Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 4. 2010

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

Plánování a realizace konstrukcí s parobrzdami proclima DB+

 

V současnosti je stále více odborníků nakloněno skladbám, které nejsou zcela difuzně uzavřené, ale pracují na principu správně seřazených a aplikovaných materiálů dle difuzního odporu. Vytváří se tak vyšší bezpečnost staveb z hlediska vlhkosti než v případě zcela parotěsných skladeb, kde malé narušení může způsobit velké problémy.

Jedním ze zástupců tohoto trendu je i systém pro clima DB+, který může být použit v běžných obytných domech se standardním provozním zatížením a to ve všech prostorách (obývací pokoje a ložnice, kuchyně a koupelny) jako vnitřní ohraničení tepelněizolační vrstvy – parobrzda. Parobrzdná a neprodyšná pásovina DB+ má difuzní odpor s cca 6,5násobným rozsahem (Sd od 0,6 do 4 m). Za více jak 15 let byla položena na mnoha milionech metrů čtverečních, rovněž i ve stavebně fyzikálně náročných konstrukcích. DB+ funguje na principu klimaticky řízených membrán: v chladném klimatu je pásovina difuzně nepropustnější (sd‐ hodnota cca 4 m) a chrání konstrukci před vniknutím vlhkosti. V teplém klimatu je naopak pásovina difuzně propustná (sd‐ hodnota cca 0,6 m) a poskytuje tak vysoký potenciál zpětného vysychání i směrem do interieru. Tak je zaručena vysoké zabezpečení konstrukcí i při nepředvídaném vzniku vlhkosti z konvekce, boční difuze nebo vlhkých stavebních materiálů.

Difuzní odpor systému DB+ je nastaven tak, že i v prostorech s vyšší vlhkostí, jako jsou například novostavby nebo při krátkodobém zvýšení vlhkosti v kuchyních a koupelnách, zůstává bezpečný parobrzdný účinek zachován. V zásadě by mělo vždy postačit vlhkost vzniklou v průběhu výstavby plynule odvětrávat oknem, což zajistí zachování neporušené kvality DB+. V zimě může být vysychání urychleno použitím stavebního vysoušeče. Tím se zabrání trvale vysoké relativní vzdušné vlhkosti. Důležité je systém DB+ kompletně instalovat včetně těsných spojů před zahájením mokrých procesů, aby se později do konstrukcí neuzavírala kondenzovaná vlhkost, která bývá obvykle velmi velkých objemů.

Aby se nezabránilo zpětnému vysychání, nemají být na vnitřní straně izolace umístěny žádné pomocné vrstvy zpomalující difuzi – jako OSB nebo vícevrstvé dřevěné desky. Vhodný je zde záklop ze sádrokartonových desek nebo palubek. Systém DB+ může sloužit i jako ohraničující vrstva pro foukanou izolaci CLIMATIZER PLUS. Výztužná vložka zajistí vysokou pevnost proti roztržení při zafoukávání. Instalace podél nosné konstrukce má tu přednost, že spára se nachází na pevném podkladu a tak je chráněna. Odstup spon nutných pro upevnění pásoviny smí být maximálně 5–10 cm. Při instalaci šikmo k nosné konstrukci má být přímo na neprodyšně přilepeném přesahu pásoviny umístěna podpěrná lať, aby se zamezilo zatížení lepeného spoje tahem. Alternativně je možné zajistit ještě dodatečně lepicí pásku na přesahu příčnými pruhy lepicí pásky v odstupu 30 cm. Při pracích probíhajících v zimě je třeba foukanou izolaci provést ihned po instalaci systému DB+. Pásovina tak bude chráněna před vodou z případné kondenzace.

Systém DB+ sestává z 100% přírodní a recyklované celulózy, lepené tenkým PE filmem bez halogenů a změkčovadel, zesílené výztužnou vložkou. Pásovina může tak být snadno recyklována. Systém DB+ má označení CE podle certifikátu DIN EN 13984. Záruka kvality u tohoto systému je vždy zajištěna současně s přezkoušením. Systém je vhodný pro nízkoenergetické i pasivní domy. CIUR a.s. doporučuje přezkoušení těsnosti neprodyšné izolační vrstvy pomocí systémů pro clima WINCON (průběžný test jednotlivých místností přímo při instalaci) nebo BLOWER DOOR(obvykle závěrečný test celého objektu s certifikátem těsnosti. Pro dokonalé zabezpečení konstrukce tepelné izolace a maximální účinnost systému při ochraně proti únikům tepla a škodám vlivem kondenzace je neprodyšnost rozhodující. Nekontrolovaně proudící vzduch má na svědomí významné ztráty tepla, které značně degradují tloušťky instalovaných izolací. Z tohoto hlediska je systém DB+ zcela komplexní a poskytuje dokonalé řešení všech situací jak je patrné z následujících obrázků.

podle podkladů společnosti Ciur

Obr. 1: Páska Uni tape; Obr. 2: Páska TESCON Profil; Obr. 3: Lepidlo ORCON F; Obr. 4: Páska Uni tape a manžeta Roflex; Obr. 5: Páska Uni tape – spoj membrány; Obr. 6: Páska Contega PV
Obr. 1: Páska Uni tape; Obr. 2: Páska TESCON Profil; Obr. 3: Lepidlo ORCON F; Obr. 4: Páska Uni tape a manžeta Roflex; Obr. 5: Páska Uni tape – spoj membrány; Obr. 6: Páska Contega PV

URL:
http://www.ciur.cz

Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
 
Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.