Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
26. 5. 2011

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

Materiály pro dřevostavbu, do které se budete rádi vracet

 

Současný trend směřující k energeticky úsporným budovám zároveň s sebou nese téma kvality jednotlivých materiálů a zejména jejich spolupůsobení na kvalitu prostředí v obytných prostorách.

Hodně se mluví o přírodních materiálech, ale jejich výhody nejsou příliš patrné z pouhých technických parametrů. Proč je tedy používat, když je na trhu řada standardních dlouhodobě používaných řešení? Podívejme se však na principy, se kterými se dá ve prospěch přírodních materiálů skutečně argumentovat. Poměrně hodně se dnes ví o bytových plísních a jejich nebezpečných účincích na lidské zdraví, rozvíjejících se chorobách dýchacích cest atd. Plísně obvykle vznikají v místech se zvýšenou vlhkostí. Ta se vytvoří pokud není zabezpečeno dostatečné větrání, v prostoru se vyskytuje vysoká vlhkost, nebo povrch v některých místech je na tolik chladný, že na něm voda kondenzuje, materiál je difuzně málo prodyšný a s párami neumí dobře hospodařit.

Co umí přírodní materiál s vlhkostí a proč většina řešení v dávné i současné minulosti funguje bez výše uvedených problémů? Pokud je materiál správně zabudován, umí s vodní párou perfektně hospodařit. Proto se některá řešení nedají jiným než přírodním materiálem vůbec vytvořit. V rámci systému zateplení veškerých konstrukcí, v kombinaci celulózová izolace CLIMATIZER PLUS a dřevovláknité desky systému UDI, lze nalézt spolehlivé, bezpečné řešení téměř pro každý případ, bez rizika kondenzace a vzniku plísní. Oba tyto materiály umí perfektně hospodařit s vlhkostí. To znamená ji 1) přijmout; 2) akumulovat; 3) rychle transportovat; 4) vydat. Tyto vlastnosti jsou tak extrémně výhodné, že dřevovláknitá systémová deska systému UDI RECO je jako jeden z mála materiálů dokonce vhodná pro vnitřní zateplení stěn historických budov, což je nejnáročnější případ ze všech zateplovacích systémů. Kombinace zateplení střechy systémem UDI TOP a CLIMATIZEREM PLUS představuje z tohoto hlediska rovněž naprosto unikátní řešení. Difuzně otevřený systém správně hospodaří s párami a vlhkostí, a tak se obejde i bez parotěsných zábran. V interiéru, který je obestaven takovými materiály v obvodových konstrukcích, získáte skutečně příjemný pocit.

Neméně důležité jsou tyto parametry i při zateplení z vnější strany objektů. Přírodní dřevovláknité systémy UDI RECO nebo UDI SPEED v kombinaci s Climatizerem plus jsou výhodnou alternativou k ostatním zateplovacím systémům. Na dřevovláknité desky se jako exteriérová úprava nanáší barevné omítkové systémy. Výhod zateplení tímto způsobem je mnoho. Mezi hlavními je třeba zmínit: 1) výborné tepelněizolační parametry; 2) značné zlepšení problémů s hlukem; 3) difuzní otevřenost; 4) nízký potenciál k vytváření fasádních mechů a plísní; 5) značné zlepšení tepelné pohody v letních měsících; 6) téměř nulový potenciál vytváření plísní kdekoli v konstrukci.

Veškeré systémy dřevovláknitých desek UDI poskytují teplé povrchy. Tím je míněno využití přírodních vlastností dřeva, které má vysokou měrnou kapacitu a je schopné dlouhodobě držet rovnoměrnou teplotu, výborně transportuje a vydává případnou vlhkost. Tepelná vodivost a akumulace tepla i vlhkosti je u těchto materiálů optimálně vyvážená. To je základním předpokladem pro předcházení mechům na fasádě a mokrým povrchům s kondenzátem a plísní v interiéru.

Všechny tyto argumenty spolu s ověřenou aplikací po více než dvacet let na stovkách objektů bez nejmenších vad, je základem pro 15letou záruku poskytovanou na tyto systémy a jejich skutečně dlouhou životnost.

V tomto krátkém výčtu nelze bohužel dopodrobna popsat veškeré přednosti, ale mnoho dalších informací je možné nalézt na www.climatizer.cz, kde jsou veškeré tyto materiály prezentovány.

Materiály pro dřevostavbu, do které se budete rádi vracet

URL:
http://www.ciur.cz

Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
 
Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
01. - Základní stavební materiály a výrobky

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.