Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
18. 4. 2011

Firma

Fermacell GmbH

Fermacell GmbH
Žitavského 496
Praha 5-Zbraslav
156 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Fermacell GmbH

 

Nástavba LD Janáček v Teplicích s konstrukcí LindabConstruline-FERMACELL

 

Nástavba 6.NP lázeňského domu Janáček v Teplicích nad Bečvou má půdorysnou plochu cca 600 m2, je jednopodlažní a má valbovou střechu s přesahy 1,2 m přes nově vzniklé lodžie. Veškerá nosná konstrukce je provedena z tenkostěnných ocelových profilů LindabConstruline. Obvodové stěny, nosné vnitřní stěny i stropy jsou opláštěny sádrovláknitými deskami FERMACELL a důvodem jejich použití bylo zajištění dostatečné statické odolnosti konstrukcí, požárních vlastností a požadované akustiky skladeb. Desky FERMACELL byly dodány v tloušťkách 12,5 + 15 mm a v celkovém objemu cca 2000 m2. Investor ocenil zejména prezentovanou rychlost výstavby, suchý proces, technické vlastnosti skladeb a nízkou hmotnost celé nástavby.

Nástavba lázeňského domu obsahuje obvodové nosné stěny z profilů se štěrbinami RY/SKY šířky 150 mm pro minimalizaci tepelných mostů, vnitřní nosné stěny z profilů Lindab C a U šířky 120 mm, nosné stropy a konstrukci krovu z dalších profilů Lindab tvaru Z, C a U. Nosná konstrukce je navržena tak, aby kopírovala nosný systém stávajícího objektu a nevnášela do něj síly a zatížení jiným způsobem a v jiných místech, než na což byl objekt v minulosti projektován. Obvodové stěny obsahují 150 mm izolace mezi profily, 45 mm ve vnitřním instalačním roštu a 50 mm kontaktního zateplení na fasádě. Součinitel prostupu tepla stěnou je pak 0,18 W/m2K. Strop obsahuje celkem 200 mm minerální izolace mezi profily, a 2x50 mm v půdním prostoru. Jako střešní krytina je použita imitace taškové krytiny – tašková tabule LindabTopline v tmavě šedé barvě, která je doplněna odvodněním LindabRainline ve stejném barevném odstínu.

V únoru 2010 byla oslovena firma Lindab projektantem Ing. Jurákem ze společnosti Projekt-Invest Zlín, o zpracování návrhu technického řešení, pro vypracování studie nástavby 6.NP lázeňského domu Janáček. Spolu s technickým návrhem byl zpracován hrubý výkaz výměr a orientační nacenění celé hrubé stavby.

Technický návrh systému LindabConstruline společně se skladbami odzkoušenými se společností Fermacell byl prezentován projektantovi a zástupci investora, proběhla i návštěva právě probíhající realizace nástavby domova seniorů v Uherském Hradišti. Investor následně koncem února zadal zpracování projektu pro stavební řízení se zahrnutím technologie LindabConstruline + FERMACELL. Zájem vzbudila zejména prezentovaná rychlost výstavby, suchý proces, technické vlastnosti skladeb a nízká hmotnost celé nástavby.

V průběhu měsíců březen a duben byla zpracována dokumentace pro stavební povolení, v květnu pak prováděcí dokumentace se zadávací dokumentací pro výběr generálního dodavatele a realizační firmy. Lindab dodal kompletní výrobní a montážní dokumentaci ocelové konstrukce nástavby a zastřešení krytinou LindabTopline s odvodněním LindabRainline.

Výběrové řízení na dodavatele stavby proběhlo na konci měsíce července. Generálním dodavatelem se stala společnost Sofizo, s. r. o., mající za sebou zkušenosti z několika realizací systémů LindabConstruline a LindabRoof. První část dodávky materiálu nosné konstrukce proběhla v prvním srpnovém týdnu do dílen společnosti Sofizo v Čelechovicích, kde započalo sestavování jednotlivých modulů stěn a vazníků střechy. Mezitím započaly přípravné stavební práce na staveništi v Teplicích nad Bečvou – likvidace stávajících střešních souvrství a prozatímní izolování stropu proti vodě. Nutno připomenout, že stavba probíhá za plného provozu ubytovacích kapacit v nižších podlažích. První stěnové moduly byly převezeny do Teplic nad Bečvou ve třetím srpnovém týdnu a v následujících dnech byly vztyčeny a byla zahájena montáž stropů a pokládka střešních vazníků. V průběhu měsíce září bylo kompletně dokončeno zastřešení a odvodnění nástavby, zateplení stropů, opláštění a zateplení obvodových stěn. Ještě koncem září tak mohly být zahájeny práce na rozvodech elektřiny, vzduchotechniky, topení a vody, současně probíhaly práce na všech opláštění stěn deskami FERMACELL a vnějším zateplení objektu. Realizace byla dokončena v závěru loňského roku 2010, tedy cca 4 měsíce od převzetí staveniště. Po rekonstrukci a nástavbě se zvýšila kapacita celého komplexu na 240 lůžek, nové pokoje s krásným výhledem poskytují ubytování i náročnějším klientům. Celá budova je navíc nyní zateplena, má novou fasádu, okna i střechu.

podle podkladů společnosti Fermacell a Ing. Petra Hynšta, technického manažera společnosti Lindab CZ

Nástavba LD Janáček v Teplicích s konstrukcí LindabConstruline-FERMACELL

URL:
http://www.fermacell.cz

Žádost o více informací od firmy Fermacell GmbH
 
Další informace získáte od firmy Fermacell GmbH po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.