Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 9. 2011

Firma

MUREXIN spol. s r. o.

MUREXIN spol. s r. o.
Brněnská 679
Modřice
664 42Další novinky

 
 
 
  Další informace o firmě MUREXIN spol. s r. o.

 

Murexin MAXIMO – nová výrobková řada s plnivem se speciální strukturou

 

Společnost Murexin připravila ucelenou systémovou řadu pěti nových produktů, jejichž vlastnosti jsou v rámci evropského trhu ojedinělé. Vyznačují se totiž maximální pevností a stabilitou při minimální spotřebě a hmotnosti.

Základním stavebním kamenem systému MAXIMO je unikátní lehké plnivo se šestihrannou buněčnou strukturou. Ta je optimální z mnoha důvodů, např.: všechny stěny buněk jsou využívány dvakrát, navíc řez šestihrannou buňkou má úsporný, velmi příznivý poměr obvodu k ploše, blíží se téměř kruhu. Šestihranné struktury jsou tedy používány všude tam, kde záleží na vysoké pevnosti při nízké hmotnosti konstrukce spojené s úsporou materiálu.

Pět produktů MAXIMO se šestihranným srdcem má pět podstatných předností:
1. Minimální spotřeba – Jak již bylo řečeno, všechny produkty MAXIMO obsahují netradiční lehké plnivo, vyrobené z recyklovaných materiálů, dodávající produktům lehkost, vydatnost, vysokou pevnost a skvělou zpracovatelnost. Je zcela zřejmé a logické, že spotřeba suché směsi s lehkým plnivem, udávaná zpravidla v kg/m2, je nižší než u běžných produktů. Srovnáme-li spotřebu běžné lepicí malty na obklady a dlažby s výrobkem řady MAXIMO, který má stejný účel použití, pak zjistíme, že z původní hodnoty spotřeby cca 3 kg/m2 se dostáváme při obdobném použití výrobku na hodnotu cca 2 kg/m2. Úspora 30 % vskutku není zanedbatelná a neznamená jen nižší spotřebu materiálu, ale také spoustu nižších nákladů ostatních, včetně těch docela podstatných, jako jsou např. náklady na přepravu materiálu.
2. Akumulace tepla – Lehké a objemné plnivo současně se speciální recepturou produktů MAXIMO dokážou podržet to, co je dobré, teplo. Akumulační schopnosti napomáhají výrazně k úspoře energií na vytápění a vytvářejí příznivé klima v obytném prostoru.
3. Méně prachu – Výrobky MAXIMO jsou v bezprašném provedení. Díky propracované receptuře a inovativnímu výrobnímu procesu tyto práškové směsi skutečně téměř nepráší. Navíc Easy-Open-System, což je označení nově vyvinutého uzávěru papírového pytle, dále snižuje nebezpečí poprášení okolí v případě otevírání obalu a při dávkování směsi do míchací nádoby. Perforovaná záklopka se dá nejen snadno otevřít bez použití jakéhokoliv nástroje, ale dá se i lehce vytvarovat do tvaru výsypného trychtýře. Obsah pytle se pak jednoduše dávkuje a nic nepadá vedle. Kromě úspory času při úklidu chrání jsou tak chráněny i plíce pracovníků.
4. Snadná manipulace – Výrobky MAXIMO jsou baleny do obalů o třetinu menších než běžné produkty, avšak při shodné vydatnosti balení. Obaly mají integrovaná madla, manipulace s baleními je snadná, pytle se dají na stavbě přenášet jako běžná nákupní taška, pohodlně, jednou rukou. A ještě drobný bonus pro úklid pracoviště: obal po vyprázdnění unese až 25 kg stavební suti.
5. Ekologie – Vyšší vydatnost produktů MAXIMO znamená mimo jiné i nižší zátěž pro životní prostředí. Nižší přepravní náklady a méně objemné obaly jsou prvním pozitivním ekologickým faktorem. Všechny práškové směsi MAXIMO jsou baleny v recyklovatelných papírových obalech. Tepelněizolační vlastnosti materiálu snižují spotřebu energií na vytápění, samotné plnivo je vyráběno z recyklovaných materiálů.

Výrobková řada MAXIMO
Nivelační hmota MAXIMO M 61 – Vytváří rovný, pevný, vysoce nasákavý podklad, je vhodná pod všechny podlahové krytiny. Vytvrzuje po cca 12 hodinách v tloušťce vrstvy do 10 mm, tuhne absolutně bez pnutí. Spotřeba cca 1 kg/m2 a 1 mm vrstvy.

Lepicí malta Flex MAXIMO M 41 – Flexibilní lepicí malta nejvyšší kvality vhodná k lepení prakticky všech typů obkladů a dlažeb. Klasifikace dle EN 12004: C2EFT, S1. Spotřeba: cca 1,5 kg/m2. Možnost spárování po cca 12 hodinách.

Stěrka lehká MAXIMO M 50 – Stěrka určená k vyrovnání povrchů stěn a stropů a tmelení spár v interiéru, připravená k okamžitému použití, vhodná k ručnímu i strojnímu nanášení (nástřik). Snadno brousitelná, s vysokou plnivostí. Spotřeba cca 1,05 kg/m2 a 1 mm vrstvy. Přepracovatelná po cca 4 hodinách.

Stěrka aktivní MAXIMO M 34 – Stěrka k úpravě povrchů stěn v místech se zvýšenou vzdušnou vlhkostí v interiérech, jako jsou např. koupelny, bazénové prostory, sklepní prostory. Stěrka zabraňuje kondenzaci par na povrchu , pojme velké množství vzdušné vlhkosti a při změně klimatických podmínek ji opět rychle předá do ovzduší. Vytváří příjemné a vyrovnané klima prostoru. Spotřeba cca 1,0 kg/m2 a 1 mm vrstvy, nanášení ve vrstvě 2–5 mm.

Lepicí stěrka Energy Diamond MAXIMO M 70 – Bílá lepicí stěrka k lepení a stěrkování izolantů kontaktního zateplovacího systému Murexin ESS EPS nebo Murexin ESS Mineral. Pro vrstvy 3–8 mm. Jejími přednostmi jsou: rychlost, produktivita, vysoká vydatnost, tepelná akumulace.

podle podkladů společnosti Murexin

Murexin MAXIMO – nová výrobková řada s plnivem se speciální strukturou

URL:
http://info.murexin.cz

Žádost o více informací od firmy MUREXIN spol. s r. o.
 
Další informace získáte od firmy MUREXIN spol. s r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
01. - Základní stavební materiály a výrobky

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.