Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
6. 9. 2010

Firma

Kratochvíl parket profi, s. r. o.

Kratochvíl parket profi, s. r. o.
Bohunická cesta 328/1
Moravany u Brna
664 48Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Kratochvíl parket profi, s. r. o.

 

Kolekce dřevěných podlah Earth & Fire od Solidflooru

 

Earth & Fire neboli Země a Oheň, takto příznačně byla pojmenována kolekce devíti působivých a výjimečných dekorů dřevěných podlahových krytin od holandského výrobce Solidfloor, jehož výhradním dovozcem pro český trh je společnost Kratochvíl parket profi (KPP). Z osobitých dekorů Earth & Fire sálá síla sopečných erupcí, ohně či větrných a vodních erozí. Neobyčejného povrchového vzhledu bylo dosaženo kromě speciální tepelné úpravy také ručním škrábáním a broušením.

Earth & Fire se hodí ke klasickému i modernímu interiéru

Kolekce Earth & Fire je doslova uměním v oblasti podlahových krytin. Barvy a povrchová struktura jednotlivých dekorů této kolekce v sobě odráží tu část naší planety, která stále ještě zůstává nedotčená od zásahů člověka. Ptáte-li se, kde designéři kolekce Earth & Fire hledali prvotní inspiraci, pak se musíte vrátit zpátky do minulosti, do doby, kdy se struktura planety Země teprve utvářela. Kolekce Solidfloor Earth & Fire spadá mezi exotermicky povrchově upravované podlahové krytiny, díky čemuž jednotlivé lamely dosahují vynikající rozměrové stálosti i tvrdosti, jsou vhodné na podlahové vytápění, odolnější vůči skvrnám a vlhku. Kolekce představuje olejované dekory tmavších odstínů se zvláštní tvarovou strukturou a občasnými suky. 15 mm silné dřevěné podlahy jsou osobité, módní a především funkční. Moderní, tmavší odstíny exkluzivní kolekce Earth & Fire se velmi dobře hodí jak k modernímu, tak také ke klasickému designu interiérů a architektuře dnešní doby. Dekory jsou neotřelé a působivé, v každém interiéru proto budou samy o sobě tvořit velmi dominantní prvek.

Z dekorů kolekce sálá nedotčenost přírody

Dekory vyjadřují osobitost a svobodu přírody, nejen pro povrchovou strukturu a barvy, ale také pro jejich názvy byla inspirací krása krajin: Galapagos, Patagonia, Camargue, Okavango, Grand Canyon, Yellowstone, Siberia, Pantanal a Everglades. Dřevěné lamely se prodávají v rozměrech 1830x189x15 mm. Jedná se o vícevrstvou konstrukci s vrchní nášlapnou vrstvou z masivního dřeva o tloušťce 3,6 mm.

Doplňkové vrstvy každé lamely jsou rovněž založeny na bázi dřeva. Kolekce je vhodná pro použití na podlahové vytápění, pouze u jasanové podlahy se použití na podlahové vytápění nedoporučuje. Vybrané dekory mají zkosené hrany, maximální zkosení dosahuje 1 mm. Ke každému z dekorů je možné dokoupit ochranné lišty stejného odstínu i materiál na údržbu a čištění.

Dřevěné krytiny prošly exotermickou úpravou

Revoluční postup přírodní tepelné úpravy bez použití chemikálií přináší této kolekci řadu výhod. Díky inovačnímu exotermickému procesu povrchové úpravy založené čistě na energii se Earth & Fire hodí k použití na podlahové vytápění. Kolekce se vyznačuje vylepšenou rozměrovou stálostí a tvrdostí. K roztahování a smršťování exotermicky upravené dřevěné krytiny dochází podstatně méně než u klasických dřevěných podlah. Podlaha je oproti běžným dřevěným krytinám stálejší za podmínek měnící se relativní vlhkosti vzduchu, je odolnější vůči mokru, vlhku i vůči skvrnám. Vzhledem k tomu, že k povrchové úpravě nebyly použity chemikálie, ani při výrobě nebyly káceny exotické dřeviny, je kolekce Earth & Fire šetrnější vůči životnímu prostředí.

Půvab kolekci dodává ručně škrábaný povrch

Výjimečného vzhledu jednotlivých dekorů, které často působí až exoticky, bylo dosaženo speciálními technikami a povrchovými úpravami při výrobě. Vybrané dekory se mohou pyšnit speciální tepelnou (exotermickou) ochranou, ručním škrábáním, broušením, ošetřením mastným vápnem či zemním a bílým olejem. K výrobě byly využity výhradně dřeviny dub, jasan a modřín. V kolekci můžeme najít od každé ze zmiňovaných dřevin právě tři dekory. Nejtvrdší a nejtmavší podlahy nabízí dřevina dub, dubové dekory Galapagos, Patagonia a C amargue se vyznačují drobnými suky a malými odchylkami v barvě i struktuře. Jasanové podlahy Okavango, Grand Canyon a Yellowstone se vyznačují suky, s výraznými odchylkami v barvě a struktuře. Velmi jedinečně působí dekor Okavango, který připomíná krásně probarvené tygří pruhy. V čokoládově hnědém dekoru Grand Canyon zase jako by prosvítaly paprsky slunce. Nejsvětleji působí podlahové krytiny z modřínu, které v rámci kolekce Solidfloor Earth & Fire spadají mezi dekory nejměkčí (dle Brinella je průměrná tvrdost modřínové podlahy HB 3,0). Dekory Siberia, Pantanal a Everglades se vyznačují suky a kontrastním probarvením letokruhů.

Podlahová krytina Earth & Fire nabízí 15letou záruku

Povrchově upravená podlahová krytina této kolekce je vhodná k okamžité pokládce, po níž již není nutné krytinu dále upravovat. Všechny hrany jednotlivých desek jsou pro efektivní provedení pokládky opatřeny perem a drážkou. Podlahu lze instalovat plovoucím způsobem, přilepením či přichycením. Vzhledem k bohaté a ručně propracované povrchové struktuře nesmějí být podlahové krytiny této kolekce přebrušovány. Přebroušením by se ztratil jedinečný vzhled každého, často dokonce ručně propracovaného dekoru. Výrobce zaručuje na dřevěnou podlahovou krytinu Solidfloor Earth & Fire 15letou záruku.

Pravidelným a šetrným ošetřováním však můžete krásu a životnost povrchové struktury prodloužit. Ideální je dřevěnou podlahu pravidelně vysávat a zametat, jednou nebo dvakrát do měsíce pak podlahu vytřít mýdlovou vodou. Vždy však používáme dobře vyždímaný hadr či mop. Jednou za čas můžete v rámci hloubkové péče využít také speciálních čističů značky Solidfloor.

Maloobchodní cena v Kč s 19% DPH za 1 balení (2,075 m2) se pohybuje od 2678 do 2940 Kč. Cena se odvíjí od druhu dřeviny.

podle podkladů společnosti KPP

Obr. 1: Grand Canyon; Obr. 2: Camargue; Obr. 3: Siberia; Obr. 4: Everglades; Obr. 5: Okavango
Obr. 1: Grand Canyon; Obr. 2: Camargue; Obr. 3: Siberia; Obr. 4: Everglades; Obr. 5: Okavango

URL:
http://www.kpp.cz

Žádost o více informací od firmy Kratochvíl parket profi, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Kratochvíl parket profi, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
07. - Podlahové konstrukce a materiály

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.