Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
10. 12. 2011

Firma

Lindab, s. r. o.

Lindab, s. r. o.
Na Hůrce 1081/6, 161 00, Praha 6-Ruzyně
Výrobní závod Hustopeče, Javorová 1A/788, Hustopeče
Praha
161 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Lindab, s. r. o.

 

LINDAB Rainline, Seamline, Safety součástí zelených domů ve Švédsku

 

Švédská stavební firma Energibo ve spolupráci s firmou Lindab představila koncept "Plus Energy House“ – nejmodernější systém energeticky a ekologicky pozitivního domu.

Před několika lety dokonce i ve Švédsku jen málokdo znal termíny jako "pasivní dům" nebo "energeticky pozitivní dům". Ceny energií tehdy ještě nedosahovaly závratných výšek a povědomí o inteligentním energeticky úsporném bydlení jen zvolna zapouštělo kořeny. Dnešní situace je zcela odlišná. Švédská společnost ENERGIBO SVENSKA AB je příkladem stavební firmy, která jako jedna z prvních přijala za vlastní ekologický trend. Loňskou zimu uspořádala prohlídku prvního vzorového pozitivního domu, který byl postaven podle ekologicky šetrného konceptu a je vybaven nejmodernějšími technologiemi, mimo jiné od firmy LINDAB.

"Na konceptu inteligentního energeticky pozitivního domu jsme s vývojáři pracovali od roku 2006," říká Magnus Norström, jeden z osmi spoluvlastníků firmy Energibo. "Naším cílem bylo vytvořit dům, který splňuje pět klíčových kritérií: minimální spotřebu energie nebo dokonce vytváření jejího přebytku, nulovou údržbu, maximální využití inteligentních automatických řešení a nejnovějších technologií, musí poskytovat vysokou úroveň zabezpečení a samozřejmě využívat 100% organické materiály, které odpovídají podmínkám udržitelnosti životního prostředí."

Koncept společnosti Energibo vychází z certifikovaného německého stavebního systému základů a skeletu, který minimalizuje tepelné ztráty obvodovým pláštěm budovy. Vysoce efektivní způsob větrání, solární články a inovační technologie akumulátorového vytápění pak zvyšují vnitřní pohodlí a tvoří druhou klíčovou součást konceptu energeticky pozitivního domu „Plus Energy House“. Magnus Norström navázal kontakt s firmou Lindab již v rané fázi projektu, aby včas ověřil, zda parametry výrobků Lindab vyhovují náročným požadavkům a představám společnosti Energibo. "Naše volba tak velmi záhy padla na stavebnicový okapový systém Lindab Rainline a odolnou falcovanou krytinu Lindab Seamline, které nevyžadují žádnou údržbu a jsou maximálně šetrné vůči životnímu prostředí," dodává Magnus Norström. "Kromě toho jsme také použili vzduchotechnický systém Lindab Safe pro centrální vnitřní ventilační systém budovy. V oblasti klimatizace a větrání jsme kromě společnosti Lindab spolupracovali s firmami Energiforum AB a Systemair."

Funkční vzduchotechnika = základ spokojeného bydlení
Vzhledem k tomu, že pasivní a energeticky pozitivní domy jsou založeny na prakticky vzduchotěsném, dobře izolovaném opláštění, je nesmírně důležité, aby ventilační systém fungoval bez problémů. "Čerstvý venkovní vzduch je veden podzemním registrem (v zemi uložené potrubí, kde dochází k ohřevu/chlazení vzduchu v závislosti na zimním/letním období),“ popisuje Bo Broberg z Energiforum speciální vnitřní vzduchotechnický systém. "Díky tomu dům disponuje teplejším vstupním čerstvým vzduchem v zimním období a chladnějším v létě. Vzduch poté vstupuje do FTX jednotky s tepelným čerpadlem a rotačním výměníkem tepla, který dále zvyšuje jeho teplotu. Z plenum boxu (sběrný box) se šesti klapkami, je vzduch rozváděn dále do místností pomocí vzduchotechnického systému Lindab Safe. Každý pokoj je vybaven nově vyvinutým JAD difuzérem značky Energiforum, který přivádí do každé místnosti čerstvý vzduch o požadované teplotě. Difuzor vyfukuje vzduch směrem dolů podél zdi, ohřívá, chladí a poskytuje čerstvý vzduch," pokračuje Bo Broberg. "Lari-Ake Mattsson z firmy Lindab nám předem pomohl otestovat funkčnost a spolehlivost difuzérů pro specifické prostředí energeticky pozitivního domu. Každý pokoj je vybaven senzory pro teplotu a CO2, které automaticky regulují průtok čerstvého vzduchu.“ Aktivní a pasivní solární kolektory s tepelným výměníkem, společně s nádrží Fueltech, pak zajišťují vytápění domu.

Kvalitní partner = polovina úspěchu
"Přestože v současnosti používáme německé řešení konstrukce domu, zajímá nás, jaké další užitečné možnosti by nám mohly nabídnout produkty firmy Lindab," uzavírá Magnus Norström. "Do budoucna by mohlo být zajímavé doplnit stavbu o lehký konstrukční systém Lindab Construline z bezúdržbových pozinkovaných profilů a sendvičových panelů. Jeden systém totiž nevylučuje druhý a my bychom rádi, nabídli různé varianty domů. Věřím, že lehké stavební technologie mají skvělou budoucnost. Každý z nás by si před samotnou investicí měl položit otázku, které stavební prvky a materiály poskytují nejlepší řešení z dlouhodobé ekonomické a ekologické perspektivy. Spolupráce s Lindabem výtečně odstartovala naše partnerství. Naším přáním a snahou je pracovat s takovými firmami, které dokáží poskytnout kvalitní podporu a konstruktivní řešení. Právě takovou firmou je Lindab.“

Kromě oblasti Ronneby, najdete moderní funkční architekturu společnosti Energibo ve Stockholmu a Göteborgu. Během následujícího roku by společnost měla otevřít další vzorový dům také ve švédském Angelholmu.

Kompletní informace www.lindab.cz.

podle podkladů společnosti Lindab

Obr. 1: Bezpečností prvky střech od firmy Lindab byly důmyslně použity pro upevnění solárních panelů. Obr. 2: Výkonné difuzéry jsou zodpovědné za optimálně vyváženou dodávku čerstvého vzduchu do jednotlivých místností. Obr. 3: Senzory VAV kontrolují ideální výměnu vzduchu a teplotu ve všech 6 pokojích v domě. Obr. 4: Vzduchotechnický systém Lindab Safe tvoří základ ventilačního systému domu. Obr. 5: Lindab Rainline – bezúdržbový stavebnicový okapový systém.
Obr. 1: Bezpečností prvky střech od firmy Lindab byly důmyslně použity pro upevnění solárních panelů. Obr. 2: Výkonné difuzéry jsou zodpovědné za optimálně vyváženou dodávku čerstvého vzduchu do jednotlivých místností. Obr. 3: Senzory VAV kontrolují ideální výměnu vzduchu a teplotu ve všech 6 pokojích v domě. Obr. 4: Vzduchotechnický systém Lindab Safe tvoří základ ventilačního systému domu. Obr. 5: Lindab Rainline – bezúdržbový stavebnicový okapový systém.

URL:
http://www.lindab.cz

Žádost o více informací od firmy Lindab, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Lindab, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
06. - Střechy a příslušenství

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.