Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
27. 10. 2011

Nadkrokevní systém Isover pro zateplení střechy

 

Ceny energií neustále rostou, ale jak zařídit, abychom za energii neplatili stále více? Stačí maličkost, snížit ztráty, kterých jsme si dříve nevšímali. V bytové výstavbě to znamená snížit tepelné ztráty budovy, čili snížit náklady za vytápění.

Vývoj zateplení za posledních 20 let
Po roce 1989 se i v České republice začalo více využívat k bydlení i podkrovních prostor. Jednak to bylo dáno tíživou bytovou situací a také nastupujícím módním trendem. Díky tomu vznikl požadavek na zateplování podkrovních prostor. Nejdříve se tepelná izolace vkládala jen mezi krokve, které měly často výšku nepřesahující 180 mm. Tato výška zprvu vyhovovala, ale po několika letech již nesplňovala požadavky norem na tloušťku tepelné izolace. Izoloval se i prostor pod krokvemi. Pomalu ale nastává doba, kdy se minimální tloušťky zateplení, pokud chceme splnit normové požadavky, pohybují okolo 300 mm a o tuto tloušťku se zmenší i prostor interiéru. A co v případě, když se požadavky ještě zpřísní? Budeme si zmenšovat podkroví ještě více? A proč vlastně?

Tradiční systémy na ústupu
Díky těmto trendům již musíme chtě nechtě opustit tradiční systémy zateplení střech, které dnes známe a uvažovat o konstrukcích nových. Vkládat zateplení jen mezi krokve, je již v současné době nevyhovující a i v kombinaci s dalším zateplením pod krokvemi pomalu vyčerpalo své možnosti. Proto nám nezbývá nic jiného, než hledat nové metody zateplování. Například dnes již v Evropě zavedený a odzkoušený systém nadkrokevního zateplování.

Nové cesty zateplení – nadkrokevní systémy

Nadkrokevnímu sytému zateplení střech jistě patří světlá budoucnost. Vždyť v sobě skýtá celou řadu očividných výhod oproti starým systémům zateplování. Jsou to například:

 • Nadkrokevní systém se může kdykoliv zkombinovat se systémem tepelné izolace mezi krokvemi i pod ně.
 • Díky prakticky libovolné tloušťce tepelné izolace (dle typu izolace lehce i přes 300 mm) splníme i velmi přísné legislativní požadavky.
 • Nesnižujeme obývaný prostor v interiéru.
 • Nedochází k tepelným mostům způsobených vlastní konstrukcí (krokvemi, instalacemi, anténou atd.).
 • Existuje několik konstrukčních variant různých výrobců tepelných izolací a tím si snadno vybereme.
 • Tento systém se může provádět s minimálními zásahy do interiéru.

  Systém nadkrokevní tepelné izolace je velice jednoduchý. Na běžnou nosnou konstrukci krovu (nejčastěji krokve) se aplikuje bednění, na které se položí parozábrana (doporučuji typ ISOVER VARIO KM Duplex UV) a na ni se již klade nosná část nadkrokevního systému z támků ISOVER TRAM (tvrdá tepelná izolace v pásech rovnoběžných s okapem). Poté se mezi tyto prvky tvrdé tepelné izolace osadí další, většinou měkká tepelná izolace stejných tepelněizolačních parametrů, obdobně jako u mezikrokevních či podkrokevních systémů, a osadí se hydroizolační, difuzně otevřená fólie (v zahraničí již tyto systémy jsou vyráběny v panelech s nalepenou folií). Nyní už zbývá jen speciálními vruty připevnit kontralatě skrz tepelnou izolaci do podkladních krokví a může pokračovat klasická montáž krytiny. Tento systém skýtá řadu možností a nikterak neomezuje vlastní volbu krytiny. Dle zvyšujících požadavků se budou tyto systémy stále více prosazovat a budou doplňovat či nahrazovat starší systémy zateplení střech.

  Ing. Karel Sedláček Ph.D.

  Nadkrokevní systém Isover pro zateplení střechy

 • URL:
  http://www.isover.cz

  Žádost o více informací od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ, a. s. - Divize Isover
   
  Další informace získáte od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ, a. s. - Divize Isover po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Viz také:
  13. - Izolace

  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.