Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 10. 2010

Firma

Fatra, a. s.

Fatra, a. s.
tř. T. Bati 1541
Napajedla
763 61Další novinky

 
 
 
  Další informace o firmě Fatra, a. s.

 

Komplexní izolace střechy se Zelenou úsporám

 

Dotační program Zelená úsporám je v současné době velmi populárním tématem jak mezi laickou, tak i odbornou veřejností. Společnost Fatra, přední český výrobce solárních a hydroizolačních fólií, reagovala již na podzim loňského roku certifikací vlastní systémové skladby plochého střešního pláště FATRAROOF Thermo.

Fatra, a. s., nabízí tímto krokem možnost získání dotací nejen na vrstvy, které mají tepelněizolační vlastnosti, ale i na celou skladbu střešního pláště. Střešní skladby FATRAROOF THERMO MW a PS byly certifikovány Centrem stavebního inženýrství, a. s., v září 2009 a v zásadě se liší pouze použitou tepelnou izolací.

Zatímco v systému FATRAROOF THERMO MW je použita jako tepelná izolace minerální vata ORSIL ve dvou vrstvách 2x120 mm, u systému FATRAROOF THERMO PS je jako tepelná izolace použit pěnový polystyren 100 S Stabil společnosti PENEPOL ve dvou vrstvách 2x120 mm, oddělený od pěnového polystyrenu nezbytnou separační textilií FATRATEX S. Obě střešní skladby jsou variantou jednoplášťových střech s klasickým uspořádáním vrstev.

Z pohledu projektanta je důležité navrhnout do každé stavby jen takový výrobek či systém, který je dlouhodobě prověřený a funkční a který si své vlastnosti uchovává po celou dobu její životnosti. V případě střešních systémů FATRAROOF THERMO MW nebo PS je těchto vlastností docíleno jednotlivými prověřenými komponenty, tedy zejména mPVC vyztuženou fólií FATRAFOL 810 tl. 1,5 mm, kterou Fatra, a. s., vyrábí podle léty praxe ověřené receptury a jejíž spolehlivost je ověřena na miliónech m2 plochých střech nejen v ČR, ale i v řadě zemí Evropy. Vzhledem k tomu, že těžiště programu Zelená úsporám leží ve snižování energetické náročnosti budov, je nejpodstatnějším prvkem celého systému FATRAROOF THERMO v případě programu Zelená úsporám právě tepelná izolace. Dvě vrstvy tepelné izolace z pěnového polystyrenu nebo minerální vaty celkové tloušťky 240 mm se kladou se vzájemně prostřídanými spárami tak, aby se eliminoval vznik tepelných mostů ve skladbě střechy.

Hlavní výhody jednotlivých komponentů střešního skladby FATRAROOF THERMO MW a PS
 • Hydroizolační fólii Fatrafol 810 je možno mechanicky kotvit, ale i přitížit násypem z praného říčního kameniva, případně dlažbou do terčů.
 • Vysoká prodyšnost mPVC fólie umožňuje v naprosté většině případů použití tenké parotěsné polyolefinové zábrany FATRAPAR.
 • Dvě vrstvy tepelné izolace celkové tloušťky 240 mm (2x120 mm) umožňují prostřídat svislé spáry tak, aby spáry nebyly po výšce průběžné, tím dojde k minimalizaci tepelných mostů a automaticky ke snížení tepelných ztrát.

  Hlavní výhody celého systému FATRAROOF THERMO MW a PS
 • Součinitel prostupu tepla U systému FATRAROOF THERMO PS je 0,15 W/m2.K, pro systém FATRAROOF THERMO MW je U = 0,16 W/m2.K.
 • Ucelená střešní skladba, certifikovaná zkušebnou CSI, a. s.
 • Minimální přitížení nosné konstrukce střešního pláště. V případě systému FATRAROOF THERMO PS je celková hmotnost jen cca 7 kg/m2.
 • Možnost doplnit skladbu střešního pláště o spádové klíny z tepelné izolace, které zároveň zvýší stávající sklon podkladu nebo sklon hydroizolace přímo vytvoří. Tím zároveň dojde k adekvátnímu snížení součinitele prostupu tepla.
 • Velmi rychlá instalace fólie z PVC.
 • Možnost instalovat hydroizolační fólii i při teplotách do –5 °C.
 • V rámci různých možností skladeb klasických jednoplášťových střech nejpříznivější cena.

  Střešní systém FATRAROOF THERMO MW má v rámci programu Zelená úsporám označení technologie SVT 5423, střešní skladba FATRAROOF THERMO PS má označení SVT 5463.

  Podrobné informace, konzultace a rady týkající se systému FATRAROOF THERMO MW a PS vám rádi poskytnou pracovníci Studia izolací společnosti Fatra, případně je možno kontaktovou zelenou linku 800 260 500.

  Bližší informace o celém sortimentu Fatry, a. s., jsou k nalezení na www.fatra.cz a www.fatrafol.cz.

  Richard Rothbauer,
  Key account manager Fatra, a. s.

  Schematická axonometrie střešního systému FATRAROOF Thermo
  Schematická axonometrie střešního systému FATRAROOF Thermo

 • URL:
  http://www.fatra.cz

  Žádost o více informací od firmy Fatra, a. s.
   
  Další informace získáte od firmy Fatra, a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Viz také:
  13. - Izolace

  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.