Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
12. 5. 2011

Nové konstrukční systémy Rigips do mokrých interiérů s cementovou deskou AquarocTM

 

Společnost Rigips přináší nové konstrukční systémy do mokrých interiérů a prostor trvale namáhaných vlhkem s cementovou deskou Aquaroc. Cementová deska Aquaroc je vyvinuta pro použití na příčkách, předstěnách a podhledech pro konstrukce jak v oblasti rezidenční, tak i komerční výstavby. Lehké systémy suché výstavby, ke kterým se konstrukce Aquaroc řadí, představují rychlou a ekonomicky výhodnou alternativu k tradičním zděným konstrukcím. Deska Aquaroc tedy představuje novinku, která pomůže řešit aplikace s nárokem na toleranci k vlhkosti při zachování všech výhod postupů suché výstavby.

Je to speciální, vysoce výkonná deska na bázi cementu s mimořádně dlouhou životností. Vyvinuta byla pro použití v mokrých interiérech a prostorách trvale namáhaných vlhkem, jako jsou např. bazény, wellness a fitness centra, prádelny, myčky aut, vývařovny apod. I v takto náročných, silně zátěžových podmínkách deska Aquaroc™ vykazuje vysokou objemovou stálost a je navíc dokonale odolná proti vzniku plísní, neboť neobsahuje žádné biologické komponenty. Materiál je nehořlavý, takže deska je vhodná i do prostor s nároky na požární odolnost. Své uplatnění najde deska i tam, kde vedle požadavku na odolnost proti vodě a vlhkosti je vyžadována vysoká pevnost a tvrdost povrchů, jako jsou například garáže.

Systémová deska má při svých vynikajících vlastnostech nižší hmotnost (jen 13,5 kg/m2) a je podstatně snáze zpracovatelná než většina jiných cementových či cementotřískových desek na trhu. Nízká hmotnost desek představuje významnou výhodu jak pro dopravu a staveništní manipulaci, tak i pro samotnou montáž konstrukcí přímo na stavbě. Desky se dodávají v tloušťce 12,5 mm v šířce 1 250 mm a v délkách 900, 2 500, 3 000 mm. Ačkoli je deska díky své pevnosti ideálním podkladem pro keramické obklady, je možné konstrukce díky jejich hladkému povrchu opatřit pouze finální stěrkou Aquaroc Promix Finish bez penetrování a následně přemalovat, a to i v zátěžových podmínkách vlhkého prostředí.

Trvale mokré prostředí s vysokou vlhkostí představuje náročné podmínky k řešení jak stavebních konstrukcí a detailů pro projektanta či architekta, tak i k údržbě a používání pro konečného uživatele budovy. Problém často vzniká, když „první linie obrany“ – keramickými dlaždicemi obložený povrch – neposkytne spolehlivou izolaci proti vodě. V takovém případě je využití odolného inertního materiálu pro opláštění, jakým je deska Aquaroc™, nejen komerčně, ale i finančně výhodné.

Použití desek Aquaroc dává projektantům i stavitelům jistotu, jakou může poskytnout jen spolehlivý a garantovaný ucelený systém. Jistotu, že hotové konstrukce budou bez nutnosti dodatečných zásahů či oprav estetické, funkční a spolehlivé po celou dobu životnosti stavby.

podle podkladů společnosti Rigips

Obr. 1: Lepení spár desek Aquaroc™ polyuretanovým lepidlem; Obr. 2: Příčka Aquaroc na kovové konstrukci Rigiprofil R-CW 75, opláštěná z každé strany 1 x deskou Aquaroc tl. 12,5 mm - bez minerální izolace, požární odolnost EI 30, neprůzvučnost Rw = 42 dB; Obr. 3: Deska Aquaroc
Obr. 1: Lepení spár desek Aquaroc™ polyuretanovým lepidlem; Obr. 2: Příčka Aquaroc na kovové konstrukci Rigiprofil R-CW 75, opláštěná z každé strany 1 x deskou Aquaroc tl. 12,5 mm - bez minerální izolace, požární odolnost EI 30, neprůzvučnost Rw = 42 dB; Obr. 3: Deska Aquaroc

URL:
http://www.rigips.cz

Žádost o více informací od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips
 
Další informace získáte od firmy Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - Divize Rigips po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.