Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
5. 8. 2012

Firma

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
Bucharova 2641/14
Praha 5
158 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

 

Lidé se učí žít s hlukem, přitom nemusejí

 

Hluk dnes pro lidské zdraví představuje podobný problém jako znečištění ovzduší. Výzkumy světové zdravotnické organizace dokládají nepříznivý vliv hluku na lidské zdraví. Život a především spánek v hlučném prostředí má negativní vliv hlavně na psychiku a kardiovaskulární systém člověka. Lidé tráví až 90 % času uvnitř budov, proto by jejich akustické vlastnosti neměly zůstávat v pozadí zájmu.

Praha, 3. srpna 2012 – Šíření hluku v budovách lze dnes velmi účinně zabránit. Při stavbě nových domů i při rekonstrukcích budov a jejich interiérů by akustika měla patřit mezi priority. Minerální izolace Knauf Insulation patří k materiálům, které výrazně zlepšují akustický komfort budov. Její vláknitá struktura pohlcuje zvuk dopadající na konstrukci, ať se jedná o vnější stěnu, příčku, podlahu nebo strop. To platí u zděných staveb i dřevodomů.

Hlučná republika

Hlukové mapování v České republice ukázalo, že celodenně je nadměrné hlukové zátěži vystaveno přes 240 000 obyvatel. Rušeno hlukem během spánku je pak přes 282 000 lidí žijících na území ČR. V Evropském měřítku se jedná až o 100 milionů lidí. Měření ve školách ukázalo, že hluk snižuje výkon žáků až o 15 %. Hluková zátěž se výrazně liší podle lokality, v Praze žije nad mezními hodnotami hluku 12,9 % obyvatel, v Ostravě 10,8 % obyvatel a v Brně 10,3 % obyvatel. Mezní hodnota představuje 65 dB. Dlouhodobé vystavení této hladině hluku má trvalý vliv na zdraví člověka. Mezi nejčastější nemoci způsobené hlukem patří poruchy spánku, zvýšený krevní tlak, poruchy soustředění a další.

“Naše izolace patří mezi jedny z nejlepších pohlcovačů hluku. Pro maximální ochranu před hlukem je důležitý i správný konstrukční návrh a hlavně kvalitní provedení. Projektantům proto nabízíme ozkoušené konstrukční detaily nebo celé certifikované skladby. Realizační firmy zase školíme ve správné praxi například v rámci Akademie zateplování,“ říká Ing. Milan Pokrivčák, aplikační manažer Knauf Insulation. „Při zateplování starších budov je často zohledňována hlavně cena a dosažená úspora, akustika zůstává trochu v pozadí,“ dodává.

10 věcí, které by měl o akustice budov vědět každý

1. Kvalitu izolace z pohledu akustiky popisuje například hodnota zvukové pohltivosti. Mezi materiály s nejlepším parametrem patří minerální izolace.
2. Ne všechny materiály pro zateplení domů jsou akustické izolace. Například polystyren velmi dobře vede zvuk a akustické vlastnosti budovy výrazně nezlepšuje.
3. Hodnota vzduchové neprůzvučnosti se udává v decibelech (dB) pro celou konstrukci, např. stěna budovy nebo stropní konstrukce. Minerální izolace vzduchovou neprůzvučnost konstrukce výrazně zvyšuje.
4. Použitím akustické izolace v příčce snížíte prostupující hluk až o 20 dB, například už neuslyšíte zvuk jedoucího výtahu. Hluk od souseda, který běžně slyšíte s intenzitou, jako by stál při vás a mluvil na vás, zaizolováním příčky snížíte až pod úroveň slyšitelnosti.
5. Zateplení fasády a ostění oken domu v rušné ulici, po které projíždějí tramvaje a automobily, dokáže snížit intenzitu hluku v bytech tak, že pro srozumitelné sledování televize je potřeba pouze poloviční hlasitost.
6. Akustická minerální izolace ve střeše dokáže eliminovat zvuk přelétajícího letadla.
7. Řešení detailů a spojů konstrukcí může ovlivnit akustické vlastnosti až o 10 dB. Jejich správný návrh a provedení je zásadní.
8. Pojem „kročejová neprůzvučnost“ označuje schopnost materiálů pohlcovat tzv. kročejové zvuky (chůze po podlaze, šoupání nábytkem apod.). Nejlépe kročejový hluk utlumují plovoucí podlahy s těžkou kamennou izolací. Jako plovoucí podlahy jsou někdy mylně označovány svrchní podlahové pláště z laminátu.
9. Dodnes se lze setkat s mýtem o hlučnosti dřevostaveb. Dřevostavby se správnou skladnou, např. systém NATURDOM od Knauf Insulation, splňují nejnáročnější požadavky na akustiku budov.
10. Nejslabším místem z pohledu akustiky jsou otvorové výplně budov jako okna a dveře. Jejich správnému napojení na konstrukci je potřeba věnovat maximální pozornost.

Snadno a navíc ekologicky

Produkty Knauf Insulation jsou vyráběny z obnovitelných, hojných anebo recyklovaných zdrojů. Příkladem je dřevo v dřevěné vlně, kámen v kamenné minerální vlně, nebo recyklované sběrné sklo u skelné minerální vlny. Světově unikátní technologie pojiva ECOSE® Technology používaná při výrobě skelné vlny Knauf Insulation je založena na rychle obnovitelných materiálech namísto petrochemického základu. Izolace vyrobená s touto technologií neobsahuje žádné formaldehydy, fenoly, akryláty ani žádná umělá barviva či bělidla a má tak nižší ekologickou stopu.

O Knauf Insulation

Společnost Knauf Insulation je evropských nejrychleji rostoucím dodavatelem izolací a technologickým lídrem. Široká škála výrobků poskytuje tepelnou, zvukovou i požární ochranu novým i rekonstruovaným domům. Spolu s partnery ve stavebnictví, akademickou obcí a zodpovědnými státními orgány se společnost Knauf Insulation snaží překlenout rozdíl mezi projektovanou energetickou náročností budov a skutečností.

Knauf Insulation je součástí skupiny Knauf a působí ve více než 50 zemích světa, kde zaměstnává přes 5 000 lidí. Sortiment zahrnuje minerální vlnu ze skleněných a kamenných vláken, XPS, EPS a dřevovláknité desky Heraklith. Knauf Insulation je společensky odpovědnou firmou, která aktivně prosazuje ideu trvale udržitelného rozvoje. Neustále snižuje ekologický dopad své výroby, zaměřuje se na zpracování recyklovaných a rychle obnovitelných surovin. V ČR postavila jeden z nejmodernějších závodů na skelnou minerální vlnu v Evropě v Krupce u Teplic, kde také aktivně podporuje místní komunitu. Na celostátní úrovni prosazuje úspory, jako nejlepší a nejlevnější zdroj energie. Spolu s dalšími odpovědnými společnostmi podporuje iniciativy Šance pro budovy a Velká výzva.

Romana Janošová
Marketing Manager Knauf Insulation
Email: romana.janosova@knaufinsulation.com
Tel: +420 606 478 278
www.knaufinsulation.cz

Lidé se učí žít s hlukem, přitom nemusejí

URL:
http://www.knaufinsulation.cz

Žádost o více informací od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF INSULATION, spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.