Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
23. 11. 2011

Firma

Schiedel, s. r. o.

Schiedel, s. r. o.
Horoušanská 286
Nehvizdy
250 81Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Schiedel, s. r. o.

 

Nevyplatí se riskovat při dodatečné instalaci komínu

 

Dodatečný komín je lákavou příležitostí, jak si zajistit bezpečný odvod spalin od spotřebiče a získat stylový krb nebo kamna pro romantické chvíle u živého ohně. Každý, kdo zvažuje dodatečnou instalaci komína, by ale měl pamatovat na základní pravidlo – nevyplatí se riskovat s levnými komínovými systémy, na které není poskytována dostatečně dlouhá záruka ani kompletní odborný servis. Opravdovým hazardem s vlastním zdravím je pořízení nesystémového komína a jeho amatérské napojení. Pouze systémový komín respektovaného výrobce přinese žádoucí výsledek. Mnozí majitelé rodinných domů i rekreačních objektů touží po luxusu živého ohně, který by si mohli dopřávat ve vlastní domácnosti.

K provozu krbu nebo kamen je však zapotřebí kvalitní komín. Možnost jeho dodatečné instalace je proto lákavá hlavně pro ty, kteří při výstavbě domu na komín nepomysleli nebo si pořídili objekt bez tohoto zařízení. I méně romantičtí uživatelé, které posezení u šlehajících plamenů neláká natolik, aby si komín pořídili, však mohou být motivováni k jeho dodatečnému získání, pokud by garantoval dobrý výkon celé otopné soustavy. Při dodatečné instalaci je ale vždy nutné spolehnout se na systémový komín renomovaného výrobce – jinak hrozí nepříjemnosti, v krajním případě dokonce vyhoření nebo otrava zplodinami.

Nerezové fasádní komíny – bezpečí, výkonnost a moderní image
Nejlepším řešením pro dodatečnou instalaci je fasádní nerezový komín, který lze postavit rychle a bez nesnází. Největší evropský výrobce komínové techniky, společnost Schiedel, přišla na trh se dvěma typy fasádních komínů, které lze instalovat nejen během realizace novostavby, ale také při rekonstrukci. Vysoká flexibilita těchto komínových systémů totiž umožňuje jejich výstavbu při minimálním omezení běžného provozu domácnosti. Rodinný dům nebo rekreační objekt získá díky modernímu fasádnímu komínu také pozoruhodnou estetickou dominantu, která dokáže i běžné stavbě vdechnou originální a elegantní image. Samozřejmá je vysoká výkonnost a dlouholetá životnost obou komínů, konstruovaných na bázi precizních německých technologií.

30 let záruky na fasádní komín Schiedel Kerastar
Třívrstvý komínový systém s tenkostěnnou keramickou vnitřní vložkou, tepelnou minerální izolací a vnějším nerezovým pláštěm je univerzálně použitelný pro odvod spalin od běžných spotřebičů, pracujících v podtlakovém provozu, a na všechny druhy paliv včetně kotlů. Je odolný vůči vlhkosti i vyhoření. Velkou výhodou při dodatečné instalaci je jeho malá hmotnost, která umožňuje založení komína i bez základů a zaručuje rychlost výstavby bez mechanizace. Schiedel Kerastar můžete použít v exteriérech i interiérech bez nutnosti dodatečného opláštění. Tenkostěnná keramická vložka zaručuje dlouho životnost komína při zachování atraktivního vzhledu. Výrobce garantuje mimořádně vysokou životnost prostřednictvím třicetileté záruky.

Snadná montáž lehkého komína s kvalitní nerezovou vložkou
Druhým typem fasádního komínu Schiedel je dvouplášťový systém ICS. Tento lehký třívrstvý komín s kvalitní nerezovou vložkou umožňuje bezpečný odvod spalin od všech spotřebičů na jakékoli běžné druhy paliv. Je vhodný pro veškeré systémy vytápění a pracuje v přetlakovém i podtlakovém režimu. Nízká hmotnost a snadná montáž činí z typu Schiedel ICS ideální fasádní komín pro dodatečnou instalaci. Díky bohaté nabídce příslušenství a tvarovek lze vytvořit i velmi složité spalinové cesty bez nutnosti zadávat do výroby atypické prvky.

Více informací o problematice dodatečné instalace komínových systémů i o specifikách a možnostech fasádních komínů se dočtete na speciálním komínovém portále www.nakominuzalezi.cz.

podle podkladů společnosti Schiedel

Nevyplatí se riskovat při dodatečné instalaci komínu

Obr. 1: Fasádní nerezový komín dokáže akcentovat moderní image rodinného domu nebo rekreačního objektu. Obr. 2: Atmosféra živého ohně přímo v domácnosti je velkou motivací pro dodatečnou instalaci komína. Fasádní komínový systém je jediné bezpečné řešení.

URL:
http://www.schiedel.cz

Žádost o více informací od firmy Schiedel, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Schiedel, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.