Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 4. 2011

Firma

Lindab, s. r. o.

Lindab, s. r. o.
Na Hůrce 1081/6, 161 00, Praha 6-Ruzyně
Výrobní závod Hustopeče, Javorová 1A/788, Hustopeče
Praha
161 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Lindab, s. r. o.

 

Lehká krytina Lindab Topline pro starobylý dům

 

Rodinný dům, který se nachází v malebném prostředí Vysočiny v obci Svratka, prošel v roce 2007 kompletní rekonstrukcí. Vzhledem k charakteru původní krytiny a stáří krovu bylo nutné použít krytinu lehkou, která by nezatížila krov a svým vzhledem korespondovala s charakterem domu a okolím.

Investor společně s architektem dospěli k jednoznačnému závěru v podobě krytiny Lindab Topline. Zvolená krytina Lindab Topline splňuje nejen tyto požadavky, ale zároveň nabízí dlouhou životnost a stoprocentní ochranu domu v náročných klimatických podmínkách Vysočiny.

Za týden pod novou střechou
Velkoformátová krytina Lindab s minimálním počtem spár a nízkou hmotností 5 kg/m2 velmi dobře odolává přívalům sněhu v zimních měsících. Hladký povrch krytiny nezadržuje velké množství sněhové vrstvy na střešní ploše, a nedochází tak k nadměrnému zatížení krovu. Realizace nové střechy trvala 8 dní, a to včetně odstranění původního eternitu, sanace krovu a následné pokládky krytiny nové. Tato krytina je vyráběna přímo na míru krovu a pokládá se v celistvých pásech dlouhých až 6 m. Díky tomu samotné položení krytiny Lindab Topline zabralo pouhé dva dny.

Kompletace na míru
Vzhledem k tomu, že se původní nevytápěný půdní prostor změnil v obytné podkroví, bylo nutné vyřešit zateplení a správnou skladbu střešního pláště. Pronikání vzdušné vlhkosti do tepelné izolace zabraňuje kontaktní difuzní fólie. Mezi krytinou a fólií byla vytvořená větraná mezera výšky 4 cm, která při daném sklonu střechy a délce krokve spolehlivě odvětrá podstřešní prostor. Veškeré oplechování a klempířské prvky byly vyrobeny až v průběhu realizace, aby přesně sedly na tvar střechy. Pro tyto prvky byl použit stejný plech, jako pro samotnou krytiny a výsledný vzhled tak působí velmi kompaktním dojmem. Místo klasických střešních oken, které by si k této chaloupce moc nehodila, byly vestavěny vikýře. V místě vikýřů vzniklo úžlabí, které sice není ideální pro sněhové oblasti, ale díky použité krytině nehrozí v jeho okolí vytrhávání tašek vlivem náporu sněhu.

Bezúdržbové okapy lze na zimu demontovat
Součástí rekonstrukce byla výměna původního okapového systému z pozinkovaného plechu, který majitel pravidelně natíral. I přesto, že okapy nebyly v úplně špatném stavu, rozhodli se majitelé pro výměnu, a to především vzhledem k požadavku na bezúdržbovost. V tomto případě byla volba jasná – okapový systém Lindab Rainline, který investor použil již před několika lety na své chatě a je s ním naprosto spokojen.

Podokapní žlaby jsou zapuštěny o něco více pod okapovou hranu tak, aby je sjíždějící sníh nepoškodil. Nabízela se zde i možnost použít sněhové zábrany z řady Lindab Protectline. Majitel domu se ovšem rozhodl nechat sjíždět tající sníh volnou cestu. Pokud by i přes zapuštění žlabů hrozilo při zvlášť bohaté sněhové nadílce nebezpečí poškození okapů, naskýtá se možnost okapový systém na zimu demontovat a na jaře opět jednoduše osadit. Lindab Rainline je stavebnicový systém, a nabízí tak zákazníkovi i tuto alternativu, jak okapy ochránit před náporem sněhu.

Více o produktech a službách firmy Lindab najdete na www.lindabstrechy.cz a www.lindab.cz.

Marek Dítě,
produktový manažer firmy Lindab, s. r. o.
foto Pavel Matoušek

Lehká krytina Lindab Topline pro starobylý dům

URL:
http://www.lindab.cz

Žádost o více informací od firmy Lindab, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Lindab, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
06. - Střechy a příslušenství

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.