přirozeně dýchat. Domu se vyhýbá vlhkost, nevznikají plísně a je zajištěno zdravé vnitřní prostředí.

4. Hořlavost dřevostavby je mýtus

Dnešní stavební materiály používané v konstrukcích dřevostaveb, jako je například ekologická minerální izolace Knauf Insulation, jsou nehořlavé a brání tak šíření případného požáru. Knauf Insulation NATURDOM výrazně převyšuje předepsané normy a jeho konstrukce dokáže odolávat požáru až po 60 minut.

5. Moderní dřevostavby jsou akusticky komfortní

Vnější strana domu by měla mít odrazivé vlastnosti, odrážet zvuk, a konstrukce by měla naopak obsahovat zvukově pohltivé materiály, jako je právě minerální izolace. Konstrukce Knauf Insulation NATURDOM je velmi odolná proti vnějšímu i vnitřnímu hluku, dosahuje vzduchové neprůzvučnosti Rw = 61 dB což je více než požadují normy pro obytné prostory.

6. Dřevostavby jsou ekologické

Dřevo je přírodní a obnovitelný materiál. Izolace jako druhá nejdůležitější součást konstrukce je v případě Knauf Insulation vyráběna z recyklovaných (sklo) nebo hojných (kámen) materiálů. Navíc díky patentované ECOSE Technology neobsahuje formaldehyd, fenoly, akryláty a přidaná barviva. Přispívá tak nejen ke kvalitě vnitřního prostředí ale i ochraně životního prostředí jako celku.

7. Dřevostavba vás přežije

Stavaři klasických zděných domů často argumentují proti dřevostavbám jejich krátkou životností. Řada výzkumů prokázala, že dřevostavby vykazují stejnou životnost jako zděné stavby. Průzkumů není ani třeba,stačí se podívat na dřevostavby z devatenáctého století na českém venkově a v horských oblastech. Pokud je dům obýván není rozdíl v životnosti mezi zděným domem a dřevostavbou.

Knauf Insulation nabízí certifikovaným partnerům technickou podporu, zprostředkování poptávek, propagaci referencí a další podporu.

Konstrukce dřevostaveb Knauf Insulation NATURDOM je dostupný ve třech provedeních: Nadstandad PLUS, jehož konstrukce splňuje požadavky na pasivní dům, Nadstandard pro nízkoenergetické domy a Standard pro standardní novostavby.
Všechny tři typy konstrukce disponují nejvyšší třídou reakce na oheň A1, obvodové stěny tak dokáží ohni odolávat až 60 minut. Vzduchová neprůzvučnost obvodových stěn konstrukce je až 61 dB a splňuje tak nejnáročnější požadavky na akustický komfort. Naturdom řeší také další konstrukce dřevodomu, jako jsou šikmá střecha, příčka, strop, podlaha a fasáda.

O Knauf Insulation

Společnost Knauf Insulation je nejrychleji rostoucím dodavatelem izolací a technologickým lídrem. Široká škála výrobků poskytuje tepelnou, zvukovou i požární ochranu novým i rekonstruovaným domům. Sortiment zahrnuje minerální vlnu ze skleněných a kamenných vláken, XPS, EPS a dřevocementové desky Heraklith.
Knauf Insulation je součástí skupiny Knauf a působí ve více než 50 zemích světa, kde zaměstnává přes 5 000 lidí. Knauf Insulation je společensky odpovědnou firmou, která aktivně prosazuje ideu trvale udržitelného rozvoje. Neustále snižuje ekologický dopad své výroby, zaměřuje se na zpracování recyklovaných a rychle obnovitelných surovin.
V ČR postavila jeden z nejmodernějších závodů na skelnou minerální vlnu v Evropě v Krupce u Teplic, kde také aktivně podporuje místní komunitu. Na celostátní úrovni prosazuje úspory, jako nejlepší a nejlevnější zdroj energie. Spolu s dalšími odpovědnými společnostmi podporuje iniciativy Šance pro budovy a Velká výzva.

Podrobné informace naleznete na www.naturdom.cz

podle podkladů společnosti KNAUF INSULATION

Knauf Insulation nabízí stavitelům dřevostaveb certifikovanou konstrukci NATURDOM

URL:
http://www.knaufinsulation.cz

Žádost o více informací od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.